OFPOF

Kendini Keşfetmeye Çalışanlar İçin Bire Bir 7 Film

-
969
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Kendini Keşfetmeye Çalışanlar İçin Bire Bir 7 Film
730 izlenme
Ofpofer
-

Çocukluğumuzdan beri aslında ne olmak istediğimizi bilmeden "ilerde bakıcaz" gibi cümleleri kullanırız. İşte ilham alabiliceğiniz filmler.

Çoğumuz küçük yaşımızda ne olmak yada ne yapmak istediğimiz konusunda kesin bir karara varamadık. Belki hala bir karara varamayan ve akışına bırakanlarımız var. Henüz ne yapacağı konusunda tereddütleri olan ve onlara yol göstericek birilerini arayanlar... İşte burada bizim biricik filmlerimiz devreye giriyor. İzledikçe ilham alabileceğinizi düşündüğüm ve belki kendinizden bir şeyler bulabileceğinizi düşündüğüm filmlerin derlemesini sizlere sunuyorum. Şimdiden iyi seyirler.

7. Whiplash (2014)

Whiplash (2014)
Filmimizde arkadaşımız konservatuar öğrencisi ve idölü olan bir hocasının onu keşfetmesiyle birlikte en iyi olma çabasını konu alıyor. Bu yolda arkadaşımızı çok zor ve gergin anlar bekliyor.

IMDb puanı 8.5 olan bu film gerçekten soluksuz izlenebilecek bir film.

6. The Kings Of Summer (2013)

The Kings Of Summer (2013)
Ailesi tarafından baskı gören iki arkadaş ve aralarına sonradan katılan ilginç bir çocukla beraber, kendilerince özgür olup istediklerini yapabileceği bir sığınak inşaa etmeye başlarlar. Açlık, vahşi doğaya ve birçok zorluğa karşı birlikte mücadele verirler.

IMDb puanı 7.2 olan bu film özgürlüğe aşık olanlar için birebir.

5. Accepted (2006)

Accepted (2006)
Buradaki arkdaşlarımız kendince zeki ve yeteneklilerdir. Fakat üniversitelerde okul notları önemlidir. Bu yüzden istedikleri üniversitelere gidemeyen arkadaşlarımız sahte bir üniversite websitesi açar, eski deliler hastanesini ufak ufak restore eder ve göstermelik figüranlar ayarlar. İşler asıl burdan sonra ters gitmeye başlar...

IMDb puanı 6.5 olan bu film aslında eğitimin şimdiki okullarda gördüğümüz eğitimden farklı bir biçimde işlemiş.

4. Straight Outta Compton (2015)

Straight Outta Compton (2015)
Ice Cube, Eazy E, Dr.Dre (Hani şu 900TL lik Beats kulaklıkları piyasaya süren adam...) gibi "Compton" mahallesinden çıkan ve buralara kadar gelmiş ve gerçekten çok sevilen kişiler olmuş insanların hayat hikayesidir.

IMDb puan 8.0 olan bu film kesinlike ve kesinlikle izlemelisiniz. İzleyince ne kadar haklı olduğumu anlayacağınızı düşünüyorum.

3. Charlie Bartlett (2007)

Charlie Bartlett (2007)
Arkadaşımız gittiği her okuldan uzaklaştırılmış veya transfer edlimiş. Ama ne uğruna? Arkadaşımız sürekli okullarında popüler, saygı gören ve önemsenen biri olmaya çalışırken tabii ki. Ama en son okulunda işler biraz değişiyor gibi.

IMDb puanı 7.0 olan filmimiz kesinlikle size olaylara farklı bakış açısı sunmayı gösterecek.

2. The Way Way Back

The Way Way Back
Aşırı asosyal olan bu arkadaşımızın babası annesini aldatmıştır.Annesi ise sonradan evlenmiş ve üvey kız kardeşi  ve üvey babası ile yaz tatili geçirmeye zorlanmıştır. Bu yaz tatili sırasında arkadaşımız kendi sınırlarını zorlayacak, kendini keşfedecek ve yeni şeyler öğrenecektir.

IMDb puanı 7.4 olan bu film kesinlikle izlenmesi gerekenler sıramda TOP 5' te.

1. The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower
Arkadaşımız zor dönemler geçirmiş ve liseye yeni başlamıştır. Fakat bir sorun vardır. İlk günde yaptığı arkadaş sayısı 'sıfır'dır. Bir Amerikan Futbolu maçına gittiğinde iki kişiyle tanışır ve lise hayatı o andan itibaren değişmeye başlar.

IMDb puanı 8.0 olan bu film bana yaptığı gibi sizide duygudan duyguya geçirecek ve kapı çalsa bile izlemeye ara vermeye kıyamayacağınız bir film olacak.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.