OFPOF

Kemal Sunal'ın Gol Kralı filminin unutulmaz sahneleri

-
323
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Kemal Sunal'ın Gol Kralı filminin unutulmaz sahneleri
1.704 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Büyük usta Kemal Sunal'ın rol aldığı çoğu film gibi, "Gol Kralı" da unutulmaz sahneleriyle Türk sinemasında yer edinmiştir.

Kemal Sunal ve Suna Yıldızoğlu'nun oynadığı 1980 yapımı Gol Kralı adlı film, hafızalarımızda yer eden çok komik sahneler barındırıyor. Usta oyuncunu rol aldığı pek çok film gibi Komedi klasikleri arasına giren filmde, futbolcu olma heveslisi saf ve becerisiz bir zengin çocuğu Sait Hopsait’in güldüren macerası anlatılıyor. Çocukluğunda çoğu türk genci gol kralı olamak ister. Ama Sait bu işe heveslenmekte biraz geç kalmamış mıdır? Eski Türk filmlerinin o naif ve saf tonunu sonuna kadar taşıyan filmin, en unutulmaz 3 sahnesini sizin için seçtik.

“Damarlarımı kesseniz sarı kırmızı akar.” Futbolcu Sait gazetecilere böyle söylüyor. Ama bir bakım bakalım hangi renk veya renkler damarında aynı anda dolaşabiliyormuş bizimkinin. Aslına bakılırsa o günden bu güne pek çok futbolcunun forma aşkına yaptıkları çok benziyor. Tamamen duygusal konular bunlar.

Sait den son dakika golleri. Bazı şeyler sadece filmlerde olur derler ya bu sahnede olanlar da aynen öyle. Olsun, bazen hepimizin hayallerinde olan abartılı başarı sahneleri, eski Tük filmlerini bu kadar çok sevmemizin de sebeplerinden değil mi?

Kemal Sunal'ın Gol Kralı filminin unutulmaz sahneleri-1

Kendisine futbolu öğretmesi için anlaştığı başarılı futbolcu, yeşil sahalarda başarının bazı “kestirme” yollarını anlatıyor. Öğretmesi gereken teknik taktik yerine anlattıkları Sait’in kafasını karıştırsa da, her zaman olduğu gibi sorular sorarak durumu netleştirmeye çalışıyor. Sahneyi komik yapan asıl unsur Kemal Sunal’ın verdiği tepkiler ve mimikleri tabii.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık