OFPOF

Kara Mizah Ustası Quentin Tarantino'nun Unutulmaz 7 Filmi

-
651
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Kara Mizah Ustası Quentin Tarantino'nun Unutulmaz 7 Filmi
183 izlenme
Ofpofer
-

Siyah sömürü sineması, kara mizah, doğrusal olmayan öykü akışı, anlamsız diyaloglar, kanlı şiddet sahneleri işte Quentin Tarantino

sinema dendiğinde akla gelebilecek nadir insanlardan biride tabi ki Tarantino'dur. Kanlı sahnelerin abartısını göklere çıkartan kara mizahı ile sinema tarihinde yerini alan farklı kişiliği ilede adından söz ettiren güzel insan.

1. Rezervuar Köpekleri

Rezervuar Köpekleri

Senaryosunu kendi yazdığı ve 90'ların başında vizyona giren Rezervuar Köpekleri bir suç filmi olmakla beraber Tarantino'nun sinema sektöründe parlamasınında aracı olmuştur.Ana karakterlerin renklerden kendilerine kod adı vermeleri de filme orjinallik kazandırmış diyebilirim.

2. Ucuz Roman

Ucuz Roman

Polisiye film türünde unutulmazlar arasındadır.En İyi Orijinal Senaryo Oscarının ve Cannes Film Festivali'nde en iyi film ödülü olan Altın Palmiye Ödülü'nün sahibidir.

3. Kill Bill

Kill Bill

Kill Bill Vol.1 adıyla 2003 yılında, Kill Bill Vol.2 adıyla da 2004 yılında gösterime giren iki bölümlük sinema filmi.Aslında tek bölüm olarak çekilsede uzun olması nedeni ile ikiye bölündüğü söylenmekte.Dövüş sahnelerinin kan ile bolca sulandığı bu film bir klasik olmuştur.
Ah unutmadan filmde kullanılan ritmik ıslık sesi telefonumda uzunca bir süre zil sesi olmuştur

4. Zincirsiz (Django)

Zincirsiz (Django)

Senarisliğini ve yönetmenliğini Tarantino'nun üstlendiği 2012 yılında vizyona giren western türünde ki film Oscar'da bir çok dalda ödül almıştır.Filmde kullanılan müzikler de ayrı güzel

5. Günah Şehri

Günah Şehri

Çizgiromandan uyarlanan filmde Tarantino konuk yönetmenlik yapmıştır. Onu iyi tanıyorsanız filmin hangi bölümünde imzası olduğunu kolaylıkla anlarsınız.

6. Soysuzlar Çetesi

Soysuzlar Çetesi

Yönetmen Tarantino'nun en yüksek gişe hasılatı elde eden yapımı olmakla birlikte, bir çok ödül ve adaylıkta getirmiştir.

7. My Best Friend's Birthday

My Best Friend's Birthday

Filmin orijinali 70 dakika olup, henüz çoğaltılmadan bir yangında yanmış ve sadece 35 dakikalık bölümü kurtarılabilmiştir. Bu nedenle Tarantino'nun 1. filmi Rezervuar Köpekleri olarak geçer. 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.