OFPOF

Kapalı Sıkıcı Havaları Fırsata Çevirebileceğiniz Tam 47 Müthiş Film

-
13.5b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Kapalı Sıkıcı Havaları Fırsata Çevirebileceğiniz Tam 47 Müthiş Film
13.299 izlenme
Ofpofer
-

Kararsızlar, tavsiye arayanlar, kapalı gri havalarda evde keyif yapmak isteyenler.. Sizi en iyi, yine sizin gibi sağlam film avcısı olan biri anlar..

Öncelikle: sıradan, bayağı, kime sorsan gösterir tavsiyeleri bir kenara bırakın.. Her filmsiz kaldığınızda ''fayt klap izle ağbi..'' diye söylenen sevimsiz arkadaşları da..

Artık yağmurlu kapalı havaları fırsata çevirebileceğiniz, sık kulllananlarınıza ekleyip kararsız kaldığınız zamanlarda tekrar tekrar uğrayacağınız, sağlam olmayan filmin zerresinin bulunmadığı muazzam bir arşiviniz var.. 

Üstelik bu arşivinizdeki tüm filmleri daha önce izleyen (bu ben oluyorum hiç önemli değil) ve kenara köşeye filmler hakkında küçük dipnotlarla kendi düşüncesini bırakan bir yardımcınız da mevcut. 

Dilerseniz, türleri farklı fakat hepsi bir birinden sağlam filmlerimize geçelim.. Bu arada film arayıp bulamamak, bulup da kalitesiz bir filmle zamanı boşa harcamak nedir bilirim, bu yüzden sizler için seçtiğim bu filmler tam anlamıyla size ilaç gibi gelecek ve yine tam anlamıyla hayatınızı kurtaracak.. ''e gönder gelsin artık..'' dediğinizi duyar gibiyim.. e hadi o zaman!

1. İsyan - Equilibrium

İsyan - Equilibrium

Size distopya ütopya gibi afilli kelimeler kullanarak film tavsiyesinde bulunmak istemiyorum.. 
Biraz bilimkurgu, biraz aksiyon biraz macera hatta bu film için matrixvari demek yanlış olmaz. Film biraz eski olsa da çoğu sahnesi yıllardır aklımdan çıkmamıştır. Hatta pek çok sahnesini de sağda solda paylaşılan giflerde görmüşsünüzdür muhtemelen, kaçırmayın!

2. Whiplash

Whiplash

Hani bazen asosyalliğin pençesine düşüp karamsar karamsar eve kapandığımız zamanlar olur ya, heh işte sizi o karamsarlıktan kurtarıp bir şeyler yapmaya azimlendirecek film, bu film!

3. Yapay Oyun - The imitation Game

Yapay Oyun - The imitation Game

Hızlı akan film arayanlardansanız, e biraz tarih biraz da keyifli bir biyografi izlemeyi seviyorsanız hatta içinizde bir tutam da ''Benedict Cumberbatch'' sevgisi varsa, kaçırmayın!
(yeri gelmişken hala izlemeye başlamadıysanız ya da ''filmini izledim evet holmes..'' diyenleriniz için Benedict Cumberbatch'ın başrolde olduğu hastası olacağınız yabancı Dizi ''sherlock'' da dizi tavsiyesi olarak şurada yerini alsın)

4. Kara Düzen - Black Mass

Kara Düzen - Black Mass

Müthiş bir mafya, mahalle, fbı hesaplaşmalı film. Johnny Depp hayranıysanız da iki kat hastası olacağınız, her sahnesine ayrı odaklanacağınız aksiyon, gerilim filmi.. Kaçırmamalı!

5. Denizin Ortasında - In the Heart of the Sea

Denizin Ortasında - In the Heart of the Sea

Biraz survior, biraz yıllardır okuyup bildiğimiz mobidik hikayesi, biraz da macera.. Üstelik Chris Hemsworth'lu.. 

6. Stajyer - The intern

Stajyer - The intern

Sıkı durun! Accayip keyifli bir film geliyor.. Benim tam haftasonu filmi diye tabir ettiğim filmlerden biri intern.. Üstelik içerisinde girişimcilik, e-ticaret ve koca bir bonus olarak da Robert De Niro barındırıyor.. Keyifli izlemeler!

7. Ters Yüz - inside out

Ters Yüz - inside out

Bildiğiniz, izlediğiniz, gülüp herkese tavsiye ettiğiniz tüm animasyon filmlerini unutun!
Henüz yeni izlemiş olsam da bugüne kadar izlediğim animasyon filmlerin arasında ilk 3'e hatta ilk 2'ye rahatlıkla girmiştir! Bugün ya da yarın mutlaka ama mutlaka izleyin!

8. Kanunun Kuvveti - La french

Kanunun Kuvveti - La french

Sıradaki filmimizin konusu biraz önce yukarıda bahsettiğim johnny depp'in black mass filmine benzer bir konuya sahip..
Mafya, polis, uyuşturucu, suikast ve delikanlılık.. Muhteşem bi film izleyeceksiniz. Neredeyse eşe dosta en çok tavsiye ettiğim filmlerin ilk 5'indedir ve çoğunluk izlememiştir.. Eğer siz de henüz izlemeyen şanslılardansanız hemmen izleyin derim! Sizin kadar şanslı olup, tekrar yatağıma koltuğuma kurulup kola cips eşliğinde bu filmi izlemek isterdim.. e hadi kaçırmayın!

Bonus: Bu film ve yukarıda bahsettiğim Black Mass filmlerini izleyip beğenir ve keşke daha uzun sürse derseniz Pablo Escobar'ın muhteşem hayatının anlatıldığı ''Narcos'' dizisi de şiddetle tavsiyemdir.. Bu kıyağımı da unutmayın!

9. Efsane - Legend

Efsane - Legend

Yine mahalle delikanlılı, bar sahibi ağır abili müthiş bi film. Aslında Efsaneler demek gerekirmiş fakat oynayan başrol tek olduğu için böyle demişler diye düşünüyorum.. Evet. Başrol tek ve ikizlerin ikisini de oynuyor.. Kaçırmayın, üzülürsünüz!

10. Room - Oda

Room - Oda

Sağlam senaryolu, sağlam oyunculu farklı bi film arayanlar için room ilaç.. izlenmeli!

11. Diriliş - The Revenant

Diriliş - The Revenant

Leonardo Di Caprio.. Şuan bu cümlemi okuyor ve henüz bu filmi izlememişseniz hemen okumayı bırakıp koşun.. Ben hep burdayım. E koşun!

12. Self/less

Self/less

Biraz bilimkurguya ne dersiniz? Biraz da aksiyon? e aksiyon gerilimsiz olur mu? hepsi tek filmde. Konu, senaryo müthiş. Kaçırmayın!

13. Ben Kimim? - Who Am I

Ben Kimim? - Who Am I

Şaşırtmalı, sağ gösterip sol vuran senaryosu ile çoğu film içinden kendini sıyırabilmiş bir film geliyor.. ''Who Am I?'' 
Sisteme karşı gelen, kötülerin başının belası bir hackerımız var.. Biraz eğlence, biraz teknoloji.. Bayılacaksınız!

Bonus: Filmi izleyip de yetinmez, keşke biraz daha sürseydi derseniz ona da çare var.. ''Mr. Robot'' dizisi sizi bekliyor! Bu kıyaklarımı da unutmayın!

14. Marslı - The Martian

Marslı - The Martian

Sizde benim gibi uzaycıysanız yaklaşın! izlemediyseniz şanslısınız çünki filmin başında yaşadığım heyecanı tekrar yaşamayı çok isterdim ve siz bu heyecanı yaşabilirsiniz.. 
Mars'ta araştırma yapan bir ekip ve aracın bir personelini mars'ta bırakıp eve dönmesi konusunu işliyor filmimiz.. amma nasıl işliyor.. Bilmediğiniz bir evde ya da şehirde değil, hiç bilmediğiniz bir gezegende mahsur kalıyorsunuz? e anlattırmayın bana, izleyin.. Teşekkürler sonra! 

15. Ay - Moon

Ay - Moon

Başlamışken uzaydan devam edelim diyorum.. Yine şaşırtmalı sürprizli bir senaryo ile karşı karşıyayız. Pek detaya girmeden sizi filmle baş başa bırakmak istiyorum!

16. Son Şans - Southpaw

Son Şans - Southpaw

Boks filmleriyle aranız nasıl? Üstelik bir de sadece boks da değilse? 
Yumruğunuzu ısırarak izleyeceksiniz, ki ben öyle izledim.. E keyifli izlemeler!

17. Ölümsüz Aşk - The Age of Adaline

Ölümsüz Aşk - The Age of Adaline

uzay, boks yumruk derken şimdi gelin o ortamdan biraz sıyrılalım.. Gevşeyin biraz rahatlayın.. Hikayemiz biraz fantastik.. e biraz da romantik. Tatlı da bi dram var kıyısında köşesinde..
Spoiler değil merak etmeyin, fakat başrolümüz hiç yaşlanmama gibi bir hastalıkla boğuşuyor. Sizi alıp götürecek, yer yer empati yaptıracak tatlı mı tatlı bir film, izlemeli!

18. Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

Mad Max için kullanabileceğim tek kelime ''efsane'' olacak. Serinin dördüncü filmi fury road ise müthiş. 
Sizi alıp kendi dünyasına çekecek bir film diyebilirim. Efektler, konu, oyunculuklar, müzik hepsi müthiş..
Hala izlemediyseniz kendinizi, ruhunuzu bu keyiften mahrum bırakmayın!

19. Chappie

Chappie

Yeni nesil bilimkurgu filmi böyle olur dedirtecek cinsten bir film chappie.. eğlenceli, keyifli e bir de bilimkurgulu daha ne!? Tadından yenmez! Kaçırmayın!

20. Boyun Eğmez - Unbroken

Boyun Eğmez - Unbroken

Sıradaki sağlam filmimizin yönetmenliğini Angelina Jolie yapıyor. film o kadar macera dolu ki, film bittiğinde sanki 2-3 tane filmi ard arda izlemiş gibi hissediyorsunuz..
Hayatta kalmak, mücadele etmek çok iyi anlatılmış.. Etkisinden uzunca bir süre çıkamayacaksınız! 

21. En İyi Teklif - The Best Offer

En İyi Teklif - The Best Offer

Şimdi her şeyi bırakıp arkanıza yaslanmanız gerek.. Çünki bu film sessizliği ve dinginliği seviyor.. 
Kafanızı boşaltın ve bu sakin fakat şiddetli bir etki bırakan filme kapılıp gidin! İzledikten sonra kendinizi günlerce bu filmi düşünürken bulacağınızdan eminim!

22. Kar Küreyici - Snowpiercer

Kar Küreyici - Snowpiercer

Filmimiz bir trende geçiyor.. dünya buz tutmuş durumda ve sadece sürekli hareket halinde olan tren içindeki insanlar hayatta kalmış.. 
Hikaye, kurgu muhteşem..
İzlerken treni dünya olarak düşünün, eminim filmde ufkunuzu açan bir çok şey ile karşılaşacaksınız!

23. Yıldızlararası - interstellar

Yıldızlararası - interstellar

Muazzam. Bu film için kullanabileceğim en yüksek iltifat kelimem bu. 
Her sahnesi, her şeyi muazzam. 
uzay filmleri arasında bende 1 numaraya güle oynaya yerleşmiştir.. Sizin içinde öyle olacağından hiç şüphem yok. e hadi ne duruyorsunuz!

24. John Wick

John Wick

Matrix serisi ile tanıştım Keanu Reeves ile.. ve bu filmde bu tanışıklığın nişanı olmuş oldu. Hayran hayran izleyeceğiniz bir film. Vurdulu kırdılı filmlerin bir kaç tık üzeri! Keyifli izlemeler!

25. Prometheus

Prometheus

Yine bir uzay filmi ve yine farklı ve müthiş bir hikaye.. Uzay olayını başka bir boyuta taşıyan bu filmi de kaçırmayın!

26. Kayıp Kız - Gone Girl

Kayıp Kız - Gone Girl

film o kadar sürükleyici ki, film bittiğinde sanki bir kitap okumuş gibi hissediyorsunuz.. Sürekli bir gerilim ve merak sizi alıp götürecek!

27. Predestination

Predestination

Geldik beyin yakan filmlerin zirvelerine.. Etkisinden günlerce çıkamayıp yine günlerce üzerine düşüneceğiniz müthiş bir film!

Dipnot: Filmi izlerken bir yılanın kuyruğundan başlayıp kendini yemesini düşünün, filmi daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

28. Sıcak Kalpler - Warm Bodies

Sıcak Kalpler - Warm Bodies

Haftasonu filmi tatlığı tabirimden bahsetmiştim.. İşte yine öyle bir film, sıcak kalpler.. Konusu çok farklı. Zombi ve aşk ne güzel anlatılırsa o kadar güzel anlatılmış bir film.. Zaman ayırın ve tadını çıkarın!

29. Yerçekimi - Gravity

Yerçekimi - Gravity

Bazı filmler vardır, nefesiniz kesilir. Bir ekrana bakıp izlersiniz ve bu sizin nefesinizi keser. Muhteşem değil mi? İşte gravity o filmlerin en iyilerinden.. Okyanusta boğulmak gibi, uzayda kaybolmak.. Kaçırılmamalı!

30. Tutsak - Prisoners

Tutsak - Prisoners

İzleyici nasıl gerilir ve izleyicide nasıl merak uyandırılır bu adamlar bu işi çözmüş.. Sürüklenip gideceksiniz, sessiz ve dikkatinizi dağıtmayacak bir ortamda tadı daha iyi çıkar.. Keyifli gerilmeler!

31. Tetikçiler - Looper

Tetikçiler - Looper

Az önce yukarıda Predestination filminde de bahsettiğim şeyler looper için de geçerli.. Zamanda yolculuk, bilinçaltı ve kalite.. Bu güzel filmin, bu güzel bilimkurgunun tadını iyice çıkarın!

32. Oblivion

Oblivion

Hazır bilimkurgu demişken, oblivion'a uğramadan olmaz.. Bilimkurgu gibi bilimkurgu, aksiyon gibi aksiyon, ve tom cruise gibi tom cruise.. Evi arabayı satıp izleyin!

33. Zamanda Aşk - About Time

Zamanda Aşk - About Time

aşk, dram, bilimkurgu, fantastik.. her şey bu filmde. Yine haftasonu tatlılığında müthiş bir film. Zamanla oynayan bir başrol ve eğlenceli sahneler.. Zevkle izleyeceksiniz!

34. 12 Yıllık Esaret - 12 Years a Slave

12 Yıllık Esaret - 12 Years a Slave

Ödüllere doymayan bir film.. Muazzam diyebilirim, ki biliyorsunuz ki bu benim en yüksek iltifatım.. Her şeyi bir kenara bırakın fakat bu filmi bırakmayın!

35. Atlayıcı - Jumper

Atlayıcı - Jumper

Fantastik, eğlenceli e biraz da gençlik.. Mis. Eğlenerek izleyeceksiniz!

36. 9. Bölge - District 9

9. Bölge - District 9

uzay ve bilimkurgu olayına başka bir boyut kazandırmış filmimiz bölge 9.. Bilimkurgunun dibidir. Şaşıracaksınız, etkileneceksiniz e uzaylılar da var, efektler de müthiş, daha ne olsun?!

37. John Carter

John Carter

Bilimkurgu, macera ve hadsafhada fantastik macera dolu olan sıradaki filmimizi çok beğeneceğinizden şüphem yok.

38. Elysium

Elysium

Aksiyonu bol, bilimkurgusu kaliteli müthiş bir yapım.. İzlerken ufkunuz açılacak. Açılmaz, beğenmezseniz bana ulaşın.. Teşekkürlerinizi sonra edersiniz hadi fırlayın!

39. İntouchables - Can Dostum

İntouchables - Can Dostum

Hem gülümseyip, hem ağlayacaksınız. Hem sinirlenip, hem sakinleşip durulacaksınız. Her yeri duygu yüklü olan bu muazzam (ki bu muazzam'ı her filme kullanmam) film sizi bekliyor, pişman olmayacaksınız!

40. Köken - I Origins

Köken - I Origins

Çok farklı bir bilimkurgu izleyeceksiniz. Filmin bir yerinde ''oha'' deyip küçük bir panik bile yaşayacaksınız. Müthiş, müthiş, müthiş!

41. Project Almanac

Project Almanac

Gençlik, bilimkurgu ve fantastik macera.. Zevkle izleyeceksiniz!

42. Head Hunters - Kafa Avcıları

Head Hunters - Kafa Avcıları

Gizem, gerilim ikiside fazlasıyla bu filmde var. Olaylar, iki yüzlülükler.. İzlenesi!

43. The Prestige

The Prestige

tarih, bilimkurgu, fantastik macera.. Her bir köşesinde bir ilizyon arayacağınız müthiş bir baş yapıt.. Bir çok şey öğrenip bir çok şaşkınlık yaşayacaksınız, e ne duruyorsunuz? Hadi!

44. Lo imposible - Kıyamet

Lo imposible - Kıyamet

Bu duygu yüklü filmde korkuyu, telaşı iliklerinize kadar hissedeceksiniz.. Çaresizliği görecek ve empati yapıp kendinizi oyuncuların yerine koyacaksınız.. Keyifle, heycanla izleyin!

45. Gece Vurgunu - Nigtcrawler

Gece Vurgunu - Nigtcrawler

Bir iş ne kadar sevilebilir? Ya da bir iş için neler yapılabilir? 
Azim, aksiyon, gerilim.. Kaçırmayın!

46. Uyumsuz - Divergent

Uyumsuz - Divergent

Farklı ve fantastik bir yapım.. Dikkatinizi çekeceğinden ve keyif alacağınızdan şüphem yok. Kaçırmayın!

47. Angels and Demons - Melekler ve Şeytanlar

Angels and Demons - Melekler ve Şeytanlar
Müthiş bir eser. İzledikçe kaybolup yine izledikçe bir şeylerin farkına daha iyi varacaksınız.. Yeni dünya düzeni, büyük koltuklara oturma sevdası.. Tüm pis işler.. Üstelik Tom Hanks'li.. Keyifle, zevle izleyeceksiniz!

48. ''Hepsini izleyip bitirdim, yok mu başka?''

Tavsiyelerimi izleyip, beğendiyseniz e bir de üzerine ''başka yok mu?'' diyorsanız: izlediğim tüm filmleri güncel olarak şu tweetin altına iliştiriyorum, buradaki bir birinden sağlam 47 filmi izleyip tadını çıkardıysanız yine tavsiye arayıp bulamadığınız zamanlarda şu tweetin altında izleyip tavsiye ettiğim filmleri bulabilir, haftasonlarını, sıkıcı havaları fırsata çevirebilirsiniz!

Burada gördüğünüz, size tavsiye ettiğim tüm filmler, ımdb puanlarına bakılmaksızın sadece benim izleyip tavsiye ettiğim filmlerden ibarettir. ''Daha bir sürü güzel film var'' dediğinizi duyar gibiyim, fakat onların çoğunu zaten izlemiş olabileceğinizi düşündüğüm için ve henüz yeni sayılabilecek filmler oldukları için bunları seçtim. 

Gördüğünüz filmlerin hepsi sağlam filmlerdir. İzlemediklerinizi izlemeniz size çok şey kazandıracaktır.. Kapalı, sıkıcı havalarda hayatınızı kurtarması dileğiyle..


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.