OFPOF

Kadın ya da Erkek Olarak Karşı Cins Rolünün Hakkını Fazlasıyla Verebilen 13 Yetenekli Usta Sanatçı

-
3.0b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Kadın ya da Erkek Olarak Karşı Cins Rolünün Hakkını Fazlasıyla Verebilen 13 Yetenekli Usta Sanatçı
0 izlenme
Ofpofer
-

Bazı oyunculuklarda karşı cinsi oynamak zorunda kalınır. İşte bu durumda tamamen ustalık gerekir. İşte bu ustaları sizler için seçtik.

1. Gael Garcia

Gael Garcia

İspanyol sinemasının gelmiş geçmiş en iyi sayılabilecek klasiklerinden biri olan "Bernal La mala educacion" 2004 yapımı dramatik bir filmdir. Pedro Almodovar, Gael Garcia Bernal bir travestiyi oynamak zorunda kaldı. Bu filmde, kadın imajı üzerine yapılan çalışmalar; Bernal'ın kariyerinde yepyeni bir deneyim kazanmasına neden oldu.

2. Angelina Jolie

Angelina Jolie

Jolie; Tuz filminde, Rus istihbaratına yardım amaçlı çalıştığından şüphelenilen CIA subayı olan Evelyn Salt'ın rolünü gerçekten başarı ile oynadı. Filmin gidişatına göre, kadın subay bir erkeğe dönüşmek zorunda idi. Angelina Jolie ise, böylesine güzel bir rol için dönüşüme girmek için giyinme odasına girerek yaklaşık birkaç saatini harcamak zorunda kaldı.

3. Eddie Redmayne

Eddie Redmayne

2015 yapımı olan "Danimarka Kızı" filmi drama şeklindedir. Bu hikaye 1920'lerde gerçekleşir. Einar Wegener'in eşi için kadın olarak poz veren bir sanatçı oluşunun hikayesini anlatmaktadır. Bu rölde, bir erkek olmak istemediğini ve dünyanın ilk olarak cinsiyet değiştirme operasyonuna girmeye karar verir. Bu rol ile Einar Wegener, her iki rolün de üstesinde başarı ile geldiğini kanıtlar.Böylece, dünyanın ilk travesti filmi olduğunu gösterir; güçlü, felsefi ve lirik bir film ortaya çıkar.

4. Cillian Murphy

Cillian Murphy

2005 yapımı muhteşem bir filmdir. "Pluto'da kahvaltı" filmi Cillian Murphy'nin kariyerinde en karmaşık ve ikonik eserlerden biridir. Oyuncunun karakteri ise, androjen bir gencin ilginç bir şekilde cazibeli bir sarışına dönüşmesini anlatıyor.

5. Adam Sandler

Adam Sandler

2011 yapımı olan "Jack ve Jill"  Komedi filminde Adam Sandler, bir reklam ajansının erkek çalışanı ve onun deli kızkardeşini, yani Jill' i  oynamak zorunda kalıyor. Belli bir zamanda Jill; Jack'i ziyarete gelir ve hayatını tamamen tersine çevirmesine neden olur. Bu filmdeki oyunculuğundan dolayı ödül dahi aldı.

6. Elle Fanning

Elle Fanning

2005 yapımı "3. Nesil" adındaki filmde Elle Fanning, cinsiyet değiştirmek isteyen bir genci oynamak zorunda kaldı. Yapısı itibariyle bayan olmaya en yakın olanlar ise Susan Sarandon ve Naomi Watts...  onun bu değişimini asla kabul edemezler.

7. Hilary Swank

Hilary Swank

1999 yılı yapımlı "Boys Do not Cry", gerçek olayların olduğu dramatik bir film olması dikkatlerden kaçmadı. Karakter olarak Hilary Swank, bir kadın olarak doğar. Fakat genç yaşlardan itibaren kendini erkek gibi hisstmeye başlar. oyuncu rolüne alışmak için saçlarını dahi kesmek zorunda kaldı. Bir erkeğe benzemek için vücunü dahi değiştirdi. Dahası bir ay süresince bir erkek görüntüsünde yaşamak zorunda kaldı. Hilary, bu rolden dolayı Oscar ödülü dahi aldı.

8. Robin Williams

Robin Williams

"Bayan Doubtfire" filmi 1993 yılında yapıldı. Birçoğumuz tarafından bilinir. Aynı zamanda da seviliyor. Williams'ın karakteri ise, eski eşi tarafından her gün çocuklarını görmek istemesi nedeniye dadı kılığına girerek çalışmaya başlayan yaşlı Bayan Doubtfire görüntüsünde idi. 

9. John Travolta

John Travolta

2007 yapımlı "In  Hairspray", John Travolta çamaşır görevlisi olarak çalışmaktadır. Rol olarak utangaç bir kişiliğe sahiptir. Genel olarak John'u sert karakterlerle ilişkili olarak bilindiğinden, hayranları için bu durum beklenmedik oldu.

10. Amanda Bynes

Amanda Bynes

"O Adam"  2006 yapımı bir filmdir. Komedi tarzında olan bu film Twelfth Night oyununun bir uyarlamasıdır. Aynı anda iki kişilik karakter olmanın ne kadar zor olduğunu anlatmaktadır. Aktör Amanda, Sebastian ve ikiz kardeşi Viaola'yı canlandırmak zorunda kaldı. Bu filmde Amanda'nın karakteri ise, futbolun yanlızca bir erkek oyunu olmadığı ispatlamak ve eski erkek arkadaşına ders vermek içindi.  

11. Patrick Swayze

Patrick Swayze

1995 de yapılmış bir film. Patrick Swayze, To Wong Foo'da En İyi erkek oyuncu dalında Altın Küre ödülünü aldı. Bu filmde ise Patrick, drag queen Miss Vida Boheme'yi canlandırdı.

12. Tony Curtis ve Jack Lemmon

Tony Curtis ve Jack Lemmon

1959 yapımı bu filmde, kadın gibi davranmaya zorlanan iki müzisyenin macerasını izledi. Jack Lemmon, bu filmdeki rolüyle Oscar adayı dahi oldu.

13. Dustin Hoffman

Dustin Hoffman

"Tootsie" 1982 yapımı bir film. Birçok kişinin sevdiği ve kadın olmayı aklından geçiren bir sanatçının, kadına dönüşmesini izledi. Dustin Hoffman ise, bu rölü ile en İyi erkek oyuncu dalında Oscar'a aday oldu.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.