OFPOF

Johnny Depp ve Tim Burton İkilisinin Filmleri

-
999
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Johnny Depp ve Tim Burton İkilisinin Filmleri
743 izlenme
Ofpofer
-

Tim Burton'un yönetmenliği'nin ve Johnny Depp'in oyunculuğu'nun bir araya gelmesi ile ortaya çıkmış birbirinden efsane filmler

1990 yılında Edward Scissorhands ile ilk kez bir araya gelen Johnny Depp ve Tim Burton ayrılmaz bir ikili oluyor ve o günden beri birbirinden güzel ve sıradışı birçok filmde birlikte çalıştılar.

1. Edward Scissorhands - Makas Eller (1990)

1. Edward Scissorhands - Makas Eller (1990)
Johnny Depp ve Tim Burton ikilisinin ilk filmi.

Kar nasıl yağar ? Sorusuna ilginç bir yaklaşımla yanıtlayan filmde Johnny Depp, bir mucitin yarım kalmış buluşunu canlandırmaktadır.

2. Ed Wood (1994)

2. Ed Wood (1994)
film kimilerine göre dünyanın en kötü yönetmeni olan Edward D. Wood Jr.'ın yönetmenliğe başladığı yılları konu almaktadır. kadın kıyafetleri giymeyi seven ve film çekebilmek için her türlü yola başvuran Ed Wood, Tim Burton'ın ilham aldığı yönetmenlerden biriymiş.Ed Wood karakterine can veren kişi ise tabiki Johnny Depp. Ayrıca film siyah beyaz.

3. Sleepy Hollow (1999)

3. Sleepy Hollow (1999)
Başsız Süvari adlı hikayeden uyarlanan filmde alışılmışın dışında bir 18. Yüzyıl polisi olan Ichabod Crane (Johnny Depp), bir Dizi tüyler ürpertici cinayeti aydınlatmak için Sleepy Hollow kentine gönderilir. Kurbanlar kafaları kesilerek öldürülmektedir. Yöre halkı katilin bir hayalet olduğunu düşünmektedir ancak Ichahold olayların peşini bırakmayacaktır. En İyi sanat Yönetimi,Görüntü Yönetimi, Kostüm Tasarımı dallarında Oscar adayı olan film, Sanat Yönetimi dalında Oscar almayı başardı.

4. Charlie and the Chocolate Factory (2005)

4. Charlie and the Chocolate Factory (2005)
Bir çocuk romanından uyarlama olan filmde ilginç bir karakter olan çikolata üreticisi Willy Wonka (Johnny Depp), çikolata imparatorluğu için veliaht arayışındadır. Eğitmek ve sonrasında yerini bırakmak üzere bir yarışmayla 5 tane çocuk seçer. Bu 5 şanslı çocuk, 15 yıldır hiç kimsenin görmediği çikolata fabrikasını gezerler.

5. Corpse Bride (2005)

5. Corpse Bride (2005)
19. yüzyılın sıkıcı Viktorya çağında, Avrupa... Victor adlı genç bir adam, yanlışlık eseri, bir iskeletin parmağındaki yüzüğü takıp sonra da şakayı biraz fazla ileri götürünce, bir cesetle evlenmiş olur. Victor yeraltındaki hayatı keşfettiğinde buranın, kendi kasvetli yaşamına göre ne kadar renkli ve eğlenceli olduğunu görür. Oysa yukarıda, onu gerçek karısı, Victoria beklemektedir. Genç adam, zor bir karara doğru adım adım yaklaşırken, hem hayat hem de kendisi hakkında bir kaç şey öğrenmek zorunda kalacaktır. 
Bu animasyon filminde Johnny Depp'in Victor'a hem fiziğini hem de sesini ödünç verdiğini, meraklısına not düşelim.

6. Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007)

6. Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007)
Dram, gerilim, müzikal tarzındaki film daha önce 1927 yılından 1982'ye kadar 10 kez değişik sürümlerle çekildi.
Filmde karısına göz koyan güçlü bir hakim tarafından haksız yere Avustralya'ya sürgün edilen Benjamin Barker (Johnny Depp) ve onun acımasız iş ortağı ve sevgilisi Bayan Lovett'ın (Helena Bonham Carter) maceraları anlatılır.

7. Alice in Wonderland (2010)

7. Alice in Wonderland (2010)
Yine Tim Burton yine roman uyarlaması. Lewis Carroll'ın aynı adlı romanından uyarlanan filmde Johnny Depp Mad Hatter adlı oldukça renkli oldukça çılgın bir karakteri canlandırmaktadır.

8. Dark Shadows (2012)

8. Dark Shadows (2012)
1960'lı yılların popüler gotik-gerilim dizisinden uyarlanan film, zengin ve çapkın vampir Barnabas Collins'in (Johnny Depp) cadılar, hayaletler ve canavarlarla dolu karanlık dünyasını beyazperdeye taşıyor. Barnabas muhteşem bir hayat sürerken, kıskanç bir cadı tarafından lanetlenerek kontluğu elinden alınan ve 200 yıl kadar toprak altında, tabutta kilitli kalan bir vampirdir. 1972 yılında kopan bir fırtına onun da tabutunu yeraltından çıkartır ve meraklı köylüler sayesinde artık özgür bir vampirdir. Makamını ve intikamını almak için yaşadığı malikaneye geri dönen Barnabas, bildiği, tanıdığı her şeyin, içinde yaşadığı zamanın değiştiğini keşfedecektir. Yeni ailesine ve hayatına uyum sağlamaya çalışırken aklındaki tek hedef onu lanetleyen cadıdan intikamını almaktır.

- BONUS -

Alice Through the Looking Glass (2016)
Mayıs ayında Johnny Depp Alice in Wonderland'in devam filmiyle dönüyor. Fakat Tim Burton bu sefer yönetmen koltuğunda değil filmin yapımcısı. Bakalım bu film beklentiyi karşılayabilecek mi.

Umarız ikili birlikte film yapmaya devam ederde ortaya yine böyle güzel filmler çıkar.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.