OFPOF

James Bond karakterinin yarım asırlık yolculuğu

-
233
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
James Bond karakterinin yarım asırlık yolculuğu
1.287 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Hollywood'un en sevilen karakterleri başında gelen 007 James Bond, yirmiyi aşkın filmi ile efsaneler arasında anılmayı sonuna kadar hak ediyor.

Bond, James Bond.

Ne sanal ne de gerçek hiçbir ajan, Ian Fleming tarafından 1952 yılında yaratılan hayali İngiliz ajan James Bond efsanesinin yanına yaklaşamamıştır.

Şüphesiz en karizmatik sinema karakterlerinin arasında yer alan 007, geçen uzun yıllar süresince Hollywood'un en popüler oyuncuları tarafından beyaz perdeye taşınmıştır. Tüm James Bond karakterleri içerisinde şu 4 tanesi koyu bir iz bırakmayı başarmıştır.

Roger Moore

James Bond’u en çok canlandıran aktör olan Roger Moore içlerindeki en yumuşak, en kibar ve en çok kadınlara zafiyeti bulunan ajan olarak hafızalarda yer etmiştir.

James Bond karakterinin yarım asırlık yolculuğu-1

Pierce Brosnan

Pek çokları tarafından en iyi James Bond yüzü sayılan Pierce Brosnan, Bond olmak için neredeyse her şeye sahip olmasına rağmen fiziksel yetersizliği nedeniyle ünlü ajanın karizmalı portresini tam olarak çizememiştir.

James Bond karakterinin yarım asırlık yolculuğu-2

Daniel Craig

Sarışın Bond olur mu olmaz mı tartışmalarının arasında rolü kapan Daniel Craig tıpkı olması gerektiği gibi soğukkanlı, ciddiyete ve espri gücüne sahip, playboyluğun dozunun iyi ayarlayabilen bir portre çizmiştir. Atletik fiziği ve aksiyon sahnelerindeki becerisi ile James Bond karakterini tam dozunda canlandıran Craig efsanesi uzun süre daha devam edecek gibi görünmekte.

James Bond karakterinin yarım asırlık yolculuğu-3

Sean Connery

Bizce karaktere hayat kazandıran, filmlerin başarısının ve 007’nin sevilmesinin en büyük nedeni olan Sean Connery, efsaneyi başlatan aktör olarak ilk sırada anılmayı sonuna kadar hak ediyor. 007, Hollywood'un vazgeçilmez karakterlerinden bir tanesidir. Şuna şüphe yok ki yıllar geçtikçe James Bond'u canlandıran daha pek çok aktör beyaz perdede boy gösterecek.

James Bond karakterinin yarım asırlık yolculuğu-4


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık