OFPOF

İzleyene Keyifli Anlar Yaşatacak 10 Komedi Filmi

-
4.0b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
İzleyene Keyifli Anlar Yaşatacak 10 Komedi Filmi
3.140 izlenme
Ofpofer
-

Bazı filmler vardır, insana en derinden kahkahayı attıracak...O kahkahayla birlikte tüm dert tasa defolacak...İşte size o filmler :)

Komedi filmlerinin yapılma amacı insanı güldürmek, ona keyifli anlar yaşatmaktır. Ben bu yazıda sizlere bu iki ilkeyi sonuna kadar yerine getirmiş filmlerden bazılarını paylaşacağım. Umarım yararlı olur , keyifli okumalar...

10. Mermi İşlemez

Mermi İşlemez
Archie Moses (Adam Sandler) fazla kötü biri olmayan fakat suçlu birisidir. Archienin Rock Keats (Damon Wayans) isimli bir arkadaşı vardır, o Archienin en iyi ve aslında tek arkadaşıdır. Ona güvenen ve tüm sırlarını ona açıklamışdır. Onunla araba çalan Archie onunda iyi para kazanması için onu uyuşturucu işine sokar. Kendisi Frank Colton (Caan) isimli bu uyuşturucu patronuyla çalışan Archie ayrıca çalışanların isimlerinin olduğu bir defterde hazırlamışdır. Archie Keats'ı çok sever fakat tam uyuşturucu işinin ortasında Jack'in veya gerçek adıyla Jack Carterin bir polis olduğu anlaşılır, bu olayla neredeyse Archie o anda yıkılır. Hemen bir silahlı çatışma başlar. Ve biranda Archie Moses ve Jack Keats karşı karşıya gelirler. Jack biranda arkadan ona saldırmak için arkaya döner. Bu sırada Archienin kafasına bir alet çarpar ve bu yüzden kazayla Jacki kafasından vurur. Bunun olmasını istemeyen Archie ordan kaçar. Archienin peşine artık Colton düşmüşdür, bu işi bırakmayan Colton onu hemen öldürmek istemektedir. Jack'se ameliyat sonrası büyük bir şans yardımıyla kurtulur. Orda tanıştığı hemşire Tracyle daha sonra evlenen Jack polislerden bir bilgi alır, Archie bulunmuşdur fakat onu karakola getirmesi için sadece Jacki ister. Jack bunun kötü olduğunu düşünür. Archieyi kelepçeli bir şekilde yanına alırken biranda saldırıya uğrarlar, kendilerini ormanda bulan ikiliyi büyük ve komik bir macera beklemektedir.
Gerek konusu gerek içindeki aksiyonu olsun izleyiciyi her yönden sarıyor.

9. Büyükler (Grown Ups)

Büyükler (Grown Ups)
Mezuniyetlerinden otuz yıl sonra beş iyi arkadaşın 4 Temmuz haftasonu tatilini geçirmek için bir araya gelişlerini konu alacak olan yapımın başrollerini; Adam Sandler, Salma Hayek, Steve Buscemi, Maria Bello, Rob Schneider, Chris Rock ve Kevin James gibi ünlü oyuncular paylaşıyor.
Ben çok büyük bir keyifle izlemiştim. Zaten oyuncu kadrosuna bakıldığında filmin ne kadar kaliteli olduğu anlaşılıyor.

8. Büyükler 2 (Grown Ups 2)

Büyükler 2 (Grown Ups 2)
Büyükler filminin 2. serisi ile gülmeye devam ediyoruz. Komedi türündeki bu filmin senaryosuna yine Adam Sandler yardım etmiş ve başrol oyuncusu olarak oynamıştır. Tüm zamanların efsaneleşen ve dünya tarafından tanınan komedyenlerin bir araya geldiği Büyükler filminin başrol oyuncuları ise Adam Sandler, Kevin James, Chris Rock gibi isimlerdir.
Lenny ve arkadaşlarının 2010 yılında çekilen ilk film ile başlayan maceralarını izlemiştik. Lenny artık ailesini de yanına alarak şehir gürültüsünden uzaklaşmak için büyüdüğü kasabaya, eski evine geri döner. Burada sakin bir hayat sürmeyi planlayan Lenny şehir dışında olduğu zamanlarda güzel paralar kazanmıştır ve artık kafa dinlemek ister. Çocuklukları aynı kasaba içerisinde geçen ilk filmde gördüğümüz arkadaşlar Lenny’nin kasabaya geri dönmesiyle birlikte temelli olarak bir araya gelmiş oluyorlar. Onca yıla rağmen büyümeyen bu koca adamlardan eşleri sürekli şikayet eder ve artık büyümelerini istemektedirler. Bir türlü büyüyemeyen bu aile babalarını bütün bir yaz boyunca kötü sürprizler bekleyecektir ve Lenny’nin vereceği bir parti tam bir kaosa dönüşecektir. Fakat unutmayalım ki bunlar komik türden kaoslardır ve filmde verilmeye çalışılan ders niteliğinde bazı mesajlar bulunmaktadır.
Film gayet keyifli aynı zamanda verdiği mesajlar doğrultusunda öğretici tabi o mesajları kavrayabilene.

7. Korkunç Bir Film Serisi

Korkunç Bir Film Serisi
Korkunç Bir film (Scary Movie), gişe rekortmeni korku filmlerini ti'ye alan film.
5 filmden oluşmaktadır. 2000, 2001, 2003, 2006 ve 2013 yıllarında vizyona sırası ile girmişlerdir.
Benim en çok hoşuma giden film 3.film oldu. Hem Komedi açısından hem de espriler açısından baya kaliteliydi. Devam filmleride 3'ü aratmıyor.

6. American Pastası Serisi

American Pastası Serisi
Amerikan Pastası, Adam Herz tarafından düşünülmüş bir gençlik ve Komedi filmi serisidir. Serideki ilk film 9 Temmuz 1999'da Universal Pictures tarafından gösterime sokulmuş ve dünya çapında popüler kültür fenomeni olmuş sonrasında da 3 ana devam filmi çekilmiştir. İlk filmden 2 yıl sonra ikinci film, bu filmden 2 yıl sonra da üçüncü film yayınlanmıştır. Dördüncü film ise 2012'de vizyona girmiştir. 2005'ten 2009'a kadar 4 tane yan film çekilmiştir. Ana serinin beşincisi, toplam olarak ise serideki dokuzuncu olacak yeni bir film Amerikan Pastası: Buluşma'nın başarısı üstüne duyurulmuştur.
Benim seride en çok hoşuma giden filmler 5 ve 6 kesinlikle bambaşka bi hava ayrıca 3 te çok iyi 5 ve 6 nın havasını aratmıyor.

5. Hayatım Yalan

Hayatım Yalan
Bir plastik cerrrahi uzmanı olan Danny McGabe, kadınları tavlamak için sıradışı bir yöntem kullanmaktadır: Evlilik. Bekar olan Danny evli ama mutsuz olduğu yalanı ile tek gecelik bir çok ilişki yaşamıştır. Evlilik onun emniyet kemeridir. Ta ki hayatının aşkı Palmer ile karşılaşana dek… Kendisinden yaşça küçük bir ilkokul öğretmeni olan Palmer, ona yalan ve çapkınlık dolu eski hayatını unutturmuştur.
Komedi türünün babası olan filmlerden biridir.Aynı zamanda içindeki duygusallık ta izleyiciyi ekrana kilitliyor.

4. Sakar Koruma

Sakar Koruma
Yaşantısı boyunca gerçek bir polis olmayı hayal eden Paul, bir mağazada güvenlik elemanı olarak görev yapmaktadır. Bir gün Paul’un çalıştığı mağazayı soyguncuların basması üzerine artık Paul’a şans doğar ve kendini gösterme fırsatı yakalar.
 

3. Avm Polisi Vegas'ta

Avm Polisi Vegas'ta
Özel güvenlik Paul Blart, bu sefer Güvenlik Korumaları Fuar'ına katılmak için Las Vegas'ın yolunu tutacak! Üstelik üniversiteye adım atacak olan kızı Maya da yanında! Fakat fuar kahramanıız Paul için hiç ummadığı kadar farklı ilerleyecektir; zira şans eseri bir soygun harekatına denk gelir ve bunu suçluların yanına bırakmaz!
Sakar Koruma filminin devamı niteliğidedir.

2. Karışık Aile

Karışık Aile
Felaket ile sonuçlanan bir kör randevudan sonra yalnız ebeveynler Lauren (Barrymore) ve Jim (Sandler), tek bir şeyde fikir birliğine varır: birbirlerini asla görmek istememektedirler. Ancak çocuklarıyla birlikte muhteşem bir aile tatili için ayrı ayrı kayıt yaptırınca, bir haftalığına lüks bir Afrika safari otelindeki bir suiti paylaşmak zorunda kalırlar. Komedi orada başlar...

1. Çakma Polisler

Çakma Polisler
Öğrencilik zamanından beri çok iyi anlaşan Justin Miller (Damon Wayans, Jr.) ve Ryan O’Malley’nin (Jake Johnson) iki arkadaşın hayatı katıldıkları bir parti sonucunda değişecektir. Baloya polis kıyafetleriyle giden iki arkadaş, bu kıyafetlerin içinde herkesden daha çok ilgi ve saygı gördüklerini fark edeceklerdir. Bu rolü çok severler ve kendilerine bir polis arabası alarak tamamen polis gibi yaşamaya başlarlar. Suç işleyen bir çetenin de dikkatini çeken kafadarlar gerçek polisler ve suçluların arasında kalacaklardır.
Birinciliği sonuna kadar hakediyor izleyince sizde bana hak vereceksiniz.Gerek komedisi gerek aksiyonu gerek duygasallığı olsun hepsinde on numara oh yeahhh...

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.