OFPOF

İzlerken Gözlerinizden Şelale Misali Yaş Akacağı 7 Duygusal Film

-
2.1b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
İzlerken Gözlerinizden Şelale Misali Yaş Akacağı 7 Duygusal Film
0 izlenme
Ofpofer
-

Bazı filmler vardır ki insanın içine işler ve unutulmaz olur. Eğer bu filmleri izleyeceksiniz, yanınızda bir kutu peçete bulundurmalısınız.

1. Hachiko: Bir Köpeğin Hikayesi (Hachiko: A Dog's Story) - 2009

Hachiko: Bir Köpeğin Hikayesi (Hachiko: A Dog's Story) - 2009
Profesör Parker Wilson (Richard Gere) tren istasyonunda terk edilmiş bir köpek bulur ve köpeğin bir sahibi yoktur. Profesör, Hachiko adlı bu şirin köpeği koruması altına alır ve evine götürür. Zaman içinde ikili arasında benzersiz bir dostluk kurulur. Hachiko, sahibine öylesine sadıktır ki, Profesör'ün vefatından sonra bile istasyonda onun dönüşünü beklemeye devam eder.

2. Uzaktaki Anılar (A Walk to Remember) - 2002

Uzaktaki Anılar (A Walk to Remember) - 2002
İçinde bulunduğu çetenin başı belaya girince Landon Carter (Shane West), bir anda kendini okul tiyatrosunda sahnelenecek bir oyunun içinde bulur. Burada karşılaşacağı sessiz ve kendi halinde bir kız olan Jamie'ye (Mandy Moore) aşık olması ise tüm hayatını tümüyle değiştirecektir.

3. Umudunu Kaybetme (The Pursuit of Happyness) - 2006

Umudunu Kaybetme (The Pursuit of Happyness) - 2006
Chris Gardner (Will Smith), hayatla mücadele eden ve yaşamını yoluna koymaya çalışan bir babadır. Bir baba olarak ailesinin geçimi için elinden gelen her şeyin en iyisini yapar fakat bir türlü maddiyatı aşamaz ve ailesinin karşısında bunun altında ezilir, umutsuzluğa kapılır. Zaman gelir artık olmayacağını düşünür ve evden ayrılır. Chris artık bekardır ve üstelikte bir babadır. Bundan sonra satış tecrübesini bir satış işi için sonuna kadar kullanacak güzel bir işi takip etmeye başlar. Borsa şirketinin birinde stajyer iş bulur ve maaşsız orada işi öğrenmek adına çalışmaya başlar. Gün gelir güvenceleri olmadığı için baba oğul evlerinden atılır ve her yerde duraklarda, tuvaletlerde, düşkünler evinde kalmaya başlarlar. Çok şey çekmesine rağmen o hiçbir zaman sevgisinden ödün vermemiştir ve oğlunun ona karşı olan sevgisini artık bu durumdan kurtulmak için kullanır.

4. Aşk ve Küller (Blue Valentine) - 2010

Aşk ve Küller (Blue Valentine) - 2010
Dean ve Cindy bir kız çocukları olan genç bir çifttir. Evlilikleri çatırdamaya başlamıştır. Ama buna rağmen yuvalarını ayakta tutmaya çalışmaktadırlar. film flashback'lerle bu çiftin tanışma anlarına ve ilişkilerinin yıllar boyunca nasıl değiştiğine ilişkin ipuçları verir. Her şeye rağmen bu evliliği devam ettirebilecekler midir?

5. Senden Önce Ben (Me Before You) - 2016

Senden Önce Ben (Me Before You) - 2016
Will Traynor (Sam Claflin), zengin, başarılı, yakışıklı, yaşamayı seven ve istediği her şeye sahip olan genç bir adamdır. Ancak talihsiz bir motosiklet kazası sonrası felç kalınca yaşama hevesini kaybetmiş, ölmeyi düşünmeye başlamıştır. Louisa Clark (Emilia Clarke) ise bir kafede garsonluk yapan, hayatta fazla bir başarısı ve beklentisi olmayan, her daim ablasının gölgesinde kalmış bir kadındır. Lou kafedeki işini kaybedince yeni bir iş aramaya başlar ve Will’in bakıcısı olarak çalışmaya işe alınır. Son derece kültürlü ve donanımlı biri olan Will, Louisa’yı önce küçümsese de, genç kadının varlığı ona yaşama sevinci vermeye başlar. Aralarında kurulan bu arkadaşlık ve yakınlık, ikisini de çok değiştirecektir.

6. Yedi Yaşam (Seven Pounds) - 2008

Yedi Yaşam (Seven Pounds) - 2008
The Pursuit of Happyness filminin yönetmeni Gabriele Muccino'dan yine drama yüklü bir film. MIT mezunu başarılı bir uçak mühendisi olan Ben (Will Smith), 7 tanımadığı ama özel olarak seçtiği insanın hayatını sonsuza kadar değiştirmek istemektedir. Ama neden böyle bir şey yapmak istediği, nasıl yapacağı ve bu insanları neden seçtiğini sadece Ben bilmektedir.

7. Çizgili Pijamalı Çocuk (The Boy in the Striped Pyjamas) - 2008

Çizgili Pijamalı Çocuk (The Boy in the Striped Pyjamas) - 2008
İkinci dünya Savaşı sırasında geçen The Boy in the Striped Pyjamas, Bruno adındaki bir çocuğun gözünden anlatılan bir arkadaşlık hikayesi. Babası üst rütbeli bir asker olan Bruno, esir kampındaki Yahudi bir çocukla arkadaş olur. Biri kampın güçlüler tarafında, diğeri mazlumlar tarafında olan bu iki çocuk arasında önyargılarda uzak bir ilişki başlayacak ama bu yasak dostluğun beklenmedik ve sarsıcı sonuçları olacaktır.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.