OFPOF

İzlenmesi Gereken 10 Bilim Kurgu Dizisi

-
1.9b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
İzlenmesi Gereken 10 Bilim Kurgu Dizisi
1.353 izlenme
Ofpofer
-

Bilim kurgu severlerinin mutlaka izlemesi gereken 10 dizi. Bilim kurgu filimleri'nin dizileştirilmiş hallerininde içinde bulunduğu sürükleyici diziler

bilim Kurgu severlerin İzlemesi gereken 10 Dizi. Bilim Kurgu'nun her türüne rastlayabileceğiniz, yeni bölümlerini sabırsılıkla bekliyeceğiniz dizleri bir araya getirdik.

 

1. The 100

The 100

Dizi Kass Moragan'ın aynı adlı kitabından uyarlanmıştır. Kıyamet sonrası dram-bilim kurgu türüdür. Amerika Birleşik Devletleri CW kanalında yayınlanmaktadır. Dünyanın yaşanamayacak bir hale getiren nükleer savaştan kurtulup, Ark adında bir uzay gemisinde yaşayan 12 farklı ülkeden insanların tekrar dünyaya dönüş hikayesini konu almaktadır
 

2. SuperGirl

SuperGirl
Dizi DC'nin çizgi romanlarından uyarlandı. Yapımcılığını Arrow,The Fash gibi dizilerin yapımcısı Greg Berlanti üstlendi. Süpermenin kuzeni olan Kara Zorl-El, kuzeni Kal-el' i korumak için dünyaya gönderilir.Fakat uzay gemisi Kriptonda'ki patlamadan zarar görür ve suçluların bulunduğu uzay boşluğuna hapis olur. Bir şekilde dünyaya gelen Kara Zor-El kuzeni Kal-el'i büyümüş olarak bulur. 24 yaşına gelince kim olduğunu kabul eden Kara Zorl-El SuperGirl olur.

3. The Tomorrow People

The Tomorrow People
70'li yıllarda çekilen aynı adlı dizinin bugüne uyarlanmasıdır. İki ünlü yapımcı Julie Plec ve Greg Berlanti'nin ortak ürünü olan Dizi, ışınlanma ve telepati güçlerine sahip gençlerin kötülere karşı verdiği mücadeleyi konu almaktadır.

4. Smallville

Smallville
2001 yılında çekimlerine başlanan Dizi 10. sezon oynamıştır. Yapımcılığını Alfred Gough ve Miles Millar üstlenmiştir. Dizinin bölümleri Kanada'da çekilmiştir. Dizi çizgi roman karakteri olan supermen'in gençlik yıllarını konu almaktadır.

5. Kyle Xy

Kyle Xy
Eric Tuchman ve David Himelfarb gibi yapımcıların yapımını üstlendiği Dizi, Amerika Birleşik Devletlerinin ABC Family kanalında yayınlanmıştır. Dizi ormanda uyanan laboratuvar üretimi üstün yeteneklere sahip  bir gencin, anneleri psikolok olan bir ailenin içine girmesi ve kim olduğunu bulmasını konu almaktadır.

6. Falling Skies

Falling Skies
Yapımcılığını Robert Rodat ve Steven Spielberg 'in üstlendiği dram-bilim kurgu türü bir dizidir. Amerika Birleşik Devletlerinde TNT kanalında yayınlanmaktadır. Dİzi dünyayı istila eden uzaylılara karşı bir grup insanın mucadelesini konu almaktadır.

7. Jessica Jones

Jessica Jones
Jessica Jones kimyasal bir sızıntıya maruz kalır.Bunun sonucunda güç,diren ve, uçma yetenği kazanır.  Dizi dedektifl'ik yapmaya başlayan Jessica Jones güçlerini kullanarak olayları çözmesini konu almaktadır.

8. Arrow

Arrow
Green Arrow çizgi romanından esinlenilmiştir.Yapımcılığını Greg Berlanti, Marc Guggenheim ve Andrew Kreisberg tarafından yapılan aksiyon-bilimkurgu türünde bir dizidir. Zengin birisi olan Oliver Queen' in gemisi okyanusta batırılır ve ıssız bir adaya düşer. Buradan kurtulan Oliver Queen şehrini korumak için Green Arrow olur.

9. V

V
Yapımcılığını Kenneth Johnson'ın üstlendiği Dizi 1983 yılında yapılan V dizisinin günümüze uyarlanmasıdır.  Barış amacıyla büyük uzay gemileri ile dünyaya geldiklerini idda eden uzaylılarla ,bundan şüphe duyan insanların arasındaki çatışmayı konu almaktadır.

10. The Originals

The Originals
Dizi Amerika Birlşik Devletlerinin CW kanalında 2013 yılında yayınlanmaya başlamıştır. Vampir olan Klaus Mikaelson 'ın New Orlens şehrinde ki doğa üstü güçlerle olan karmaşık ilişkilerini konu almaktadır.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.