OFPOF

İzlemeyerek Çok Şey Kaybettiğiniz Diziler

-
1.6b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
İzlemeyerek Çok Şey Kaybettiğiniz Diziler
577 izlenme
-

Zombiler, fantastik olaylar ve karakterler, dünya dışı aktiviteler, paranormal aktiviteler kısacası gizem , korku ve bilimkurgu dolu 10 dizi

THE WALKING DEAD (Sıralamaya dahil etmenin hakaret olacağı bir yapım )

Toplam 6 sezon yayınlanmış ve yayın hayatına devam eden dizinin 83 bölümü bulunmaktadır.

KONU:

Frank Darabont tarafından geliştirilen Amerikan televizyon dizisi. Robert Kirkman, Tony Moore ve Charlie Adlard 'ın aynı adlı çizgi romanına dayanmaktadır. Dizinin başrolünde, komadan uyandığında George A. Romero'nun korku filmlerindeki zombileri andıran et yiyen "aylaklar"ın dünyaya egemen olduğunu fark eden şerif yardımcısı Rick Grimes rolüyle Andrew Lincoln yer almaktadır. Ailesini bulmak için yola koyulur ve yol boyunca diğer birçok sağ kalan kişiyle karşılaşır ve yola onlarla devam ederek grubunu oluşturur.

Dizi, oldukça iyi eleştiriler aldı ve En İyi Televizyon Dizisi dalında bir Altın Küre ile bir Writers Guild of America ödülüne aday gösterildi.Dizi ayrıca bir kablo televizyon kanalı dizisi olarak çeşitli rekorlar kırarak güçlü bir Nielsen reytingi elde etti ve üçüncü sezonun prömiyeri 10.9 milyon kişi tarafından seyredilerek tarihteki en çok izlenen kablo drama dizi olmayı başardı.

1. The 100: Kass Morgan’ın aynı adlı kitap serisinden uyarlanan bir kıyamet sonrası

The 100: Kass Morgan’ın  aynı adlı kitap serisinden uyarlanan bir kıyamet sonrası

THE 100

3. sezonun sonlarında olan dizinin 44 bölümü mevcut olup bu hafta içi sezon finalinin yayınlanması beklenmektedir.

KONU:

97 yıl önce nükleer Armageddon, dünya’nın büyük bir kısmını yok etmiş, birçok medeniyeti çökertmiştir. uzay üslerinde (NASA vb) hayatta kalan 12 farklı ulustan, toplam 400 kişi ise dünyayı terk etmiştir. Yıllar içinde uzayda kaldıkları bu yerde 3 nesil yetişmiştir ve insan sayısı 4000′e ulaşmıştır. Bu gruplarda ölüm cezası ve nüfus kontrolü gibi sert uygulamalarla kurulan bir düzen vardır. Şimdi kaynakları tükenme noktasına gelmiştir ve bu 12 grup, bir araya gelip tekrar hayatta kalmanın yollarını aramaya başlarlar. Çözüm olarak elbette ki Dünya’ya dönmek akıllarına gelir fakat Dünya’nın halen yaşanabilir olup olmadığını bilmemektedirler. Bunu test etmek için de 100 adet mahkum genç insanı Dünya’ya gönderirler. Kimi uzayla bağını koparmak isteyen, kimi hükümetinin verdiği görevi yerine getirmek isteyen bu gençler arasında daha gelir gelmez gruplaşmalar, lider olma çabaları, sürtüşmeler başlar. Fakat onların aralarındaki bu farklılıkları aşmaları; bir yığın bilinmezlik ve tehlikeyle dolu olan yeryüzünde hayatta kalmaları için iş birliği yapmaları gerekmektedir.Dünyada karşılaşacakları tehlikeler sadece radyasyonla sınırlı değildir.

2. Sherlock: Sör Conan Doyle’n kahramanını günümüze taşıyan ve modern teknolojiden yararlanan biri

Sherlock: Sör Conan Doyle’n kahramanını günümüze taşıyan ve modern teknolojiden yararlanan biri

SHERLOCK

Şuan 3 sezonu çekilmiştir 4. sezon için 2017 tarihi verilmiştir. Her sezon 3 bölümden oluşmaktadır.

KONU :

Sherlock Holmes günümüzde yaşasaydı, cinayet dosyalarını nasıl çözerdi? Üç bölümden oluşan film serisi Sherlock, ünlü dedektifi günümüze taşıyarak bu soruya cevap veriyor. Polise danışmanlık yapan bir kiralık dedektif olan Sherlock Holmes, izleyeceğimiz ilk bölümde John Watson ile tanışıp, tıpkı orijinal hikayedeki gibi Baker Sokağı'nda bir daire tutuyor. Birlikte ilk davaları zehirli bir hapla intihar etmiş gibi görünen üç kişinin cinayetinden kimin sorumlu olduğunu bulmaktır.

Eleştirmenlerce beğenilen modern Sherlock Holmes'ta The Other Boleyn Girl ve Atonement'taki rolleriyle tanınan Benedict Cumberbatch'i izliyoruz. Ortağı Watson'ı canlandıran Martin Freeman'i ise Love Actually ve The Hitchhiker's Guide to the Galaxy'deki başrollerinden hatırlayabilirsiniz.

3. 12 Monkeys: Terry Gilliam’ın 1995 yapımı aynı adlı kült filminin televizyon uyarlaması…

12 Monkeys: Terry Gilliam’ın 1995 yapımı aynı adlı kült filminin televizyon uyarlaması…

12 MONKEYS

2. Sezonun ortalarında olan dizinin yayınlamış 18 bölümü mevcuttur.

KONU:

Tüm insanlığı yok edecek kadar tehlikeli olan bir virüs nedeniyle, 2035’te dünya nüfusunun çok küçük bir kısmı hayatta kalabilmiştir. Salgının etkilerinden korunabilmek için insanlar yer altında koloniler kurarak yaşamaya başlamıştır. Virüsün yok olması için bir çözüm yolu arayan bilim adamları, zamanda geriye gidebilecekleri bir makine yaparlar. İlk test sürüşü içinse eski bir mahkum olan James Cole seçilir. James kendisini yıllar öncesinde, bir akıl hastanesinde bulur. Ancak ne gelecekten geldiğine, ne de bir salgının yaklaştığına kimse inanmayacaktır.

4. Constantine: DC Comics'in korku çizgi romanı Hellblazer'dan uyarlama

Constantine: DC Comics'in korku çizgi romanı Hellblazer'dan uyarlama

CONSTANTİNE

Dizinin 1. sezonunda 13 bölümü bulunmaktadır.2. sezonu iptal edilmiştir.Artık yayınlanmamaktadır.

KONU:

Dexter’ın yaratıcılarından Daniel Cerone ve Kara Şövalye (The Dark Knight) serisinin senaristlerinden David S. Goyer’ın imzası bulunan yeni NBC dizisi Constantine'den ilk fragman yayınlandı. İngiliz oyuncu Matt Ryan’ın canlandırdığı John Constantine karakteri, DC Comics'in korku çizgi romanı Hellblazer'dan uyarlanıyor ve karakter insan görünümünde dolaşan melekleri ve iblisleri tanıma becerisine sahip. Daha önce Francis Lawrence tarafından beyazperdeye uyarlanan ve başrolünde Keanu Reeves'in yer aldığı Constantine'e nazaran çok daha ayrıntılı bir hikayeye sahip olacağı vaadinde bulunulan Dizi

Constantine yaşamı ve ölümü sürekli hafife alır, umursamazdır ve dolayısıyla cesurdur. Şeytan , çok fazla sigara içtiği için 1-2 ay ömrü kalan Constantine'in ölmesini beklemektedir. John , son sahnelere doğru hem Angela hem de intihar eden kız kardeşi İsabel'in cennete gitmesi karşılığında bileklerini keserek intihar eder ve hayatından vazgeçer. Böylelikle film içerisinde bahsedilen 'Fedakarlık' gerçekleşmiş olur ve John yine film içerisinde belirtildiği üzere 'Yaratıcı' tarafından bağışlanır ve cennete alınırken şeytan buna dayanamaz ve Constantine'nin ciğerlerini iyileştirir. John'a dünyada bir şans daha tanınmış olup cennet için tekrar çalışmak zorunda bırakılır ve bahsedilen dengeyi korumaya devam eder.

5. The Flash: Bir kaza sonucu özel güçlere sahip olan meta-insaların iyi kötü kavgası

The Flash: Bir kaza sonucu özel güçlere sahip olan meta-insaların iyi kötü kavgası

THE FLASH

Devam etmekte olan dizinin 1. sezonunda 23 bölüm yayınlamış olup 2. sezonu kapatmasına 2 bölümü kalmıştır.

KONU:

Cw, bir başka Dc evreni kahramanı olan Flash'ın Dizi çalışmalarına başladı. DC elemanlarından Geoff Johns’un yazacağı ve iki Arrow yaratıcısının -Andrew Kreisberg ve Greg Berlanti- da yer alacağı, Central City Flash’ine odaklanan projeye kanal tarafından hız verilmiş durumda.

Dizi, Central City Polis Birimi’nin adli laboratuarının bir üyesi olan ve günlerini suçluların arkalarında bıraktıkları ipuçlarını toplamakla, daha teatral lezzeti olan kötü adamları ise süper hızını ve kırmızı tulumunu kullanarak yakalamakla geçiren Barry Allen'ın yaşadığı maceraları konu alacak. Flash haftalık formatta kullanılacak konuya ve kötü adamlara sahip olacak.

6. Fear The Walking Dead

Fear The Walking Dead

Fazla söze gerek yok reyting rekorlar kıran The Walking Dead'in kardeş dizisi, orijinal yapımla aynı evrende geçecek fakat Georgia yerine Los Angeles’ı mesken tutacak. Zombi kıyametinde hayatta kalmayı başarıp, yaşam mücadelesi veren farklı karakterler ekranlara gelecek. Başrollerde Cliff Curtis, Kim Dickens, Frank Dillane ve Alycia Debnam Carey var.

Yayınlanmış 2 sezonu mevcuttur.

7. The Messengers: Şeytan, Mahşerin 4 atlısı ve 7 Haberci

The Messengers: Şeytan, Mahşerin 4 atlısı ve 7 Haberci

Dizi 2. sezonu görememiştir.1. sezonda 13 bölüm yayınlanmış ve yayından kaldırılmıştır.

Ne olduğu bilinmeyen bir cisim New Mexico çölüne düşer ve yarattığı şok dalgasıyla birbirleriyle alakası yokmuş gibi görünen bir grup insanın kalbi durur. Ölüp birkaç saat sonra tekrar dirilen bu insanlar, uyandıklarında bir takım güçlere sahip olduklarını fark ederler. Yaşadıkları olay yaklaşan kıyametin habercisidir ve önleyebilecek tek umut kaynağı da kendileridir.

8. V: Dünya dışı yaratıkların insan görünümünde dünya ile iletişime geçmelerini konu alıyor

V: Dünya dışı yaratıkların insan görünümünde dünya ile iletişime geçmelerini konu alıyor

Dizi 2 sezon yayınlamış ve yayından kaldırılmıştır.

dünya'ya dost olarak geldiklerini söyleyen bir grup uzaylı kanserin tedavisini vereceklerini söylerler. Karşılığında ise su istemektedirler. Ancak bir grup insan bu uzaylıların gerçek yüzlerini görürler ve onlara karşı savaşmaya başlarlar. Onlar aslında birer gelişmiş kertenkele türüdür ve insanları yemek olarak görmektedirler.

9. Revolution: Elektriğin var olmadığı bir dünyada ne yapardınız?

Revolution: Elektriğin var olmadığı bir dünyada ne yapardınız?

2 sezon yayınlanmış ve kaldırılmıştır.

Lost, Alias ve Person of Interest gibi dizilerle televizyon dünyasının en önemli isimlerinden birine dönüşen J.J. Abrams ile Eric Kripke’nin ortak imzasını taşıyan Revolution, bu sorudan yola çıkıyor.

Bilgisayarların, uçakların, telefonların, hatta aydınlatmanın dahi olmadığı, dünyanın sonsuza dek karanlığa gömüldüğü bir gelecekte hayatta kalma mücadelesine girişen insanların öyküsüne odaklanan Revolution, aynı zamanda aile olmanın anlamını da sorgulayacak.

Dizinin başkarakteri Charlie Matheson, fiziğiyle olduğu kadar karakteriyle de oldukça güçlü genç bir kız. 15 yıl önce elektrikle çalışan bütün aletlerin birdenbire durmasıyla başlayan kaotik ortamda sağ kalmayı başaran babası ve erkek kardeşiyle birlikte yaşamını sürdürürken kendini hiç beklemediği olayların içinde buluyor. Erkek kardeşi Danny milis kuvvetleri tarafından kaçırılıyor. Babası, Charlie’den uzun zamandır görüşmediği eski bir asker olan amcası Miles’ı bulmasını ve kardeşini kurtarmasını istiyor. Birkaç arkadaşıyla yola koyulan Charlie önce amcasını buluyor, onu ikna etmeyi başardıktan sonra kardeşini kurtarmak üzere yola koyuluyor.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.