OFPOF

İzlemenizi Şiddetle Tavsiye Edeceğimiz Yabancı Diziler

-
1.7b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
İzlemenizi Şiddetle Tavsiye Edeceğimiz Yabancı Diziler
1.173 izlenme
Ofpofer
-

Günümüzde popüler olmuş dünyada büyük yankılar uyandıran yabancı dizi listesi.

1. How İ Met Your Mother

How İ Met Your Mother

How I Met Your Mother, ABD'de yayın yapan CBS kanalında, 19 Eylül 2005'ten 31 Mart 2014'e kadar yayınlamış olan, yaratıcılığı ve yapımcılığını Carter Bays ve Craig Thomas'ın üstlendiği, durum komedisi türünde bir televizyon dizisidir.

2. Merlin

Merlin

Merlin doğuştan sihir yeteneğine sahip olan bir çocuktur bu özellik onu diğer insanlardan ayırır.çünkü hiç bir büyücü doğuştan bu yeteneklere sahip değildir.annesi başka bir ülkede olan bir doktor dostuna mektup yazar Merlini anlatır ve ona yardımcı olmasını ister.Merlin doktorun yanına yola çıkar.
Gittiği yerde sihir ve büyü yapmayı kral yasaklamıştır ve cezası idamdır.merlin sihir yeteneğinin fakındadır ama nasıl kontrol edeceğini bilememektedir.kral büyü ve sihiri yasaklamayla birlikte ejderhalarıda yoketmiştir.ama sadece birtanesini sarayının derinliklerinde tutmaktadır.o ejderha merlinden kralı korumasını ister eğer kralı korumassa düşmanlarının onu öldüreceğini ve toprakları paylaşacağını söyler.merlin daha sonra bir kahramanlık yapıp kralın oğlunu ölmekten kurtarır ve kral merlini oğlunun hizmetkarı olarak ilan eder.artık bütün krallığın kaderi merlinin elindedir.

3. Lucifer

Lucifer

“Cehennem Lordu” Lucifer Morningstar; Los Angeles Polis Departmanı için suçluları yakalamaktadır. Ancak büyük bir sırrı vardır: Bu çekici adam, aslında yeryüzüne düşmüş bir melektir! Neil Gaiman tarafından yaratılan Lucifer, Sandman isimli serinin yardımcı karakterlerinden biriydi ve daha sonra kendi çizgi romanına kavuştu. Çizgi romanlarda, karakter Lux isimli bir barı işletiyor.

4. The Flash

The Flash

The CW kanalında yayınlanmakta olan The Flash, kendisi ile aynı ismi taşıyan DC Comics çizgi romanından TV’ye uyarlanmış, 2014 yılı Ekim ayında yayınlanmaya başlamıştır. Tanıtım bölümü ve dizinin başlamasıyla birlikte The Flash hem Türkiye’de hem de dünya genelinde milyonlarca hayran edinmiştir.

The Flash Dizi Konusu Nedir?

Oldukça zorlu bir çocukluk geçiren Barry Allen, daha küçük yaşlarda annesini gizemli bir olay sonucunda kaybetmiş, babası ise annesini öldürmekle suçlanarak hapse girmiştir. Zaman, zaman dizide geri dönüşler ile Allen’ın çocukluğu hakkında bilgiler verilse de ilerleyen bölümlerde daha detaylı bilgiler sunulacağını düşünüyoruz.

5. Arrow

Arrow

Starlin Şehri'nin zengin yakışıklı Oliver Queen'i gemi kazasında babasını, kız kardeşini ve sevgilisini kaybediyor. 5 yıl bir adada mahsur kalıyor herkes onun öldüğünü düşünürken birden ortaya cıkıyor ve starlin şehrinin suçlularının başına dert oluyor. 

Starling Şehri'nin milyarder playboyu Oliver Queen (Stephen Amell) bir gemi kazasında babası Robert Queen'i ve sevgilisi Laurel Lance'in (Katie Cassidy) kız kardeşi olan Sara Lance'i (Caity Lotz) kaybettikten sonra beş yıl bir adada mahsur kalır. Herkes onun da yattakilerle birlikte öldüğünü düşünmektedir. Oliver Starling Şehri'ne döndükten sonra annesi Moira Queen (Susanna Thompson), şirketin eski mali işler müdürü yeni CEO'su olan üvey babası Walter Steele (Colin Salmon) ve küçük kız kardeşi Thea (Willa Holland) ile tekrar bir araya gelir.

5 yıl aradan sonra sosyeteyi yakalamaya çalışan ve gündüzleri milyoner rolü yapıp geceleri kız kardeşinin işlettiği kulübü kamuflaj olarak kullanıp yeşil başlıklı bir kanunsuza dönüşen Oliver, babasının ölmeden önceki son dileği olan Queen ailesinin yanlışlarını düzeltmek için, Starling Şehri'ni eski şanına kavuşturabilmek için, sosyetenin hastalıklarıyla savaşır. Oliver'in kanunsuz kimliği, kızı Sara'nın ölümünden ve eşinin onu terk etmesinden dolayı Oliver'i suçlayan ve kendini kanunsuzu yakalamaya adamış olan dedektif Quentin Lance'in (Paul Blackthorne) odağı haline gelir. Oliver'in sürekli koruması olan John Diggle (David Ramsey) daha sonra adalet için Oliver'in savaşına katılır. Oliver'in annesi Moira da bazı sırlar saklamaktadır. Oliver'in o yatta ölmediğinden ve adada mahsur kaldığından haberi vardır. Çünkü yat sabote edilmiştir.

Babasının verdiği defterdeki hedefleri seçen Oliver, sırayla şehre karşı büyük suçlar işleyenlerin peşine düşer. Starling şehri artık onu "Arrow" olarak tanır.

6. Dexter

Dexter

Dexter, ilk olarak 1 Ekim 2006'da Showtime kanalında gösterilmeye başlayan Amerikan drama dizisidir. Dexter Morgan (Michael C. Hall), Miami Metro Polis Departmanı'nda kan sıçrama analizcisi olarak çalışan aynı zamanda bir seri katil olarak gizli bir hayat sürdürüyor. Miami' de geçen hikâye Jeff Lindsay'in Dexter romanlarının ilki olan Darkly Dreaming Dexter romanından uyarlanmıştır. Sonraki sezonları Lindsay' in romanlarından bağımsız olarak yapılmıştır. Dizinin ilk bölümünü yazan James Manos tarafından televizyona uyarlanmıştır.

Dexter dizisi geniş eleştiriler ve popülerlik kazanmıştır. Showtime dörüncü sezonda bugüne kadar en çok izlenen bölümüne imza atmıştır, 2.6 milyon izleyici ile rekor kıran Dizi 13 Aralık 2009 tarihinde kendi sezon finali yayınlandı. Michael C. Hall, Altın Küre de dahil olmak üzere Dexter rolüyle birçok ödüle layık görüldü ve adaylık aldı. 8. sezonun galası 3 milyon izleyici ile şimdiye kadar Dexter'daki en çok izlenen bölüm oldu.

Ocak 2013'te, Showtime Dexter'in sekizinci sezonunun 30 Haziran tarihinde başlayacağını duyurdu. Nisan 2013 yılından itibaren devam eden spekülasyonlar ardından, Showtime sekizinci sezonun Dexter'ın son sezon olacağını açıkladı ve 23 Eylül 2013 tarihinde yayınlanan final bölümü ile izleyicilerine veda etti.

7. Sherlock

Sherlock

Sir Arthur Conan Doyle'ın aynı adı taşıyan romanlarından Mark Gatiss tarafından televizyon için uyarlanan Sherlock Britanya Televizyon dizisidir. Dizinin 90 dakika olan ilk bölümü, 25 temmuz 2010’da BBC One televizyon kanalında mini bir diziolarak başlamış olup gördüğü büyük ilgi sonucu dizinin devam etmesi kararı verildi.Dizinin 2. Sezonu ise 1 ocak 2012’de başlamış olup 15 ocak 2012’de 6. Bölümü 2.sezonun final bölümü olarak seyirci ile buluştu. En son 3. Sezonu yayımlanmış olandizinin 4 ve 5. sezonları yayımlanmak için onay alınmıştır. Romandan farklı olarak 2010 yıllarında geçen dizide Sherlock, kitaptakinden farklı olarak metro kullanan, laptobu olan, cep telefonu kullanan bir adam olarak karşımıza çıkıyor. Dr. John Watson ise bir anı defteri yerine hatıralarını bir blogta yayımlayan biri olarak karşımıza çıkıyor. Cnbc-e Türkiye kanalında ise Türkçe alt yazılı olarak yayımlananSherlock, e2 kanalında ise Türkçe dublaj olarak yayımlanmıştır. Sherlock Holmes karakterine Benedict Cumberbatch can verirken, Dr. John Watson karakterini ise, Martin Freeman canlandırmaktadır. Zeki ve insanüstü bir şekilde hızlı çalışan bir beyine sahip olan bir adamın dedektifliğinin konu alındığı aksiyon ve heyecan dolu bir Dizi izlemek isterseniz soluksuz izleyebileceğiniz bir dizi.

8. Breaking Bad

Breaking Bad

Türü psikolojik gerilim olan yapım, bir kimya öğretmenin dağılan hayatını anlatıyor.

50 yaşında, bir lisedeki kimya öğretmeni olan Walter White’ın yaşadığı entresan olayları konu alıyor.

 Walter, kimya öğretmenliğinin yanında ailesinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için araba yıkayıcısı olarak ek iş yapmaktadır. Fakat bir süre akciğer kanseri olduğunu ve bu hastalığının oldukça ileri seviyede olduğunu öğrenir. Bunu durumu Walter’ın hayatında önemli değişikliklere neden olur.  Walter White öldükten sonra ailesine para bırakabilmek için, uyuşturucu ticaretinde olan eski öğrencisi Jesse Pinkman (Aaron Paul) ile birlikte metamfetamin işine başlar.  Kimya konusunda oldukça başarılı olan Walter ile uyuşturucu piyasasını iyi bilen öğrencisi, yüksek kalitede metamfetamin üretmeye başlar.

9. Super Girl

Super Girl

İlk bölümlerin biraz sıkıcı olduğunu söyliyebilirim fakat ilerliyen bölümlerdeki heyecan izlenmeye değer gerçekten. Kriptonun yok oluşundan sonra Superman ve Super Girl kuzenler uzaya gönderilmiştir. Super Girl senelerce bir gezegende büyümeden gelişmeden hep çocuk kalmıştır. Kuzenı Superman dünya'ya gitmiş ve orda büyük kahramanlıklar yapıp herkesin başarasını almıştır. Sonra kuzenı Super Girl Kurtarıp Dünya'ya getiriyor.

10. Rome

Rome

Spartacus’ün etkisinden hala çıkamadınız mı? Onun gibi bir Dizi mi arıyorsunuz? Rome tam size göre.

Roma İmparatorluğu kurulduğu günden bu yana en güçlü dönemini yaşamaktadır. Dışarıdan bakıldığı zaman muazzam bir imparatorluk olarak görünse de yönetimin birbirleri arasında oluşan anlaşmazlıklar ve senato üyelerinin sinsi planları Roma’yı gerileme dönemine sürüklemektedir. Roma İmparatorluğu’nun efsanevi komutanı Sezar, 8 senelik bir dönem sonrası Galya’yı fethetmeyi başarmıştır. Savaş sonrası kazandığı büyük bir ganimeti ile askerleriyle birlikte Roma’ya geri dönecektir. Sezar bu düşünce içerisinde olsa da senato aynı fikirde değildir. Senato üyeleri onun geri dönmesinden rahatsızdır. Onu savaş suçları ile yargılamak ile tehdit etmektedirler. Fakat Sezar’ın yakın dostu Pompey bu düşünceyi yatıştıracaktır.

13. Lejyon askerlerinden Lucius Vorenus ve Titus Pullo, lejyonların birleştirici simgesi olan bayraklarının çalınmasıyla birlikte Galya’ya geri gönderilir. Onların bu yolculuğu aslında Roma’da oluşacak olayların başlangıcıdır. Dizi bizlere büyük bir imparatorluğun nasıl çökertilerek tekrar ayağa kalkmasını anlatıyor.

11. Mr. Robot

Mr. Robot

Mr.Robot, Sam Esmail tarafından kaleme alınmış Amerikan psikolojik gerilim-dram televizyon dizisi.

USA Network tarafından 24 Haziran 2015 tarihinde yayına başlayan dizinin pilot bölümü online olarak VOD servisleriyle 27 Mayıs 2015'te yayınlanmıştır. Bilişim dünyası ile yakından ilgili olan/olmayan herkesin ilgisini çekmiş ses getirmiştir.IMDb'deki puanı 10 üzerinden 9.1'dir.

Dizi, 2 Eylül 2015 tarihinde sezon finalini yayınlamıştır.

Dizinin 2. sezonu 2016 yılının Temmuz ayında yayınlanacağı düşünülmekte.

12. Criminal Minds

Criminal Minds

Criminal Minds ülkemizde çok kişinin bilmediği, kaliteli dizilerden birisi. Bu tanınmamışlığın nedeni daha ülkemizde yayın yapan bir kanalda yeni yeni yayınlanmaya başlamış olması.Criminal Minds‘ı en kolay anlatmanın yolu “Csi‘a benziyor” demek. Ama bu kısa tanımı yaparsak bu güzelim dizinin hakkını yemiş oluruz. Criminal Minds, Fbi’ın Quantico (Quantico zaten Fbi’ın karargahı ile ünlü bir yerdir, ek olarak Virginia eyaletinde) merkezindeki “davranış analizi ünitesi”ni, buradaki uzmanların ülke çapında işlenen suçlar ile ilgili çalışmalarını, suçluların akıllarının nasıl çalıştığına ilişkin beyin fırtınası yapmalarını ve bu düşünce akışı sonunda suçluyu yakalamalarını anlatan, kurgusu inanılmaz bir Dizi.Suçluları uzun analizler sonunda, gayet “nasıl ya, onu nereden çıkardılar, tamam oradanmış” gibi bağlantılarla yakalayabiliyorlar.Criminal Minds basit bir dizi değil. Bir bölüm izlediğinizde bunu rahatlıkla anlarsınız. Ayrıca Csi gibi Criminal Minds’da da bölümler gerçek dosyalar üzerinden yazılıyor ki bu da diziyi kimilerine göre korkunç kimilerine göre ilgi çekici hale getiriyor.

13. Vikings

Vikings

Vikings, tarihsel drama türünde bir Kanada-İrlanda ortak yapımı televizyon dizisi. Yazarlığını ve yapımcılığını Michael Hirst'in yaptığı Dizi History kanalında yayınlanmaktadır. ABD ve Kanada'da 3 Mart 2013 günü yayına başlamıştır.

İrlanda'da film edilen Vikings, Viking Ragnar Lodbrok'un hayatı ve hikayelerinden esinlenilmiştir. Ragnar Lodbrok, en bilindik İskandinav mitolojisinin kahraman ve kötü şöhretli Fransa ve İngiltere'nin belalısı haline gelmiştir. Bir Viking çiftçi olarak canlandırılan Ragnar, İngiltere'ye yaptığı ilk baskınları kardeşi Rollo ve karısı savaşçı Lagertha ile birlikte gerçekleştirmiştir.

5 Nisan 2013 tarihinde History kanalı, 27 Şubat 2014 günü başlayan Vikings'in ikinci sezonunun on bölüm olacağını açıkladı.25 Mart 2014 tarihinde History kanalı, Vikings'in üçüncü sezonunun da on bölüm olacağını açıkladı.

14. 2 Broke Girls

2 Broke Girls

Başrollerini iki güzel oyuncunun üstlendiği 2 Broke Girls, iş dışında hayal kurmaya vakti olmayan Max ile o güne kadar tüm hayalleri anında gerçeğe dönüştürülmüş Caroline'ın ortak hayallerinin peşinden koşma hikayesini anlatıyor. 

Sex and the City’nin yaratıcılarından Michael Patrick King’in imzasını taşıyan ve başrollerini iki güzel oyuncunun üstlendiği 2 Broke Girls, son yıllarda erkeklerin hüküm sürdüğü Komedi dizileri arasında öncelikle bu yönüyle dikkatleri çekiyor. Dizinin başkarakteri Max’i canlandıran Kat Dennings, erkek egemenliğinden bunalan izleyiciler için fıstık gibi iki kızın maceralarını anlatan bu dizinin kaçırılmayacak bir fırsat olduğunu düşünüyor. Bugüne kadar birçok sinema filmi ve televizyon dizisinde yer alan Dennings, kariyerinde yıllardır beklediği hamleyi sonunda 2 Broke Girls ile yapmayı başardı. Caroline Channing'i canlandıran Beth Behrs ise bu “eski milyoner/ yeni züğürt” karakterinin kızın bazı izleyicilere fazlasıyla “züppe” gelebileceğini, ancak onun sadece dilinin kemiği olmadığını söylüyor. Behrs’e göre dizinin iki ana karakteri birbirine muhtaçlar. Max’in çalışkanlığı ve el becerisiyle ürettiği top kekleri var; Caroline’da ise bu top kekleri pazarlayarak köşeyi dönmeyi düşünecek kadar büyük bir hayal gücü... Bunun için ihtiyaçları olan tek şey ise; 250 bin dolarlık bir sermaye. 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.