OFPOF

İzlemediyseniz Vakit Kaybetmeden Başlamanız Gereken Yabancı Diziler

-
8.6b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
İzlemediyseniz Vakit Kaybetmeden Başlamanız Gereken Yabancı Diziler
29.832 izlenme
Ofpofer
-

Dizi izlemek için sebep aramanıza gerek yok ama vakit kaybetmeden izlemeniz gereken diziler var.

Hepimizin Dizi izleme nedenleri hemen hemen aynı can sıkıntısı, boş vakitleri değerlendirmek vs. nedenleri fark etmeksizin dizi arıyorsanız bu hazırladığımız liste ilginizi çekebilir.

1. Prison Break (Büyük Kaçış)

Prison Break (Büyük Kaçış)

Bir inşaat mühendisi olan Michael Scofield (Wentworth Miller) Başkan Yardımcısı'nın kardeşini öldürmek suçuyla idam cezasına çarptırılan ağabeyi Lincoln Burrows'u (Dominic Purcell) kurtarmak için tüm yasal yolların tükendiğini farkedince işi kendisi halletmeye karar verir ve kusursuz bir hapisten kaçış planı hazırlar. Ardından göstermelik bir banka soygunu düzenler ve cezaya çarptırılır.Bu planların hepsini şüphenelinmeyecek şekilde vücutuna dövemsini aptırır. sağlık sorunlarını bahane eden Michael, ağabeyinin bulunduğu Fox River Eyalet Hapishanesi'ne gönderilir. Michael, içeride beklenmedik durumlarla karşılaşır ve ağabeyini kaçırmak için girdiği hapishaneden 7 kişiyi daha kaçırmak zorunda kalır. Bu sırada planlarını hayata geçirmek için revir doktoru Sara Tancredi'yi (Sarah Wayne Callies) ve hapishane müdürü Henry Pope'u kullanır. Bu sırada da Sara'ya aşık olur. Michael'ın kaçış planında azılı gardiyan şefi Brad Bellick (Wade Williams) onun planını zora sokmaktadır.

2. Narcos

Narcos

Tamamen gerçek bir hikayeden uyarlanılarak hazırlanmıştır. Fakir bir ailede ve fakir bir ülkede doğduğunuzu hayal edin bu arada 28 yaşındasınız ve sayamayacağınız kadar çok paranız var. Pablo emilio escobar gaviria dünyanın en büyük uyuşturucu kaçakçılarından birinin hayatını anlatmaktadır. Hiçbir şeyi yokken yaptığı yasa dışı işler ile servetini katlamış olan Pablo’nun peşine düşen dedektif Steve Murphy ile yaşayacakları maceraları ekrana getiriyor. Ancak atladıkları tek nokta, hayat ikisinin beklediğinden daha karmaşık olması.

3. Game Of Thrones (Taht Oyunları)

Game Of Thrones (Taht Oyunları)

Yazların onlarca yıl, kışların ise bir ömür sürebildiği bir diyar, içten içe nifakla kaynamaktadır. Köklerini saldıkları topraklar kadar soğuk ve sert olan Starklar'ın kalesi Kıştepesi'nin kuzeyinde, Yedi Krallık'ı koruyan Sur'un ardında tekinsiz güçler toplanmaktadır. Kuşkulu bir ölümün ardından kralı ve dostu tarafından saltanat makamı olan güneye çağırılan Eddard Stark kendisini Demir Taht'ı arzulayanların baş döndürücü entrikalarının arasında bulur. Dostuyla düşmanını, gerçekle yalanı ayırt edemez olan Eddard'ın ne kıyısında yürüdüğü uçurumdan, ne de Ejderkrallar'ın soyundan gelen sürgün Targaryen kardeşlerin taştan ejder yumurtaları ve soylu atların sırtında serpilen iktidar düşlerinden haberi vardır. Kış, Starklar ve yandaşları için olduğu kadar Yedi Krallık için de uğursuz alametlerle gelmektedir. Taht mücadeleleri her zamankinden daha sert geçecektir.

4. Breaking Bad

Breaking Bad

Breaking Bad, Vince Gilligan tarafından tasarlanmış ABD drama televizyon dizisidir. 50 yaşında, lisede kimya öğretmeni olan Walter White (Bryan Cranston), maddi açıdan ailesinin gereksinimlerini karşılayabilmek için araba yıkamacısında ek iş yapmaktadır ancak bir süre sonra ileri derecede akciğer kanseri olduğunu ve çok kısa bir ömrünün kaldığını öğrenir. Dizide Walter White ailesine para bırakabilmek için, uyuşturucu yaptığını bir rastlantı sonucu öğrendiği eski öğrencisi Jesse Pinkman (Aaron Paul) ile birlikte metamfetamin işine girer. Kimya konusunda çok başarılı işlere imza atmış öğretmen ile uyuşturucu piyasasını iyi bilen eski öğrencisi, yüksek kalitede ve saflıkta metamfetamin üreterek uyuşturucu ticaretine başlarlar. "Şimdiye dek, namusum ve şerefim ile dürüst bir insan olarak yaşadım, ancak kanserden başka bir sonuç elde edemedim." şeklinde düşünen Walter White'ın bundan sonraki geleceği, yaşanan olay örgüsüyle birlikte sadece kendisini ve ailesini değil, beraberinde tanıdığı/tanımadığı herkesin geleceğini değiştirecektir.

5. Mr. Robot (Bay Robot)

Mr. Robot (Bay Robot)

Elliot isminde genç bir programcının çağdaş ve kültürel rezonant dram öyküsü konu alındı, insanlarla iletişimin zayıf olduğu anti-sosyal br karakter olan Elliot’ın diğer insanlarla iletişim kurabildiği tek yol hacklemek olduğu için yeteneklerini oldukça geliştirmiştir ama işler düşündüğü kadar kolay olmayacaktır bir anda kendisini Amerikanın gizli yer altı siber savunmacılarının içerisinde bulur.

6. How I Met Your Mother (Annenle Nasıl Tanıştım)

How I Met Your Mother (Annenle Nasıl Tanıştım)

Yıl 2030. Ted Mosby alıyor çocuklarını karşısına ve diyor ki: ‘Size inanılmaz bir hikaye anlatacağım, çocuklar. Annenizle tanışma hikayemizi’ Ve, başlıyor anlatmaya.

Bir de bakıyoruz, 2005 yılında Manhattan’da mimar Ted Mosby ve yakın arkadaşlarını çevreleyen eksantrik bir durum komedisine dönüşüyor bu ‘inanılmaz hikaye’. Genç Ted, Marshall, Lily, Robin ve Barney’in New York’un merkezinde yaşadıkları aşırı eğlenceli hallerden, karmaşık aşk üçgenlerine anlatıyor da, anlatıyor Büyük Ted. Biz de, Ted’in çocukları ve milyonlar ile birlikte, tam 9 yıl bekliyoruz hikayenin sonunu – yani annenin kim olduğunu – öğrenebilmek için.

Yayınlanan son sezonlarıyla beklentileri pek karşılayamamış olmasına ve ‘bu kadar uzatmaya da gerek yoktu’ dedirtmesine rağmen, HIMYM 2000’lerin en sürükleyici ve en başarılı komedileri arasına kalıcı olarak girenlerden.

7. Shameless (Utanmaz)

Shameless (Utanmaz)

Aslen 2004 yapımı ve bol ödüllü bir Britanya yapımı olan Shameless, gördüğü yoğun ilgi sonrası Amerikan yapımcıların kayıtsız kalamayıp uyarladığı dizilerden oldu. Bir kara-Komedi olarak Amerikan uyarlamasının da ‘şaşırtıcı’ şekilde orijinali kadar iyi olması ve yine Amerikan versiyonunun ülkemizdeki yüksek bilinirliği nedeniyle biz de bu listede Shameless’e kayıtsız kalamadık.

Chicago’nun varoşlarında yaşayan; fakir, alkolik ve sorumsuz bir baba ile altı çocuktan oluşan Gallagher ailesinin hikayelerinin anlatıldığı Dizi, aslında okkalı bir dramın konusu olabilecek hayatları ustaca bir komediye dönüştürüyor. William H. Macy’nin enfes oyunculuğu da dizinin altını çizmemizin başlıca nedenlerinden.

8. The Walking Dead (Yürüyen Ölüler)

The Walking Dead (Yürüyen Ölüler)

Bir süredir komada olan şerif-yarımcısı Rick Grimes öyle bir dünyaya uyanır ki, herşeyi toplayıp rüyaya geri dönmek mümkün olabilse keşke. Bir zombi kıyametinin içine düşen Rick’in tek derdi, bu kanla-etle beslenen aylakları atlatıp ailesine kavuşmaktır. E öyle çok kolay olacak bir iş değil tabii bu. Yol boyu nice zombilerle ve hayatta kalma güdüsüyle habisleşen nice insanlarla karşılaşacaktır.
Biz bu kadar zombi dedik ama belirtmeden geçmeyelim, dizide ‘zombi’ kelimesi ısrarla telaffuz edilmiyor.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.