OFPOF

İzlemeden Geçmek İstemeyeceğiniz 13 Mitolojik Film

-
13.7b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
İzlemeden Geçmek İstemeyeceğiniz 13 Mitolojik Film
29.511 izlenme
Ofpofer
-

Farklı konuları ele alan ve birbirinden güzel mitolojik filmler. Siz de izlemek istemez misiniz?

Mitolojik tarzda pek film çıkmadığı konusunda şikayetçi olan birçok insan var. İşte herkesi ekran başına kilitleyen o müthiş mitoloji filmleri, kaçırmayın derim.

1. Clash of the Titans (2010)

Clash of the Titans (2010)
Yunan mitolojisine dayalı olan Titanların Savaşı, Perseus'un kendini keşfetmesi ve birbirinden güzel işlere imza atmasını ele alıyor. Zeus'un yarı tanrı oğlu olan Perseus'u Sam Worthington oynuyor.

2. The Chronicles Of Narnia: The Lion, The Witch And The Wardrobe (2005)

The Chronicles Of Narnia: The Lion, The Witch And The Wardrobe (2005)
Şüphesiz ki izleyen herkesi büyüleyen efsanevi bir film. Narnia'nın eşsiz dünyasında geçiyor ve konusunun sizi fazlasıyla sürükleyeceğini garanti edebilirim. İnanılmaz başarılara imza atmış senaryosu ve konusuyla... Narnia.

3. 300 (2006)

300 (2006)
Kral Leonidas'ın önderliğindeki 300 spartalı askerden oluşan bu birlik, film sonuna kadar inanılmaz dövüş sahnelerine tanıklık ettirse de... Neyse, spoiler yemeyi çoğu insan sevmez, iyi seyirler.

4. Troy (2004)

Troy (2004)
Brad Pitt'in Savaş Tanrısı olan Achilles'i oynadığı efsanevi Truva filmi. Anlatmakla olacak bir film değil açıkcası. Meşrubatlarınızı alıp filmin karşısına oturun, efsaneye tanıklık edin.

5. Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief (2010)

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief (2010)
Zeus'un şimşeğinin çalınmasıyla başlayan, yarı tanrı olduğunu bile bilmeyen Jackson'ın kendini içinde bulduğu serüvendeyiz. 

6. Immortals (2011)

Immortals (2011)
Kader Yayı'nı çalıp kötülüğü ve kaosu yayan bu adama karşı durmaya çalışan her insan öldüğünde, Zeus ve oğulları dünyanın yok oluşunu engellemek için dünyaya gelirler, destansı dövüş sahneleri sizleri bekliyor.

7. Hercules (2014)

Hercules (2014)
Dwayne Johnson'ın canlandırdığı Hercules, mitolojiye oranla biraz farklılaştırılmış konusuyla karşımıza çıkmış olsa da, izlemeniz gereken mitolojik filmlerin arasına almanızı öneririm.

8. Alexander (2004)

Alexander (2004)
Colin Farrell'in de yer aldığı ve Büyük İskender'in etrafında geçen bu filmi çıkış tarihine göre yargılamadan önce izlemenizi tavsiye ederim.

9. The Mummy (1999)

The Mummy (1999)
Brendan Fraser ve John Hannah'lı Mumya filmini izlerken bildiğiniz tüm mitolojik filmleri unutun. Çünkü onlar size mitolojiye farklı bir bakış açısıyla bakmayı öğretirken fazlasıyla da gülmenizi sağlıyor. 

10. Jack The Giant Slayer (2013)

Jack The Giant Slayer (2013)
Nicholas Hoult'un başrolü oynadığı, olayların sonucu dünyaya inen devlere karşı savunma hattı oluşturmaya çalışan ve yüksek oranda başarısız olan insanları kurtarmak için neler olacak dersiniz?

11. Thor (2011)

Thor (2011)
Thor'u Chris Hemsworth'ün oynadığı Thor filminde, Odin'in ölmesiyle olaylar iyice karışıyor. Üvey evlat olan ve kötü karakter olan Loki, çok farklı şeyler planlıyor. Thor'un gücünün sınırlarını hep birlikte öğrenelim.

12. Pan's Labyrinth (2006)

Pan's Labyrinth (2006)
Ofelia, gerçeklikte bulamadığı huzuru, hayallerinde aramaya başlayacaktır. Bu esnada vahşet ise tüm sertliğiyle Ofelia’nın çevresinde vuku bulmaya devam edecektir. Çocukların gözünde savaşın ne kadar sert bir fırtına olduğunu gösteren mükemmel bir başyapıt.

13. The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
Yüzüğü, Frodo'yu, olayları ve ırkları anlamaya başladığımız ve serinin ilk filmi olan Yüzük Kardeşliği, sizlere çok fazla şey katacak.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.