OFPOF

İzledikten Sonra Arkadaşlarınıza Önermek İçin Sabırsızlanacağınız 10 Efsane Film

-
1.2b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
İzledikten Sonra Arkadaşlarınıza Önermek İçin Sabırsızlanacağınız 10 Efsane Film
943 izlenme
Ofpofer
-

Hayatınızda yer edinecek olan bu filmler katagori gözetmeksizin düzenlenmiştir.

Önerdiğim 10 film hayatımda izlediğim ve aklımda kalan izlemenizi istediğim filmlerdir. İzledikten sonra zaman kaybı olarak değerlendirdiğiniz filmleri izlemekten sıkıldıysanız önerilerimiz tam size göre bu filmleri izledikten sonra pişman olmayacaksınız  keyifli seyirler.

1. Apocalypto (Jaguar Pençesi 2006)

Apocalypto (Jaguar Pençesi 2006)

IMDb:7.8

Tarihteki bütün büyük imparatorlukların kaçamadıkları sondan kendisini kurtaramayan büyük Maya İmparatorluğu, geçirdiği ihtişamlı dönemlerin ardından önlenemez bir çöküş içindedir. Çöküşün getirdiği çaresizlik duygusu ile daha da zalimleşen yöneticilerin yarattığı zulüm altında ezilen insanlar, ya boyun eğecek ya da isyan edeceklerdir. Cesuryürek'le İskoç tarihinden bir başyapıta imza atan Mel Gibson?dan bir başka kahramanlık hikayesi. Kamerasını 600 yıl geriye döndüren Oscarlı yönetmen Maya Uygarlığı'ndan geriye kalanları günümüze taşıyor.

2. Minority Report (Azınlık Raporu 2002)

Minority Report (Azınlık Raporu 2002)

IMDb:7.7

Tom Cruise'un başrol olarak oynadığı Azınlık Raporu, zeki senaryosunun temelini meşhur bilim kurgu öyküsünden alıyor. Efsanevi yazar Philip K. Dick’in bir kısa öyküsünden yönetmen Steven Spielberg tarafından sinemaya uyarlanan film, 2054’te Washington DC’de geçen, heyecanlı bir aksiyon filmi. Dedektif John Anderton, psişik güçlere sahip kahinler ve bazı teknolojik aygıtlar sayesinde cinayetleri daha işlenmeden önce farkedip suçluları yakalayan özel bir polis biriminin başındadır. Anderton’ın kusursuz işlediğine inandığı sistem, birdenbire tersine döner. Anderton’ın şefi olduğu birim, cinayet suçlamasıyla onun peşine düşer. Avcı artık av olmuştur. Şimdiye kadar kölesi olduğu sistem artık John'un başının belası haline gelmiştir.

3. Labirent : (Alev Deneyleri 2015)

Labirent : (Alev Deneyleri 2015)

IMDb: 6.5

Bu filmi çok anlatmaya gerek yok izlerken yaşıyacaksınız zaten labirentten kaçmayı başaran kahramanlarımız kendilerini akıl almaz engellerle dolu olan ıssız bir yerde bulurlar ve kurtulmak için maceramız başlar.

4. Kingsman (Gizli Servis 2015)

Kingsman (Gizli Servis 2015)

IMDb:7.9

Yazarın favorilerindendir izlemediyseniz şiddetle öneririm.
Gary “Eggsy” Price, çok küçük yaşta babasını bir askeri görevde yitirir. Bu gizli görev neticesinde ailesine bir madalya takdim edilir ve aileye bir kereye mahsus olmak üzere yardım istemeleri için bir telefon numarası verilir. Aradan 17 yıl geçer, işsiz Eggsy annesinin evinde yaşamaktadır. Bir gün trafikte kargaşaya neden olur ve tutuklanınca karakoldan kurtulmak için madalyayı kullanır. Onu bu olaydan kurtaran ajan Harry Hart ise hayatını Eggsy’nin babasına borçludur. Şimdi Harry, bu sıradan gibi görünen gence, gizli bir bağımsız istihbarat servisi ajanı olmanın yollarını öğretecektir. Eggsy’yi bu yeni hayatında ciddi bir sınav beklemektedir.

5. The Butterfly Effect (Kelebek Etkisi 2002)

The Butterfly Effect (Kelebek Etkisi 2002)

IMDb:7.7

Evan Treborn, özellikle yoğun strese yaşadığı anlarda baygınlık geçirmektedir. Bunun nedeni ise karanlık geçmişidir. Treborn çocukluğunda cinsel tacizlere maruz kalmış ve kuvvetli psikolojik travmalar yaşamıştır. Treborn tesadüf eseri zamanda yolculuk yapıp geçmişe dönebildiğini fark eder ve geçmişinin bu bölümlerini silmek için uğraşmaya başlar. Çocukluğuna geri dönmeyi başaran genç adam geçmişini yeniden kurgulamaya başlar.
 

6. Hostel (Otel 2006)

Hostel (Otel 2006)

IMDb:5.7

Bu filmi bonus olarak öneriyorum testere tarzı işkence filmlerini sevenler buyursun.
Paxton ve Josh Avrupa’ya gezi yaparlar.Slovak kasabasının dışında bir Otelde kalmaya karar verirler..Otel birbirinden güzel kadınalrla doludur. İkili çok geçmeden Natalya ve Svetlana isimli kadınlarla yakınlaşırlar. Ancak bu yakınlaşma çok kötü sonuçlar doğuracaktır. Çünkü o Otel sadist düşünceli insanların masumlara işkence yaptığı bir yerdir…
IMDB Puanının düşük olması şaşırtıcı.film gayet başarılı olmuş. Gerilim ve korku filmi seviyorsanız izlediğinize değecektir.İyi Seyirler.

7. Cube (Küp 1997)

Cube (Küp 1997)

IMDb:7.3
 Tamamen belirsiz dev, mekanik ve küp şekilli bir yapı vardır. Yapı küçük küp şekilli birçok odadan oluşmaktadır. Odalarda tavanda, zeminde ve yanlarda olmak üzere altışar tane kapı vardır. Her bir kapı tıpatıp aynı olan başka odalara açılmaktadır. Odalaradan bazıları güvenlidir bazılarında da odaya giren kişiyi öldüren alev makinası, dikenli tel gibi bubi tuzakları bulunmaktadır
Her olayda bir grup yabancı neden ve nasıl oraya getirildiklerini bilmedikleri bu gizemli yapıda uyanır. Grup, küpün sırrını ve neden orada olduklarını öğrenmeye çalışırken bir taraftan da esaretten kurtulmak için bir arada bulunmak ve tuzaklardan kurtulmak ve labirentin çıkışını bulmak için yeteneklerini birleştirmek zorundadır. Ancak küpte bulunmanın yarattığı baskı karakterlerden bazılarını çıldırtıp diğerlerini öldürmeye başlamasına yol açar.

 

8. İnception (Başlangıç 2010)

İnception (Başlangıç 2010)

IMDb:8.8

Biraz klasik olucak ama önermeden geçemeyeceğim bir film,
İzlerken anlamanızın zor olacağı belki 2. kez izlemek isteyeceksiniz.
Başlangıç filmi, doğaüstü ve büyülü gerçekçi tonları, bilim kurgu ve fantazmatik sinema estetiği ile harmanlayan ilginç senaryosuyla, Leonardo DiCaprio'nun üst düzey performans sergilediği değişik bir film. Bu yapımda sanatçı, çok yetenekli bir hırsız olan "Dom Cobb " ile karşımızda. Uzmanlık alanı, zihnin en karanlık ve savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb'un bu nadir insanlarda görülebilecek yeteneği, bu ender rastgelinebilecek mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği herşeye malolmuştur. Cobb'a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkansız ?başlangıç'ı tamamlayabilirse. Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır.

9. Eternal Sunshine of the Spotless Mind (Sil Baştan 2004)

Eternal Sunshine of the Spotless Mind (Sil Baştan 2004)

IMDb: 8.4

İki yıl boyunca beraber olduğu sevgilisinden oldukça şaşırtıcı bir haber alan Joel Barish, bir teknolojik deneye katılan sevgilisine ilişkilerini tamamen hafızasından silinmeden hatırlatmaya çalışmaktadır. Yani Barish’in kim olduğunu bile hatırlamamaktadır. Bu gelişme üzerine küplere binen adam, aynı prosedürü kendi üzerinde de gerçekleştirmek ister.
film, adamın hafızaları silinirken, yaşanılan ilişkiyi gözler önüne serer. Adam da bir kez daha oldukça iyi başlayan ve sonradan tadı kaçan ilişkiyi izler. Fakat zaman geçtikçe ve sıra yaşanılan güzel şeylere gelince, üzerindeki müdaheleyi durdurmak ister. Pişman olmuştur!

10. Predestination (Kader 2014)

Predestination (Kader 2014)

IMDb: 7.4

Sıkı bir bilimkurgu filmi olan Predestination, zamanda seyahat edip olmuş ya da olası olayların önüne geçmeye veya suçluları yakalamaya çalışan bir zamansal ajanın hikayesini konu eder. Gizli bir serivise bağlı çalışan ajanın son görevi ise; 1975 yılında New York'ta yaptığı bir patlamada 11.000 insanın ölümünden sorumlu olan Fiyasko Bombacısı adlı kişiyi bulup bu patlamanın hiç yaşanmamış olmasını sağlamaktır... Görevi için 1970 yılına New York'ta bir barda, barmen olarak çalışmaya başlayan ajan orada “Evlenmemiş anne” rumuzlu John isimli bir köşe yazarıyla tanışır. Küçük bir bar sohbetiyle başlayan ikilinin sohbeti, gecenin ilerleyen saatlerinde daha da derinleşir...Tıpkı bir önceki filmlerinde olduğu gibi yine ünlü aktör Ethan Hawke ile işbirliği yapan Spierig Kardeşler bu sefer Looper ile Azınlık Raporu'nun karması olacak bir bilimkurgu-gerilim çeşitlemesine imza atıyorlar! Yılın sürpriz polisiye soslu bilimkurgusal hadiselerinden biri olmaya aday film kendi kulvarında bir hayli iddialı görünüyor!

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.