OFPOF

İzlediğinizde Hayallere Dalacağınız, Hayatınızı Sorgulayacağınız ve Vay Be Diyeceğiniz 7 Film

-
1.0b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
İzlediğinizde Hayallere Dalacağınız, Hayatınızı Sorgulayacağınız ve Vay Be Diyeceğiniz 7 Film
1.064 izlenme
Ofpofer
-

İzlemek için müthiş filmler, her biri sizi düşündürmeye yetecek ve artacak!

7. Taare Zameen Par - Her Çocuk Özeldir - Aamir Khan - IMDb: 8,5/10 - 2007

Taare Zameen Par - Her Çocuk Özeldir - Aamir Khan - IMDb: 8,5/10 - 2007

 Taare Zameen Par, 2007 yapımı yönetmenliğini Aamir Khan, Amole Gupte veRam Madhvani'nin yaptığı bir dram filmidir. Başrollerini Darsheel Safary veAamir Khan paylaşmaktadır.
 
film Konusu :
Harfleri sayıları algılama problemi yaşayan Ishaan çevresi ve ailesi tarafından tembel geri zekalı muamelesi görür. Çalışmayı öğrenebilmesi için yatılı okula verildikten sonra tanıştığı resim öğretmeni ile değişen hayatı ve başarısını anlatan bir film. Ishaan derslerinde başarısız, yaptığı işlerin çoğunda tutarlı davranan bir çocuktur, yazı yazmayı ve okumayı 3.sınıfta olmasına rağmen öğrenememiştir, kitabı her açtığında kelimeler sanki dans ediyor gibi gelir ona. Bu başarısızlığın sonucunda içine kapanık ve karamsar bir ruh haline bürünür, mutluluğu ve özgürlüğü insanlardan uzaklaşmakta bulur. Annesinin ilgisine karşın babasının katı tutumu Ishaan'ın zihinsel dünyasında gidiş gelişler yaşamasına sebep olur. Tam her şeyden ümidini kesmişken resim öğretmeni Ishaan'ın hayatını tam anlamıyla değiştirir.

6. 3 İdiots - 3 Aptal - Rajkumar Hirani - IMDb: 8,4/10 - 2009

3 İdiots - 3 Aptal - Rajkumar Hirani - IMDb: 8,4/10 - 2009

3 Idiots, 2009 yapımı bir Bollywood filmidir.

film Konusu :
Film Hindistan'ın en iyi mühendislik okulundaki üç arkadaşın dostluklarını ve hayatını anlatırken eğitim sistemini eleştirmektedir. Hindistan'da tüm zamanların (kendi yılına kadar) en yüksek gişe rekoru ve hasılatını yapan filmidir. Daha önce yine bir Aamir Khan filmi olan Ghajini tarafından elde edilen en yüksek gişe rekoru, bu film ile kırılmıştır. Film, yurtdışı pazarında da o tarihe kadar en yüksek hasılat yapan bollywood filmidir.Filmin başrol oyuncuları: Aamir Khan, Kareena Kapoor, Sharman Joshi, Boman Irani ve Madhavan'dır. Olay Raju, Farhan ve Rancho ile olan arkadaşlığını anlatan bir film.

5. Source Code - Yaşam Şifresi - Duncan Jones - IMDb: 7,5/10 - 2011

Source Code - Yaşam Şifresi - Duncan Jones - IMDb: 7,5/10 - 2011

İlk uzun metrajı Moon ile tanınan yönetmen Duncan Jones'un yeni bilim-kurgu projesi 'Yaşam Şifresi', kendini devlet destekli gizli bir deneyde bulan askerin heyecan dolu macerasını anlatıyor. 

film Konusu:
Hızlı trende uyanan ve burada nasıl bulunduğuna dair hiçbir fikri olmayan Yüzbaşı Colter Stevens (Jake Gyllenhaal), karşısında Christina (Michelle Monaghan) adlı kendisinin tanımadığı birini bulur. Kadının hareketlerinden Colter'ı tanıdığı anlaşılır. Ne olup bittiğini anlamaya çalışan Colter, tuvalette kendine sığınacak yer ararken aynada kendi yerine başkasının yüzünü görmesiyle şok olur. Cüzdanında da bir sınıf öğretmeni olan Sean Fentress'ın kimliği bulunuyordur. 

Bu sırada aniden trende büyük bir patlama yaşanır. Hemen ardından Colter kendini yüksek teknolojili bir yerde bulur ve uniformalılardan Goodwin (Vera Farmiga) ona bilmesi gereken her şeyi anlatır. Colter Chicago'da bir treni bombayla havaya uçuran ve daha onlarcısını da öldürmeyi planlayan bombacının kimliğini tarif edebilmek için çok gizli bir göreve atanmıştır. 'Yaşam şifresi' adı verilen bu görev sayesinde Colter paralel bir evrende yolcu Sean'ın yerine geçebilmektedir. Trene her dönüşünde Colter'ın bombacının kimliğini üslerine bildirmesi için sadece sekiz dakikası vardır. Her seferinde yeni bilgiler edinse de avı onu atlatmayı başarır. Daha fazla delil buldukça, bu ölümcül faciayı önleyebileceğine daha çok inanır, elbette zaman onun önüne geçmezse.

4. 2012 - İkibinoniki - Roland Emmerich - IMDb: 5,8/10 - 2009

2012 - İkibinoniki - Roland Emmerich - IMDb: 5,8/10 - 2009

2012, Roland Emmerich tarafından yönetilen 2009 ABD yapımı bir felaketfilmidir. Filmin başrol oyuncuları John Cusack, Chiwetel Ejiofor, Amanda Peet,Oliver Platt, Danny Glover, Thandie Newton ve Woody Harrelson'dır. bilim kurgu, aksiyon, macera ögelerini içerir.

3. Interstellar - Yıldızlararası - Christopher Nolan - IMDb: 8,6/10 - 2014

Interstellar - Yıldızlararası - Christopher Nolan - IMDb: 8,6/10 - 2014

Yıldızlararası (İngilizce: Interstellar), Christopher Nolan tarafından yönetilenepik bilim kurgu türündeki 2014 yapımı film. Başrollerinde Matthew McConaughey, anne Hathaway, Jessica Chastain ve Michael Caine yer almaktadır. Filmde bir grup astronotun bir solucandeliğinden geçerek insanların yaşayabileceği yeni bir yer arayışı konu edilmektedir.

Film özeti: 
Yakın bir gelecekte, tahıl ürünlerinin ölmesine neden olan bir küf yüzünden medeniyet gerileyerek tarım toplumu seviyesine düşmüştür. Eski bir NASA pilotu olan Cooper ailesi ile birlikte bir tarla işletmektedir. Cooper'ın 10 yaşında olan kızı Murph odasında bir hayaletin kendisi ile iletişim kurduğunu düşünmektedir. Sonrasında Murph'un "hayalet"inin gönderdiği bilinmeyen istihbaratın yerçekimsel dalga kullanarak kodlandığını keşfederler, tozlar üstünde kalan ikili sistemde yazılı koordinat Cooper ve kızını NASA'nın gizli bir üssündeki Profesör John Brand'e yönlendirir. Profesör Brand'in "Onlar" dediği, uzaylı bir zekanın Satürn yakınında bir solucan deliğini açtığını, bariz bir şekilde başka bir galaksiye geçerek yaşanabilir yeni bir gezegen bulmamız için bir umut verdiklerini söyler. NASA'nın “Lazarus görevleri” dev kara delik olan Gargantua yörüngesinde üç adet potansiyel yaşanabilir gezegen tanımlamıştır; Miller, Edmund ve Mann gezegenler isimlerini keşif için giden astronotlardan almıştır. Cooper'ın pilotluğunu yaptığı Endurance uzay aracı ile beraberindeki astronotların görevi bu gezegenlerdeki uzay istasyonlarından gelen veriye dayanarak hangi gezegenin yaşanabilir olduğunu araştırmaktır. Aslında her şey bir döngüden ibarettir.

2. Project Almanac - Sonsuzluk Projesi - Dean Israelite - IMDb: 6,4/10 - 2014

Project Almanac - Sonsuzluk Projesi - Dean Israelite - IMDb: 6,4/10 - 2014

Bir genç, eski doğum günü kayıtlarında bir anda olmaması gereken bir silüet görür. Biraz daha dikkatli incelediğinde bunun bizzat kendisi olduğunu fark eder. Kayıttaki görüntüsüne anlam vermeye çalışırken, bu olayı anlattığı arkadaşlarıyla birlikte babasının bodrumda saklı eşyalarını araştırmaya başlar. Meraklı gençler bir kutuda elektronik aletler ve bir yapım şeması bulur. İşlerini bitirdiklerindeyse ellerinde nasıl isterlerse öyle kullanabilecekleri bir zaman makinası vardır. Başta derslerden geçmek, kaçırdıkları konsere gitmek gibi masum "geri dönüşler" yapsalar da, kısa sürede işler çığırından çıkacaktır. İddiaları kazanmak için kullandıkları Almanac, tarihte sapma yapacak olaylara yol açacaktır. Yönetmenliğini Dean Israelite'nin üstlendiği filmin senaryosu Jason Pagan ve Andrew Stark ikilisine ait. oyuncu kadrosunda ise Jonny Weston, Sofia Black D'Elia, Michelle DeFraites, Ginny Gardner, Patrick Johnson yer alıyor.

1. The Wolf Of Wall Street - Para Avcısı - Martin Scorsese - IMDb:

The Wolf Of Wall Street - Para Avcısı - Martin Scorsese - IMDb:

para Avcısı (İngilizce özgün adıyla The Wolf of Wall Street), 2013 ABD yapımıkara Komedi filmidir.Yönetmenliğini Martin Scorsese üstlenmiştir, senaryosuJordan Belfort'un aynı isimli otobiyografik romanından Terence Winter tarafından uyarlanmıştır. Filmin başrolünde hırslı borsacı Jordan Belfort rolünde Leonardo DiCaprio yer almaktadır. Jonah Hill, Margot Robbie, Jean Dujardin, Kyle Chandler ve Matthew McConaughey gibi isimler de filmin başlıca rollerinde yer almaktadır. film, 2014 Altın Küre Ödülleri'nde Leonardo DiCaprio'ya (komedi ve müzikal kategorisinde) en iyi erkek oyuncu ödülü kazandırmıştır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.