OFPOF

İsviçreli Ressam ve Heykeltıraş Alberto Giacometti'nin Hikayesini Anlatan Film: Son Portre

-
248
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
İsviçreli Ressam ve Heykeltıraş Alberto Giacometti'nin Hikayesini Anlatan Film: Son Portre
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Gelmiş geçmiş en saygın heykeltıraşlardan Alberto Giacometti’nin anlatıldığı Son Portre, sanatçının son yapıtı üzerinde çalıştığı dönemi ele alıyor.

Orjinal Adı: Final Portrait

İsviçreli ressam ve heykeltıraş Alberto Giacometti'nin hikayesi'ni anlatan filminde Geoffrey Rush, Armie Hammer, Clémence Poésy, Tony Shalhoub, James Faulkner ve Sylvie Testud rol alıyor. Filmin yönetmen koltuğunsa ise ünlü aktör Stanley Tucci oturuyor. Filmin senaryosunu da Tucci kaleme aldı.

film Afişi

İsviçreli Ressam ve Heykeltıraş Alberto Giacometti'nin Hikayesini Anlatan Film: Son Portre-4wyah0maj2

Film Konusu

Geoffrey Rush’ın gelmiş geçmiş en saygın heykeltıraşlardan Alberto Giacometti’yi canlandırdığı Son Portre, bu olağanüstü sanatçının son yapıtı üzerinde çalıştığı dönemi anlatıyor. Usta oyuncu Stanley Tucci’nin yönettiği film, (Armie Hammer’ın canlandırdığı) Amerikalı genç romancı James Lord’un Giacometti’yi 1960’larda, Paris’teki stüdyosunda ziyaretiyle başlıyor. Giacometti, portresini çizmek için yazarı birkaç saat daha kalmaya ikna ediyor. Birkaç saat, birkaç güne, birkaç haftaya uzarken Lord ile Giacometti stüdyodan yakındaki meyhaneye de uğrayarak dostluklarını pekiştiriyor. Geoffrey Rush’ın olağanüstü performansıyla taçlanan film, olağanüstü bir sanatçının son döneminin benzersiz bir portresini çiziyor.

Film Oyuncuları ve Rolleri

Alberto Giacometti rolünde Geoffrey Rush, James Lord rolünde Armie Hammer, Caroline rolünde Clémence Poésy, Diego Giacometti rolünde Tony Shalhoub, Pierre Matisse rolünde James Faulkner ve Annette Giacometti rolünde ise Sylvie Testud yer alıyor.

Vizyon Tarihi

28 Temmuz 2017

Fragman


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık