OFPOF

İşte 2015'in en iyi 5 yabancı dizisi, tanıtım ve fragmanları

-
1.8b
Etkileşim
Ofpof'un Babası
Ofpof'un Babası
Ofpof'un Babası
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
İşte 2015'in en iyi 5 yabancı dizisi, tanıtım ve fragmanları
9.013 izlenme
Ofpof'un Babası
-

Amerika bu işi iyi yapıyor. Dizi filmleri bile sinema filmi tadında izlettiriyor tüm dünyaya. İşte yeni diziler ve tanıtımları.

Daha önce sürpriz konularda, kategorilerde de yazacağımdan bahsetmiştim. Sözü daha fazla uzatmayalım. Hadi buyrun.

12 Monkeys

Bir felaket senaryosu. Sene olmuş 2035 (şunun şurasında ne kaldı ki?). Nüfus ne edüğü belirsiz ölümcül virüs hayvanları yüzünden iyice azalmış. bilim adamları çareyi zaman makinesi icat etmekle bulurlar. Valla istemezler aslında işte naparsın mecbur. Şimdiye kadar aklınız nerdeydi demez mi insan? Sonra yüzbaşı Kazım'ı virüsü yok etmesi için geçmişe gitmekle görevlendirirler. şaka la şaka! Mahkumları denek olarak kullanan Amerika yine  şaşırtmaz bizi ve alır James'i geçmişe yollar. Hooppp adam derdini anlatmanın neredeyse imkansız olduğu yere, bir akıl hastanesine düşer. Buyur burdan yak! "Oğlum ben gelecekten geldim" der yanındakine. O da "Ben nerelerden geldim buralara, sen gelecekten gelmişsin çok mu" der ve mevzu başlar.

Başrollerinde Aaron Stanford (esas adam) ve Amanda Schull (esas hatun) var. Dizi SYFY kanalında oynuyor. Bu da fragmanı.

iZombie

Tövbe estağfurullah! La yazık birisi öldürsün şu bebeleri artık. Mevzu şu. Liv Moore diye bi hatun var. Birden Zombie oluyor. Abla adli tıpta çalışmaya başlıyor. Niye? Yiyecek beyin bulmak için. Allah cezanızı vermesin midem kalktı. Abla yedikçe yiyor. Yedikçe kafada acaip şeyler duyuyor, görüyor ve anılar canlanıyor. Meğerse yediği cesetlerin anılarını değil miymiş bunlar? İşte biz dilimizde buna "Kafayı yemek" diyoruz. Liv bunu fark edince potansiyel yemeği olan bir dedektif ile çalışmaya başlar ve cinayet davalarının çözümünde rol oynar. Tek şartı vardır! Ölenlerin beyni onun olacaktır. (Uydurdum ama kulağa mantıklı geliyor).

Başrollerinde Rose McIver (zombie Liv) ve Malcolm Goodwin (dedektif Clive - kafiyeli oldu) var. Dizi CW yapımı. Şimdi de trailer izleyelim.

Better Call Saul

Nasıl anlatsam bilemiyorum. Okuyunca siz de bana hak vereceksiniz. Şimdi bu Saul aslında Breaking Bad dizisindeki avukat karakter. Sonra o karakteri canlandıran adam birden bu diziye geçiyor başka isim alıyor. Ancak dizinin adı da "En iyisi Saul'u çağır". Adam meğerse Saul Goodman olmadan önce Jimmy McGill imiş. Umarım anlatabilmişimdir! Şöyle bir sloganları var "Eğer Jimm'i çağırıyorsanız başınız gerçekten belada demektir". Dizi bize kısaca avukat Jimmy'in Breaking Bad dizisindeki Saul Goodman'a dönüşümünü anlatıyor. Birinci sezon 8 Şubattaki pilot bölüm ile başlayıp 10 bölüm sonra 6 Nisanda sezon finali yaptı. İkinci sezon ise 2016'nın ilk çeyreğinde başlayacak. İlk çeyrek derken Ocak-Şubat-Mart aylarından birisi yani.

Halay başını Bob Odenkirk (Jimmy McGill) çekiyor ve bir AMC yapımı 

Agent Carter

Bir Marvel Karakteri. Geçmişte geçiyor. Sene 1946. Yani ikinci dünya savaşının bitiminden 1 sene sonra. Efendim şimdi bu Ajan Peggy Carter hayatının aşkı Steve Rogers'ı kaybetmiş. Bilmeyenler için söylüyorum Steve bizim bildiğiniz Kaptan Amerika oluyor. Böyle bir kötü oldu şimdi. Captain America diyelim. Milyarder Howard Stark ise ihanet suçundan yargılanmaktadır ve Peggy'i gizlice kendisini aklaması için tutar. Sonra ne maceralar ne maceralar. Bu arada yine bilmeyenler için söylüyorum Howard Stark bizim Tony Stark'ın babası. Yani Demir Adam. Iron Man işte yahu! Sonra Black Will girer mevzuya. Black Will'de bizim Kara Murat. Tamam pardon kafalar iyice karıştı. Black Will tamamen benim hayal ürünüm. O kısmı çıkartın.

Captain America, 1 Mayıs 2015'te sezona girecek olan Avengers: Age of Ultron ve 17 Temmuz 2015'te vizyona girecek Ant-Man Karınca Adam gibi ana dalga -mainstream- filmlerde de Peggy Carter karakterini yine Hayley Atwell canlandırıyor. Şimdi de ABC Network'ün bu iddialı dizisinin fragmanını izleyelim.

Daredevil

Yine Marvel. Yiğidim, aslanım, gözüpekim, Daredevil'im. Daredevil bütün bu saydığım anlamlara geliyor da öylesine yazayım dedim. Bizim Daredevil aslında Matt Murdock adında kör bir avukattır. Kördür ama diğer bütün duyguları çok pis gelişmiştir. Suç ile savaşır. İyi de avukatın asıl görevi suçluları savunmak değil midir? Neyse vardır elbette bir bildikleri. Bizim DD'nin asıl düşmanı da KP yani Kingpin'dir. DD ile KP aşk yaşamaktadırlar. Ha yok bu KP başka KP. Nasıl bir dünyanız var sizin ya? Bu KP = Karen Page isimli bir karakter.

Yılın dizisi olarak adlandırılan Daredevil'i Charlie Cox canlandırıyor. Deborah Ann Woll ise Karen Page karakteri ile ona eşlik ediyor. Bir Netflix yapımı.

BONUS

Empire

5 diziye bir de bonus vereyim istedim. Lucious Lyon müzik dünyasında gayet başarılı bir iş adamıdır ve ALS hastalığına yakalanmıştor. Doktorlar'ın 3 yıl ömür biçtiği Lucious, ölümünden sonra işlerin başına geçmesi için 3 oğlundan birini seçmek zorundadır. Eski eşi Cookie ise öyle kolay kolay bu servetten vazgeçme niyetinde değildir -pis kadın-. Alın size tam bir anneanne tadında anlattım.

Yönetmen koltuğundaki isim Lee Daniels. Terrence Howard'in baş karakter Lucious Lyon'i canlandırdığı ve cesur bir seçim olan bu müzikal dizide Taraji P. Henson kendisine Cookie Lyon karakteri ile eşlik ediyor. Bir FOX yapımı.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere. İyi seyirler


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık