OFPOF

Iron Man benim

-
93
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Iron Man benim
743 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Süper Kahraman doğulmaz, Süper Kahraman olunur önermesine en güzel örnek Iron Man'dir.

Küçük yaşlardan itibaren kahraman olabilme fikri ile büyürüz.

Süperman, Örümcek Adam, Batman ve veya Iron Man olmak isteriz. Hayatında bir kez olsun kendisini süper kahraman olarak düşlememiş bir erkek yoktur. Bütün süper kahramanlarında bazı temel ortak özellikleri vardır. Uçmak, tonlarca ağırlıktaki nesneleri kaldırabilmek ve uzun mesafeleri çok kısa zaman dilimlerinde kat edebilmek gibi. Ancak bazı özellikleri ile de ayrılırlar. Kimisi doğuştan bir süper kahramandır. Kimisi ise kimyasal etkiler ile sonradan bir süper kahramana dönüşür. Doğuştan bu özelliğe sahip olmayan ve ya hiçbir kimyasala maruz kalmadan yani fiziksel özellikleri değişmeden kahramana dönüşen sadece Batman ve Iron Man’dir. İkisi de zengin ailelerden gelir ve süper kahraman olabilmek için teknoloji kullanırlar. Bu iki kahramandan da Iron Man, hem teknoloji bilgisi hem de haşarılığı ile diğer süper kahramanlar içinde kendine ayrı bir yer edinir.

Çoğumuz doğuştan süper kahraman olmadığımız için, günün birinde yeterli donanıma ulaşırsak, “Iron Man Benim” diye gazete manşetlerine çıkabiliriz.

Ulaşılması zordur ancak imkansız değildir. Taksim meydanına havadan süzülerek hızlı bir iniş yaptığınızı gözünüzün önüne getirin. Elbette teknik imkanlar ve türk zekası kullanılarak yapılan bazı mühendislik ürünlerinde sorunlar yaşayabilirsiniz. Filmdeki kullanılan kostüm veya teknik detaylara sahip yardımcılarınız olmayacağı için, malzeme seçimlerinde biraz zorlanacağınız kesin. Ayrıca, etrafınızdan size gelecek sorular belli değil mi? Bunlara da hazırlıklı olmak gerekir. “SSK’sı olan bir iş bulamadın mı? Sıfırdan yüze kaç saniye de çıkıyorsun abi? Kaskınızı bir tur kullanabilir miyim? Uranyuma ne gerek var tüp taktırsana?” gibi sorulara nasıl cevap verilir bilinmez. Şehrin üzerinde süzülürken sizi vurmaya yelteneler olma ihtimali bile var.

Bu durumda, “Iron Man Benim” demek kolay ama bu memlekette Demir Adam olmak zor iş diyebilir miyiz?

Iron Man benim-1

Bu işin onca ceremesini çektikten sonra filmdeki gibi rahat edebileceğiniz şüpheli. Elbette bu, filmlerdeki gibi süper kahraman olabilme fikrinden sizi alıkoymasın. En azından bu uğurda harcayacağınız emek sonucunda Iron Man ile selfie çektirebilirsiniz. Çocukluk hayallerinizdeki bir süper kahraman olamasanız da bir filme konu olabilir ve de başrol oynayabilirsiniz.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık