OFPOF

İran Yapımı Dramatik Bir Film: Lantouri

-
243
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
İran Yapımı Dramatik Bir Film: Lantouri
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Reza Dormishian bugünün İran'ına karşı farklı bakış açılarını bir araya getiren harika bir alegorik portre çiziyor.

Filmin Konusu

Lantouri, kentin zengin kuzey kesimindeki kasabalara giren ve gündüz Tahran sokaklarındaki insanları görevden alan bir çetenin adıdır. Bu çete ayrıca, yolsuzlukla zenginleştirilmiş ve devleti aldatmış olan ailelerin çocuklarını da kaçırmaktadır. film bu çetenin üyeleriyle yapılan röportajlar ile başlıyor. Ardından sosyologlar, insan hakları savunucuları ve konuyu farklı perspektiflerle inceleyen birçok kişinin görüşleri de yer alıyor. Bu farklı ifadelerle birlikte, bir hakimin son derece huzursuz ortamını anlamaya başlıyoruz ve bu toplumdaki gençlerin hayal kırıklıklarının mutlak şiddete nasıl dönüştüğünü görüyoruz. Reza Dormishian, çağdaş İran'ın müthiş bir allegorik portresi çiziyor ve bu muhteşem filmin ikinci bölümünde farklı perspektifler ortaya koyuyor.

Film Afişi

İran Yapımı Dramatik Bir Film: Lantouri-zidm1h6tms

Vizyon Tarihi: Film, 16. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali kapsamında 2 Mart Perşembe günü saat 13.00'te İzmir, Konak'ta gösterime girecek.

Yönetmen: Reza Dormishian

oyuncu Kadrosu

Filmde Baran Kosari, Navid Mohammadzadeh, Maryam Palizban, Reza Behbudi, Mehdi Koushki, Behnaz Jafari, Fatemeh Naghavi, Parivash Nazarieh, Nader Fallah, Ardeshir Rostami gibi isimler bulunuyor.

Tür: Dram

Fragman


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık