OFPOF

İngilizlerin Mizahi Yönlerinin İyi Olduğunu İspatladıkları Eğlenceli 9 Film

-
913
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
İngilizlerin Mizahi Yönlerinin İyi Olduğunu İspatladıkları Eğlenceli 9 Film
773 izlenme
Ofpofer
-

Mizah sineması denildiğinde ilk akla gelen ülkelerden biri olan İngiltere'nin eğlenceli filmlerini eğer görmediyseniz mutlaka izlemelisiniz.

1. About Time (2013)

"Sadece her günü, sanki kasıtlı olarak o günün tadını çıkarmak için dönmüşüm gibi, sanki olağanüstü, sıradan hayatımın en son günüymüş gibi yaşıyorum." felsefesiyle bize çok güzel bir mesajla kendine bağlayan sımsıcak bir film

2. Four Lions (2010)

Belki çok klişe bir yorum ama bu film gerçekten güldürürken düşündüren cinsten. Kendi hallerinde ve birbiriyle alakasız dört kafadarın İngiltere'de kalkıştıkları cihad mücadelesi ve bu sırada başlarından geçen trajikomik durumlarını anlatan film Christopher Morris'in ilk uzun metrajlı filmi olup, Sundance Film Festivalinde Jüri Özel Ödülünü kazanmıştır

3. Hot Fuzz (2007)

Absürt Komedi polisiyesi'nin 21. yüzyıldaki güzel örneklerinden biri, gülmek için espri anlayışınızın biraz farklı olması gerekebilir kabul ama izlerken eğleneceğiniz kesin. 

4. Kind Hearts And Coronets (1949)

Filmin konusu annesinin intikamını almak için kolları sıvayan Louis Mazzini'nin başından geçen komik olaylardır. Filmin eski yapım olması sizi uzaklaştırmasın çünkü Alec Guinness'in muhteşem oyunculuk performansıyla göz doldurduğu, İngiliz mizahını alışılmışın dışında seyirciye sunan harika bir yapım. Filmin diğer bir ilginç yanı ise Star Wars'dan tanıdığımız Alec Guinness'in 8 rolü birden oynamış olması.

5. Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1998)

Muhteşem kadrosu ve kurgusuyla bizi gerçekten oldukça eğlendirmeyi başaran bir filmde Eddy ve arkadaşları ellerindeki yüklü bir miktar değerlendirmek için kumara yatırırlar.  Fakat oturdukları masada herşey önceden ayarlanmıştır ve masadan hiç borçlanmak istemeyecekleri birine borçlu olarak kalkarlar. Bu borcu bir hafta içinde ödemek için denedikleri yollarda başlarına gelen komik olayların anlatıldığı filmde Jason Statham oyunculuğunun daha başlarında nekadar başarılı olduğunu ispatlıyor. 

6. Monty Python and the Holy Grail (1975)

Orta çağ İngiltere'sini konu alan ve kendine has bir uslubu olan film herkese hitap edebilecek türden değil. İzleyici kitlesi ikiye bölünüyor adeta. Filmi ya çok beğeniyorlar yada hiç. Ama şöle bir gerçek var; film IMDb en iyi film listesinin ilk 100 sırasında kendine yer buluyor. 

7. Shaun Of The Dead (2004)

Listemizin en popüler filmi olan Shaun Of The Dead, klaisk zombi filmlerinden biraz farklı. Klişe zombi filmini Komedi ile harmanlanması sonucu ilginç ve bir okadar da komik olan filmi izlerken eğlenmemek mümkün değil. 

8. Sightseers (2012)

Fİlm, İngiltere´nin Göller Bölgesi´ni karavanlarıyla boydan boya geçen katil bir çiftin son derece komik ve kan revan tatillerini konu alıyor. Kahkahayı kanla buluşturan ender ve başarılı yapımlardan biri olan Sightseers mutlaka izlenilesi filmler arasında. 

9. The Inbetweeners Movie (2011)

4 genç 18 yaşına basmış ve artık liseden mezun olmuşlardır ve bunu kutlamak için ingiltereden, yunanistana tatil yapmaya gittiklerinde başlarından geçen komik olayları anlatan gençlik Komedi türündeki bu filmi özellikle genç arkadaşlarımızın mutlaka izlemesini tavsiye ediyoruz. 

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık