OFPOF

İngiliz Yapımı Komedi, Dram, Biyografi Filmi: Florence Foster Jenkins

-
1.5b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
İngiliz Yapımı Komedi, Dram, Biyografi Filmi: Florence Foster Jenkins
1.175 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Filmde, 1868-1944 yılları arasında yaşamış Florence Foster Jenkins'in gerçek hikayesi anlatılmakta.

Filmin Konusu

New York'lu çok zengin bir kadın olan Florence Foster Jenkins, bir müzik salonu sahibi müziğe tutkuyla bağlı biridir ve çok büyük bir hayali vardır. O da bir opera şarkıcısı olmak. Babasından kalan mirasın da verdiği güvenle opera şarkıcısı olmaya kalkışır. Piyasada ses getirmek için maddi olarak her şeye sahiptir, tek bir şey hariç: Jenkins'in korkunç bir sesi vardır ve nota bilgisi yoktur. Fakat Florence bunu pek de dert etmemektedir. Eşi St. Clair Bayfield ve piyanist Cosmé McMoon ona ellerinden gelen her türlü yardımı yapacaktır. film opera sanatçısı olma hayali kuran fakat kötü sesi sebebiyle bunu bir türlü başaramayan ünlü mirasçı Florance Foster Jenkins'in gerçek öyküsünü beyazperdeye taşıyor.

Oyuncular ve Karakterleri

Filmin oyuncu kadrosunda Meryl Streep (Florence Foster Jenkins), İngiliz aktör Hugh Grant (St Clair Bayfield), Rebecca Ferguson (Kathleen), Simon Helberg (Cosmé McMoon), Nina Arianda (Agnes Stark), Stanley Townsend (Phineas Stark), Allan Corduner (John Totten), Christian McKay (Earl Wilson), David Haig (Carlo Edwards), John Sessions (Dr. Hermann), Brid Brennan (Kitty), John Kavanagh (Arturo Toscanini), Pat Starr (Mrs Vanderbilt), Maggie Steed (Mrs James O'Flaherty), Thelma Barlow (Mrs Oscar Garmunder), Liza Ross (Mrs EE Paterson), Paola Dionisotti (Baroness Le Feyre), Rhoda Lewis (Mrs Patsy Snow), Aida Garifullina (Lily Pons), David Mills (Augustus Corbin), David Menkin (Carlton Smith), Sid Phoenix (Corporal Jones) karakterlerini canlandırıyorlar.

Yönetmen

Filmin yönetmen koltuğunda Umudun Peşinde filmiyle adından söz ettiren maharetli yönetmen Stephen Frears oturuyor.

Yazar

Filmin yazarlığını ilk yazdığı Dizi senaryosunda BAFTA ödülünü alan Nicholas Martin yapıyor.

Müzik

Filmin müziklerini son olarak 2016 yılında vizyona giren Diren: Zamanı Geldi, Danimarkalı kız ve hayat Işığım filmlerininde müziklerini yapan 1961 doğumlu Alexandre Desplat yapıyor.

Vizyon Tarihi

Filmin vizyon tarihi 23 Aralık 2016 olarak belirlendi. 

Fragman


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık