OFPOF

İngiliz Sinemasının Dünyaya Son Armağanı İngiliz Beyefendisi Benedict Cumberbatch ve İzlenmesi Gereken 7 Filmi

-
631
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
İngiliz Sinemasının Dünyaya Son Armağanı İngiliz Beyefendisi Benedict Cumberbatch ve İzlenmesi Gereken 7 Filmi
0 izlenme
Ofpofer
-

Son İngiliz beyefendisi Sherlock ile gönüllere taht kuran bir yıldız mütevazi bir kişilik Benedict Cumberbatch izlemediyseniz çok şey kaçırırsınız.

Asıl adı Benedict Timothy Carlton Cumberbatch olan yıldız 1976 Londra doğumludur. Dedeleri İngiliz Asilzadelerinden olan Cumberbatch 12 yaşında tiyatroya ilgi duymuş ve Shakespeare oyunlarında oynamaya başlamıştır.  Bir yıl boyunca Hindistan da gönüllü ingilizce öğretmenliği yapan yıldız oyuncu burada öğrendiği Budizm felsefesine inanır.

2001’den bu yana aktif olarak Londra’nın en prestijli tiyatro topluluklarında Bir Yaz Gecesi Rüyası, Romeo ve Juliet, Gergedanlar ve Frankenstein gibi klasik oyunlarda oynadı. Çeşitli TV dizilerinde rol aldı, en bilineni Arthur Conan Doyle’un dedektiflik romanı klasiği Sherlock Holmes’un BBC uyarlaması oldu. 

1999-2011 yılları arasında üniversite tanıştığı Olivia Poulet ile birlikte olan Cumberbatch, beklenmedik bir ayrılığın ardından ressam Anna James ile 1 yıl kadar beraberlik yaşadı. 2015'te tiyatro yönetmeni Sophie Hunter ile evlendi.

1. Doctor Strange

Doctor Strange

Başarılı cerrah Stephen Vincent Strange, geçirdiği bir trafik kazası sonucunda elindeki sinirler zarar görünce artık mesleğini yapamaz hale gelir. Tüm yaraları iyileştirebilen, Tibet'te yaşamakta olan Ancient One adlı büyücünün varlığını öğrenmesi onun için yeni bir umut olur. Tibet'e giden cerrah sandığından çok daha büyük güçlerle karşılaşacaktır.

2. Enigma

Enigma

II. dünya Savaşı Nazi Almanyası'nın hâkimiyetinde birden çok cephede çok çetin biçimde devam etmektedir. İngiliz İstihbaratı tüm yoğun çabalarına ve yüzlerce kişiyi çalıştırmasına rağmen Almanların kullandığı Enigma şifreleme sistemini çözmeyi başaramamıştır. 

3. Wikileaks: Beşinci Kuvvet

Wikileaks: Beşinci Kuvvet

Wikileaks ilk kurulduğu zamanı ve kuruculuğunu yapan liderleri Julian Assange ile Daniel Domscheit’in aralarında geçen ilişkiye değinen ABD yapımı filmde bir zamanlar tüm dünya’nın sarsılmasına yol açan olaylar bir kez daha gündeme getiriliyor. 

4. Hasarlı Ruhlar

Hasarlı Ruhlar

Evli bir çift çocukken yaşadıkları kasabaya yeni bir hayata başlamak için dönerler. Huzuru bulacaklarını beklerken sürpriz bir şekilde çıkıp gelen kocasının kardeşi bütün hayatlarını değiştirir. 

5. Sherlock

Sherlock

Sir Arthur Conan Doyle'nin unutulmaz eseri  Sherlock Holmes'ün günümüz koşullarına uyarlanmış halini anlatan tv dizisi.

6. Yaratılış

Yaratılış

‘Tanrı mı, evrim mi? sorusu içinde yaşadığı ikilemleri ve 10 yaşındaki kızını kaybetmesinin öyküsünü konu ediyor.

7. Uzay Yolu: Bilinmeze Doğru

Uzay Yolu: Bilinmeze Doğru

Atılgan gemisi mürettebatıyla dünyaya geri çağrılır. Ama karşılaştıkları manzara, çok güçlü bir terör örgütünün donanmalarını ve ona bağlı olan her şeyi yerle bir ettiği bir faciadır. Kaptan Kirk'ün bitirmesi gereken şahsi bir kavgası vardır ve bu tek kişilik kitle imha silahını bulmak için aramaya koyulur. Hayatta kalmak ile ölüme teslim olmak arasında mekik dokuyan kahramanlar, bu macerada aşk, dostluk ve fedakarlıklar sınavlarından geçeceklerdir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.