OFPOF

IMDb Sıralamasına Göre En İyi 10 Aile Filmi

-
1.3b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
IMDb Sıralamasına Göre En İyi 10 Aile Filmi
1.000 izlenme
Ofpofer
-

IMDb kullanıcılarının vermiş olduğu oylar ile 1921'den günümüze kadar olan en iyi aile filmleri.

Bu filmleri izlemediyseniz mutlaka izlemelisiniz. IMDb sıralamasına göre en iyi 10 aile filmi.

10. The Wizard of Oz - Oz Büyücüsü (1939)

The Wizard of Oz - Oz Büyücüsü (1939)

Kansas’ta kendi halinde bir çiftlikte hayatını sürdüren Dorothy Gale, yaşadığı hayattan mutludur. Bir gün koskoca bir evi beraberinde sürükleyecek bir hortum çiftliği vurur. Dorothy ve Toto, uyandıklarında kendilerini oldukça tuhaf, peri masalından çıkma bir köyün içerisinde bulurlar. Bu esnada ölen lanetli doğu cadısının intikamını almak isteyen lanetli batı cadısı Dorothy’nin peşine düşer. İyi cadı Glinda ise Dorothy’yi korur ve ona Oz Büyücüsü’nden yardım almasını tavsiye eder. Dorothy, beklenmedik bir yolculuğa çıkmak durumundadır. film 2 dalda oscar kazanmıştır.

IMDb Puanı: 8,1
Kullanılan Oy Sayısı: 297.468

9. Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 - Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 (2011)

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 - Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 (2011)

Lord Voldemort'un ruhunun parçalarının bir kısmını bulup yok eden Harry, Ron ve Hermione, Dumbledore'un verdiği görevi tamamlamak için arayışlarını sürdürürlerken Ölüm Yiyenler'le bir ölüm kalım savaşına çıkacaklardır. Voldemort artık iyice güçlenmiş olsa da, hem Lord'dan kaçmak hem de Ölüm Yiyenler'i etkisiz hale getirip Hortkuluklar'ı da yok etmek zorunda kalacak ekip, Ölüm Yadigârları'nın sırrına erişmek için ellerinden geleni yapacaklardır. Serinin en görkemli savaşı başlamaktadır, artık hiçbir şey ve hiçbir yer güvenli değildir. Sona yaklaşılmıştır. İki tarafın da tüm güçlerini ortaya serecekleri bu savaşta Harry Potter da geçmişiyle ilgili pek çok şeyi öğreneceği kadar, en büyük fedakarlığı da yapmak zorundadır. film 3 dalda Oscar'a aday gösterilmiştir.

IMDb Puanı: 8,1
Kullanılan Oy Sayısı: 557.096

8. Khane-ye doust kodjast? - Arkadaşımın Evi Nerede? (1987)

Khane-ye doust kodjast? - Arkadaşımın Evi Nerede? (1987)

Ahmed bir gün arkadaşına ait olan bir ev ödevini yanlışlıkla kendi evine götürür. Eğer bu ödev en kısa sürede geri gelmezse öğretmeni ona çok kötü bir not verecektir. Bu nedenle Ahmed acilen yola çıkaran nerede oturduğunu tam olarak bilmediği arkadaşını ödevini götürecektir. Ahmed'in bu önemsiz görünen yolculuğu, İran kasabalarının çehresine dair birçok ipucu verecektir.

IMDb Puanı: 8,1
Kullanılan Oy Sayısı: 5.779

7. The Princess Bride - Prenses Gelin (1987)

The Princess Bride - Prenses Gelin (1987)

Yatakta hasta yatan torununa masal anlatmaya başlayan bir dedenin anlattığı masalı beyazperdeye yansıtan film Buttercup isimli masal kahramanının hikayesine odaklanır. Florin isimli hayali bir ülkenin çiftliğinde yaşayan Buttercup ile çiftlik çalışanlarından biri arasında masumane bir aşk doğmuştur. Buttercup'a duyduğu aşk için yaşadığı yeri terk eden Westley iyi bir geleceğe sahip olup evlenebilmeleri için bir gemiye atlar. Fakat yolculuk sırasında korsanların saldırısına uğrayan gemi iki aşığı birbirinden ayırır. Westley'nin öldüğünü düşünen Buttercup derin bir hüzne ve umutsuzluğa kapılır. Çaresizce bir prensle evlendirilen Buttercup yakın zamanda kaderin çeşitli hamleleriyle karşılaşacak, hayatı beklemediği bir şekilde değişecektir. Film 1 dalda Oscar'a aday gösterilmiştir.

IMDb Puanı: 8,1
Kullanılan Oy Sayısı: 300.286

6. Hachi: A Dog's Tale - Hachi: Bir Köpeğin Hikayesi (2009)

Hachi: A Dog's Tale - Hachi: Bir Köpeğin Hikayesi (2009)

film Richard Gere’in canlandırdığı profesör Parker Wilson’ın, tren istasyonunda bulduğu Japon kökenli meşhur Akita inu cinsi köpeği evine almasıyla başlar. İlk önce eşinin sert tepkilerini gören profesörün köpekle aralarındaki bağ gün geçtikçe daha da sağlamlaşır. Kısa zamanda tüm aileye kendini sevdiren Hachi, Wilson ailesinin köpeği olur Profesörü işe giderken her gün tren istasyonuna kadar yolcu eder ve döneceği saatte her zaman yerinde olup onu bekleyen bir yol arkadaşı olur. Hachi, Japonya’da meydana gelen gerçek bir hayat hikayesini anlatıyor. Sahibine olan sadakati ile Japonya’dan tüm dünyaya yayılmış bir köpek Hachi; öyle ki yıllar boyu sahibini beklediği tren istasyonuna, köpeğin heykeli dikilmiş.

IMDb Puanı: 8,1
Kullanılan Oy Sayısı: 162.472

5. Rang-e khoda - Cennetin Rengi (1999)

Rang-e khoda - Cennetin Rengi (1999)

Bu dokunaklı hikaye kör bir çocuk olan Mohammed'in çevresinde gelişir. Yaz tatili geldiğinde Mohammed için Tahran'daki okulundan ayrılıp tatile çıkma zamanı gelmiştir. Sabırsızlıkla babasını bekler, böylece birlikte evlerine dönebileceklerdir. Ancak babası Mohammed'in kör olması nedeniyle oğlundan utanmaktadır ve bu nedenle de okula beklendiğinden daha geç varır. Müdürden, oğlunu yaz boyunca bu okulda tutmalarını istese de başarılı olamaz ve oğlunu alıp eve dönmek zorunda kalır. 

IMDb Puanı: 8,2
Kullanılan Oy Sayısı: 11.502

4. The Kid - Yumurcak (1921)

The Kid - Yumurcak (1921)

Edna doğum yaptıktan sonra kocası tarafından terk edilir. Bir başına kalan kadın bebeğine bakabilecek gücü kendisinde bulamaz ve çocuğu sokağa bırakır. Tesadüf eseri çocuğa rastlayan sempatik ve sevecen Charlie'nin yumuşak kalbi el vermez, kimsesiz bebeği yanına alır. Birlikte beş yol boyunca son derece mutlu zamanlar yaşayan ikilinin arasında kopması zor bir bağ oluşmuştur. Ta ki hastalanan küçük Jack, Charlie tarafından doktora götürülene kadar... Aralarında biyolojik bir baba-oğul ilişkisi olmadığını anlayan doktor ikiliyi birbirinden ayırır. Ancak bu sıcak dostluk önemli olanın biyolojik bağ olmadığını kanıtlar niteliktedir. Bir şekilde tüm zorlukları aşacak olan ikiliyi güzel günler beklemektedir. 

IMDb Puanı: 8,3
Kullanılan Oy Sayısı: 70.066

3. Bacheha-Ye aseman - Cennetin Çocukları (1997)

Bacheha-Ye aseman - Cennetin Çocukları (1997)

İran sinemasının dikkat çekici yönetmenlerinden Majid Majidi'nin eserinde, yoksul bir aileye sahip iki kardeşin aynı çift ayakkabıyı paylaşmasının öyküsü anlatılıyor. film 1 dalda Oscar'a aday gösterilmiştir.

IMDb Puanı: 8,4
Kullanılan Oy Sayısı: 30.265

2. Taare Zameen Par - Yerdeki Yıldızlar (2007)

Taare Zameen Par - Yerdeki Yıldızlar (2007)

Harfleri sayıları algılama problemi yaşayan bir çocuğun çevresi ve ailesi tarafından tembel gerizekalı muamelesi görür. Çalışmayı öğrenebilmesi için yatılı okula verildikten sonra resim öğretmeni ile değişen hayatı ve başarısını anlatan bir film.  

IMDb Puanı: 8,5
Kullanılan Oy Sayısı: 88.822

1. It's a Wonderful Life - Şahane Hayat (1946)

It's a Wonderful Life - Şahane Hayat (1946)

Üst üste gelen olaylar yüzünden işa adamı George Bailey intiharın eşiğine gelmiştir ve köprünün kenarında sallanmaktadır. Tam o sırada Clarence adlı '‘koruyucu melek’' belirir ve George’u intihar düşüncesinden vazgeçirmek için George’a küçük bir oyun oynamaya karar verir. Bu oyunda George eski hayatına geri dönecektir ve George, hayatındaki insanların George’la hiç tanışmamış olsalardı ne şekilde bir hayat süreceklerini görecektir. Bu sıradışı deneyim sonucunda George iyi niyetinden dolayı ne kadar çok insana yardım ettiğini anlar ve hayatının değerinin farkına varır. Frank Capra başyaptı dünyanın en güzel filmlerinden biridir. Her izleyenin kendisini iyi hissettiği yapım, verdiği pozitif duygular nedeniyle her yılbaşı gecesi Amerikan televizyonlarında gösterilmektedir. Kesinlikle izlenmesi gereken filmlerden biri. film 5 dalda Oscar'a aday gösterilmiştir.

IMDb Puanı: 8,6
Kullanılan Oy Sayısı: 281.776


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.