OFPOF

IMDb Puanına Göre Tüm Zamanların En İyi 10 Filmi

-
2.9b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
IMDb Puanına Göre Tüm Zamanların En İyi 10 Filmi
2.292 izlenme
-

IMDb puanına göre tüm zamanların en gözde 10 filmini sizler için derledik.

10. Dövüş Kulübü

Dövüş Kulübü
1999 yapımı Chuck Palahniuk tarafından roman üzerine uyarlanan film, tüm zamanların en gözde filmleri arasında 8,8 IMDb puanı ile listemizde 10. sırada bulunuyor.

9. Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü
2003 yapımı, serinin 3. filmi olan Kralın Dönüşü tüm zamanların en gözde filmleri arasında 8,9 IMDb puanı ile listemizde kendine 9. sırada yer buldu.

8. İyi, Kötü ve Çirkin

İyi, Kötü ve Çirkin
1966 yapımı olmasına rağmen hala en gözde filmler arasında bulunan İyi,Kötü ve Çirkin bir üçlemenin sonuncu filmidir ve 8,9 IMDb puanı ile listemizde 8. sırada yer alıyor.

7. Ucuz Roman

Ucuz Roman
1994 yapımı ve yönetmeninin ismini hepimizin en az bir kere duydugu film, Tarantino yönetmenliğinde oldukça beğeni toplamış ve listemizde 8,9 IMDb puanı ile 7. sırada yer bulmuştur.

6. Schindler'in Listesi

Schindler'in Listesi
1993 yapımı, 2. dünya Savaşı dönemi Nazi Almanya'sını konu alan film listemize 8,9 IMDb puanı ile 6. sıradan giriş yapıyor.

5. 12 Öfkeli Adam

12 Öfkeli Adam
1957 yapımı olmasına rağmen yine çok beğeni toplayan filmlerden biri olan 12 Öfkeli Adam, tüm zamanların en gözde filmleri listemiz arasında 8,9 IMDb puanı ile 5. sırada yer alıyor.

4. Kara Şövalye

Kara Şövalye
2008 yapımı film Türkiye'de hala güncelliğini koruyan ''şovalye mi, şövalye mi'' tartışmasının nedeni olmuş ve 8,9 IMDb puanı ile listemizde 4. sırada kendine yer bulmuştur.

3. Baba 2 (Godfather II)

Baba 2 (Godfather II)
1974 yapımı film, izleyenler tarafından büyük beğeni toplamış serinin ikinci filmidir. Listemizde 9,0 IMDb puanı ile 3. sırada bulunuyor.

2. Baba (Godfather)

Baba (Godfather)
1972 yapımı film, biraz önce bahsettiğimiz serinin ilk filmidir. Her seride olduğu gibi bu film serisinde de ilk film daha çok beğeni toplamıştır. Film, 9,2 IMDb  puanı ile listemizde 2. sırada bulunuyor.

1. Esaretin Bedeli

Esaretin Bedeli
Vee geldik listemizin birinciliğini taşıyan filmimize... Listemizde tüm zamanların en gözde filmi olan 1994 yapımı filmin, şaşırtıcıdır ama; gişe hasılatı bütçesini karşılayamamıştır bile. İlerleyen zamanlarda yaygınlaşan sinema ve dvd kültürü ile film büyük ilgi görmüş ve beğeni toplamıştır. IMDb sıralamasının da zirvesinde bulunan filmimiz 9,2 IMDb puanı ile listemizin birinciliğinde oturmaktadır...

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.