OFPOF

İlginç ve Yaşanmış Bir Hikayeden Yola Çıkan Film: Lion

-
1.1b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
İlginç ve Yaşanmış Bir Hikayeden Yola Çıkan Film: Lion
915 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Lion filminin gerçek yaşam hikayesinden ilham alınarak oluşturulmuştur. Filmin başrollerinde Dev Patel, Rooney Mara, Nicole Kidman gibi güçlü isimler yer alıyor

LionGarth Davis tarafından yönetilen ve senaryosu Saroo Brierley ile Larry Buttrose'un kurgusal olmayan kitabından Luke Davies tarafından uyarlanan 2016 yapımı dram filmidir. Filmin oyuncu kadrosunda Dev PatelRooney MaraNicole Kidman ve Deepti Naval oynamaktadır. 

Temel çekimler Ocak 2015'te Kalküta, Hindistan'da başladı. Nisan ayının ortalarında, çekimler Avustralya'da Melbourne ve Hobart şehirlerinde gerçekleşti. Kidman'ın sahneleri Avustralya'da çekildi.

Filmin Konusu

5 yaşındaki Hintli bir çocuk ağabeyinin geri dönmesini beklerken bir tren vagonunda uyuyakalır. O uyurken trenin yola çıkması sonucu küçük çocuk uyandığında kendini evinden kilometrelerce uzakta bulur. Artık kayıptır ve eve nasıl döneceğine dair bir fikri yoktur. Kendini Calcutta'da bulan küçük çocuk büyük mücadelelerden sonra Avustralyalı bir çift tarafından evlat edinilir ve sevgiyle büyür. Ancak ailesini bulma isteği giderek bir saplantıya dönüşür. Elinde hiçbir şey olmadan ilerlemeye çalışan genç adamın içindeki çaresizlik zamanla hayatını da etkilemeye başlar...

film Oyuncuları ve Rolleri

Filmin başrolllerini; Saroo Brierley rolünde Dev Patel, Lucy rolünde Rooney Mara ve Sue Brierley rolünde Nicole Kidman paylaşıyor. Filmde;  John Brierley rolüyle David Wenham, Rawa rolüyle Nawazuddin Siddiqui ve Noor rolüyle Tannishtha Chatterjee karşımıza çıkıyor.

Vizyon Tarihi:

25 Kasım 2016

Filmin Fragmanı


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.