OFPOF

İki Oscar Ödüllü Yönetmen Ang Lee'den Efsane Bir Film Geliyor: Billy Lynn's Long Halftime Walk

-
786
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
İki Oscar Ödüllü Yönetmen Ang Lee'den Efsane Bir Film Geliyor: Billy Lynn's Long Halftime Walk
836 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Amerika'nın Irak'ı işgal ettiği dönemde geçen satirik savaş filmi Ben Fountain'in romanından beyazperdeye uyarlandı.

Billy Lynn's Long Halftime Walk, Ben Fountain tarafından 2012 yılının Mayıs ayının başlarında yayınlanan bir romandır. Roman eleştirmenlerden birçok olumlu eleştiri aldı ve National Book Critics Circle Award for Fiction (Ulusal kitap Eleştirmenleri Grubu Kurgusal Kitap Ödülü) da dahil olmak üzere birçok yıl sonu ödülü kazandı. Amerika'nın Irak'ı işgal ettiği dönemde geçen satirik savaş filmi Ben Fountain'in romanından beyazperdeye uyarlandı.
İki Oscar ödüllü yönetmen Ang Lee'nin yönetmen koltuğunda bulunduğu filmin oyuncu kadrosunda Kristen Stewart, Vin Diesel, Garrett Hedlund, Steve Martin ve Chris Tucker gibi isimler bulunuyor.

film Konusu

Billy Lynn (Joe Alywn), Irak'ta savaşan bir Amerikan askeridir. Birliğiyle birlikte girdiği oldukça şiddetli bir çatışmanın ardından sağ kalan 7 arkadaşıyla birlikte ülkesine döner ve savaş kahramanı gibi karşılanır. Amerikan hükumeti tarafından ülkedeki ordu desteğini artırmak için ülke çapında bir tura çıkarılır. Turun bir parçası olarak Amerikan futbolu takımı Dallas Cowboys'un bir maçının devre arasında Destiny's Child konserinde sahneye çıkacaklardır. Bu esnada Lynn, hem insanların ona bakışını, hem de geçmişini ve Irak'ta yaşadıklarını hatırlamaya başlar.

Film Oyuncuları ve Rolleri

Başrollerde Billy Lynn rolünü Joe Alywn, Shroom rolünü Vin Diesel, Kathryn Lynn rolünü Kristen Stewart, Dime rolünü ise Garrett Hedlund karşımıza çıkıyor. Steve Martin; Norm Oglesby rolünü, Chris Tucker; Albert rolünü, Ben Platt; Josh rolünü, Tim Blake Nelson ise Wayne Foster rolünü canlandırıyor.

Vizyon Tarihi

17 Şubat 2017

Film Fragmanı


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık