OFPOF

Hülya Avşar'ın Başrolünde Oynadığı En Güzel Filmler

-
952
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Hülya Avşar'ın Başrolünde Oynadığı En Güzel Filmler
1.448 izlenme
-

1983 yılından bu yana attığı her adım olay olan Hülya Avşar'ın en güzel filmlerine birlikte yakından bakalım

1. Tutku [1984]

Tutku [1984]

Necati Cumalı'nın Susuz Yaz adlı kitabındaki Öç isimli öyküsünden uyarlamadır. Köyde kızı Hacerle birlikte yaşayan ve genç yaşta dul kalan Gülsüm ile köyün delikanlılarından Şerif Ali'nin merkezinde olduğu öykünün sonu ile filmin sonu birbirinden farklıdır. Hülya Avşar, filmde Hacer karakterini canlandırmaktadır. 

2. Mavi Mavi [1985]

Mavi Mavi [1985]

İbrahim Tatlıses'in 1985 senesinde piyasaya sunduğu kasedin ismini taşıyan film, yoksul minibüs şoförü Kerim ile şımarık zengin kızı Sibel'in öyküsünü anlatır. Hülya Avşar, filmde Sibel rolünü canlandırır. 

3. Üç Halka 25 [1986]

Üç Halka 25 [1986]

Panayırlarda halka oyunu oynatan Gülçiçek ile kasabanın saf çocuğu Sakin'in aşk hikayesini anlatan film, Muzaffer İzgü'nün eserinden uyarlanmıştır. Hülya Avşar, filmde Gülçiçek karakterini canlandırmaktadır.

4. Bir Kırık Bebek [1987]

Bir Kırık Bebek [1987]

Gülizar'a bir gün reklam filmi teklifi gelince tüm hayatı değişir. Nisan Akman'ın yönettiği filmde Aysel karakterini canlandıran Derya Alabora'nın oyunculuğu dikkat çekmektedir. Hülya Avşar, filmin başrolü olan Gülizar rolündedir.

5. Fazilet [1989]

Fazilet [1989]

Zengin müteahhitle evli bir bale öğretmeninin yanına besleme olarak alınan Fazilet'in öyküsünün anlatıldığı filmi İrfan Tözüm yönetmiştir. Kültür Bakanlığı Teşvik Ödülü'nü kazanan filmde Hülya Avşar, Fazilet karakterini canlandırır.

6. Benim Sinemalarım [1990]

Benim Sinemalarım [1990]

Füruzan'ın aynı isimli hikayesinden uyarlanan filmi yazar Füruzan ile birlikte sanatçı Gülsün Karamustafa yönetmiştir. 60lı yıllarda İstanbul'un bir çeper mahallesinde yaşayan mutsuz, fakir bir genç kızın öyküsünü anlatan filmde Hülya Avşar, Nesibe karakterini canlandırmaktadır.

7. Berlin in Berlin [1993]

Berlin in Berlin [1993]

Üç nesildir Almanya'da yaşayan bir ailenin öyküsünün anlatıldığı filmi Sinan Çetin yönetmiştir. Gişe başarısı ve Hülya Avşar'ın sahneleri vesilesiyle gündem yaratan filmde Avşar, Dilber karakterini canlandırmıştır.

8. İki Genç Kız [2005]

İki Genç Kız [2005]

Perihan Mağden'in İki Genç Kızın Romanı isimli kitabından uyarlanan filmde, farklı toplumsal tabakalardan iki genç kızın öyküsü anlatılır. Hülya Avşar, filmde Leman karakterini canlandırmıştır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.