OFPOF

Hollywood'un En İyi 8 Tarihi Filmi

-
847
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Hollywood'un En İyi 8 Tarihi Filmi
0 izlenme
-

Hollywood film endüstrisinin kalbidir. Hollywood tarafından çekilmiş en iyi sekiz tarihi film.

1. 300 Spartalı

300 Spartalı

Frank Miller’in grafik romanından uyarlanan “300”, M. Ö. 480 yılında geçen Thermopylae savaşını konu alıyor. Filmde Sparta Kralı’nın ordusu ile Pers ordusu arasında başlayan savaş tüm Yunanistan’ın Persler’e karşı birlik olmasını sağlar.

2. Truva

Truva

Truva 2004 yılı yapımı sinema filminde İlyada destanını ele alınmaktadır.

3. Cennetin Krallığı

Cennetin Krallığı

Cennetin Krallığı, Ridley Scott'ın çektiği 2005 tarihli, Haçlı Seferleri üzerine bir filmdir. Filmin başrollerini Orlando Bloom, Liam Neeson, Jeremy Irons, Edward Norton, Eva Green ve Selahaddin Eyyubi rolünde Gassan Mesud oynamaktadır.

4. Son Mohikan

Son Mohikan

Son Mohikan, 1992 ABD yapımı tarihi film. 1757'deki Fransız-Yerli Savaşı'nı konu alır. Yönetmenliğini Michael Mann'in yaptığı filmin senaryosu James Fenimore Cooper'ın aynı adlı romanından ve George B. Seitz'ın 1936 yapımı filminden uyarlanmıştır.

5. Spartacus

Spartacus

Spartaküs, ilk gösterimini 22 Ocak 2010'da Starz'da yapan ABD yapımı televizyon dizisi. Dizide, MÖ 73-71 arasında Roma Cumhuriyeti'ne karşı büyük bir köle ayaklanması başlatan Trakyalı gladyatörden esinlenilmiştir.

6. Cesur Yürek

Cesur Yürek

Cesur Yürek; Mel Gibson'in yönettiği ve başrolünü oynadığı tarihî, yarı kurgusal film. William Wallace'ın hayatını anlatır.

7. Gladyatör

Gladyatör

Gladyatör, özgün ismiyle Gladiator, 2000 yılı tarihli bir tarihi drama filmidir. Russell Crowe ve Joaquin Phoenix'in başrollerde olduğu filmin yönetmeni ise Ridley Scott'tur.

8. Ben-Hur

Ben-Hur

Ben-Hur, Timur Bekmambetov tarafından yönetilen ve Keith R. Clarke ve John Ridley tarafından yazılmış yaklaşan 2016 Amerikan tarihi epik aksiyon filmi.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.