OFPOF

Hollywood mu Hollyweird mi?

-
31
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Hollywood mu Hollyweird mi?
848 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Birçok efsaneleşmiş film ve oyuncu çıkartan Hollywood, bir o kadar da çöplük içinde bir film sektörü haline girmiş durumda.

Amerika'nın "Melekler şehri" Los Angeles'ta yer alan Hollywood, parlak ışıklar altında bizi büyüleyen o muhteşem aktör ve aktrislerinin yanı sıra karanlık bir yüze de sahip.

Sokaklarında sıkça görebileceğiniz evsizler, caddelerde yürürken sizi rahatsız edecek sarhoşlar, bağıra çağıra konuşan ve birbirine saygısı olmayan bölge insanı yüzünden Hollywood, yeni bir isim kazandı: Hollywierd!

Hollywood denildiği zaman gözünüzün önüne birbirinden güzel mankenler, ünlüler, şık giyimli kadınlar, çok zengin iş adamları ve daha birçok estetik detay geliyor değil mi? Yanılıyorsunuz. Yanıldığınızı net bir örnekle açıklayalım isterseniz. Los Angeles'ta suç işleme oranlarına baktığımız zaman ülke geneline göre bir hayli yüksek olduğu göze çarpıyor. Son yıllarda en göze batan suçlardan birisi de göğüs büyütme operasyonu için para bulmaya çalışan 53 yaşındaki bir annenin, Hollywood sokaklarını ateşe vermesi. 4 gün içinde 53 ev ve arabayı yakıp, yaklaşık olarak 3 milyon dolar zarar veren bu çılgın anne Hollywood'un sakinlerinden sadece biri. Dünyanın en önemli sinema endüstrisi Hollywood'da  bu anne dışında böylesine garip suçlar işleyen çok semt sakini var ve hiç de sakin değiller. Ayyaş dolu sokakları, bağırışlar içindeki insanları ile hayal ettiğiniz Hollywood'dan çok farklı bir yer burası.

Hollywood mu Hollyweird mi?-1

Hollywood'u Hollywood yapan en önemli özelliklerden birisi de simge haline gelmiş dev Hollywood yazısı.

Aslında burada o yazıyı kimse önemsemiyor. Hatta çok eskiyen ve dökülmeye başlayan Hollywood yazısı, yenilenmeye ihtiyaç duyuyor. Bunun için de 3 milyon dolar gerekiyor. Hatta, Hollywood semtinin yerlileri bu sembol yazıyı bırakın yenilemeyi, bir intihar yeri olarak kullanıyor. "Kendimi zengin öldürmüş gibi hissedeyim" düşüncesiyle Hollywood yazısının çeşitli yerlerinden atlayarak intihar eden insanların sayısı hiç de az değil. 

Semtte zengin insanlar da yer alıyor tabii. Ama buranın zenginleri sanki biraz gösterişi sevenlerden... Kısacası Hollywood semti tam bir sirk halini almış durumda. Gösteriş meraklıları, kendini daha da zengin göstermek için ellerinden ne geliyorsa yapıyor. Semtin yerlileri ise o kadar zengin olmadığından semt birbirini yemekle meşgul. 1980'lerde Los Angeles'ın en kötü mahallesi olarak gösterilen Hollywood, Melekler Şehri'nin adeta şeytanı halinde.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık