OFPOF

Hollywood Filmlerinde Bulunan 15 Efekt Hatası

-
6.9b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Hollywood Filmlerinde Bulunan 15 Efekt Hatası
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Sizce, dünyaca izlenip beğenilen ünlü filmlerde hatalar var mıdır? Birazdan gördüklerinizden sonra "Her güzelin bir kusuru olurmuş" diyeceksiniz.

Teknolojinin de gelişmesi ile Hollywood neredeyse her hafta önümüze farklı ve büyük bütçeler ile hazırlanmış filmler ile geliyor. Peki ya size, bu filmlerde kullanılan efektlerde hatalar olduğunu söylesek? Hatta söylemeyelim, gelin o sahneler ile birlikte size gösterelim. 

1. Robocop

1. Robocop

ünlü filmdeki bu sahnede fazlasıyla başarısız bir efekt kullanımı bulunuyor. Robocop tarafından vurulan adam binadan aşağıya düşüyor ve efekt hatası nedeniyle de ortaya oldukça başarısız bir görüntü çıkıyor. Adamın elleri, ortaya başarısız bir iş çıktığını açıkca gösteriyor. 

2. Star Wars

2. Star Wars

1977 yılında başlayan ve tüm dünyayı saran bu film serisinde de birçok özel efekt bulunuyor. Fakat serinin ilk filmindeki bu hata milyonlarca izleyicinin dikkatini çekti. Han Solo'nun bu sahnedeki hareketleri, büyük bir efekt hatası yapıldığını açıkca gösteriyor. 

3. Jaws 3

3. Jaws 3

1983 yılında çekilen bu ünlü filmde ise efektler fazlasıyla basit ve başarısız olarak kullanılmış. Efekt hatası yüzünden hareketsiz yüzen bir köpekbalığı görebilmek mümkün. 

4. The Fugitive

4. The Fugitive

1993 yapımı bu filmde ise Harrison Ford kaçmak için kendini metrelerce yüksekten aşağıya bırakıyor. İşte tam da burada kullanılan başarısız efekt, izleyicilerin dikkatini çekiyor. Ford'un atlayışı sırasında kullanılan efekt ile normalin dışında ve kötü bir görüntü ortaya çıkıyor.  

5. Blade

5. Blade

Bu sahnenin bir oyuna ait olduğunu düşünüyorsanız yanıldınız. Blade filmindeki bu animasyona benzeyen sahne de tam bir efekt faciası. 

6. Frozen

6. Frozen

2013 yılının en popüler animasyonlarından olan Frozen'da da başarısız bir efekt bulunuyor. Elsa saçlarını açtığı sırada at kuyruğu saçı sol omzunun içinden geçiyor. 

7. Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı

7. Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı

Dünyaca ünlü bu serimizde ise her izleyenin rahatlıkla görebildiği bir hata bulunuyor. Hagrid'in kadreşi ile tanışan Hermione'nin ayakları bir anda yok oluyor. 

8. Batman vs Superman

8. Batman vs Superman

Bu filmimizde ise basit fakat çoğu izleyicinin gözünden kaçan bir hata bulunuyor. Filmin orjinal afişindeki Superman'in pelerinine dikkatli bakın. 

Hollywood Filmlerinde Bulunan 15 Efekt Hatası

Bu sahnede ise tamamen farklı bir tasarıma sahip olduğunu görebilirsiniz. 

9. Total Recall

9. Total Recall

65 milyon dolar bütçe ile zamanının en iyilerinden olan bu filmde de başarısız efekt görmek mümkün. Özellikle Arnold Schwarzenegger'in farklı bir kişiye büründüğü sahnedeki görüntüsü izleyenleri oldukça üzmüştü. 

10. Die Another Day

10. Die Another Day

James Bond serisinin 2002 yılına ait bu filminde de gözleri yoran, akılları zorlayan bir başarısız efekt örneği görebilmek mümkün. Buzuldan parça kopuyor ve birden Bond buzlu su üzerinde paraşütüyle sörf yapmaya başlıyor. 

11. Catwoman

11. Catwoman

Halle Berry gibi isimlerin kadrosunda olduğu ve en kötü filmler listesinde zirveyi zorlayan bu filmde de fazlasıyla başarısız efekt bulunuyor. 100 milyon dolar bütçe ile çekilen film, içinde bulunan birden fazla kötü efekt nedeniyle sadece 90 milyon dolar hasılat yapmıştı. 

12. I am Legend

12. I am Legend

Will Smith'in başrol olarak karşımıza çıktığı bu nefis film milyonlarca kişi tarafından sevilerek izlendi. Film, içindeki dramı ve bilinen bir konuyu işleme şekli ile hepimizin gönlünü fethetti. Fakat bu filmdeki yaratıklar, dijital olduğu çok belli olan başarısız birer efekt ürünü. 

13. Green Lantern

13. Green Lantern

Yıllar sonra Deadpool ile karşımıza çıkacak olan Ryan Reynolds'ın başrolünde oynadığı bu filmde de fazlasıyla kötü efekt bulunuyor. Filmin büyük bir kısmı başarısız efektler ile göze fazlasıyla kötü görünüyor. 

14. İndiana Jones and The Kingdom of the Crystall Skull

14. İndiana Jones and The Kingdom of the Crystall Skull

2008 yılına ait bu filmin ise %30'u tamamen görsel efektlerden oluşuyor. Fakat bunların hepsi de başarılı sayılmaz. Özellikle askerlerin karıncalar tarafından yendiği sahnede birçok başarısız efekt görebilmek mümkün. 

15. Escape From L. A

15. Escape From L. A

Listemizin sonra sırasındaki 1996 yapımı bu filmde de kötü bir sahne dikkatleri çekiyor. Tsunami üzerinde sörf yapma sahnesi her ne kadar eğlenceli gibi görünse de aslında tamamen başarısız bir efekt örneği olarak göze çarpıyor. 

BONUS

Sizce en başarısız efekt hangi filmde? Hadi hemen şimdi cevabınızı yoruma bırakın! 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.