OFPOF

Hollywood'a Küsen Jodie Foster’ın Hayatından Sıradışı Kesitler

-
1.9b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Hollywood'a Küsen  Jodie Foster’ın Hayatından Sıradışı Kesitler
1.740 izlenme
Ofpofer
-

2 Oscar’lı Jodie Foster, 3 yıldır tek bir film bile çevirmedi. Oyunculuğuyla pek çok ismin örnek aldığı Foster hakkında sizi şaşırtacak detaylar...

19 Kasım 1962’de Los Angeles’ta doğan Jodie Foster, Taksi Şoförü filmiyle kavuştuğu ününü Kuzuların Sessizliği’yle perçinledi.

1. IQ’su 140

IQ’su 140
Yale mezunu. 3 yaşında okuma-yazmayı öğrendi. 14 yaşında anadili gibi Fransızca konuşmaya başladı. IQ’su 140.
 

2. 10 Yaşında İlk Sinema Filminde Oynadı

10 Yaşında İlk Sinema Filminde Oynadı
3 yaşından 8 yaşına kadar 40 reklam filminde oynayan Jodie Foster, 10 yaşında ilk kez bir sinema filmi için kamera karşısına geçti. 1972 yapımı ‘Napoleon and Samantha’ adlı filmde Jodie Foster ’Samantha’, Johnny Whitaker da ‘Napoleon’ olarak karşımıza çıktı. Filmin diğer başrol oyuncusu ise Michael Douglas’dı. 
 

3. 14 Yaşında Oscar’a Aday Gösterildi

14 Yaşında Oscar’a Aday Gösterildi
1976 yılında Cannes film Festivali’nde Altın Palmiye kazanan Taksi Şoförü filminde bir fahişeyi canlandırdığında henüz 14 yaşındaydı. En iyi Yardımcı kadın oyuncu dalında Oscar’a aday gösterildi.
 

4. 3 Yılda 2 Oscar Ödülü Kazandı

3 Yılda 2 Oscar Ödülü Kazandı
Tecavüz mağduru bir kadını canlandırdığı ‘Sanık’ (1988) adlı filmindeki performansıyla En iyi kadın oyuncu dalında Oscar kazandı. Aynı dalda ikinci Oscar ödülünü ise üç yıl sonra başrolünü Anthony Hopkins ile başrolünü paylaştığı Kuzuların Sessizliği (1991) filmiyle aldı. 
 

5. Çocuklarının Babası Mel Gibson mı?

Çocuklarının Babası Mel Gibson mı?
1993-2008 yılları arasında hemcinsi Cydney Bernard’la ilişki yaşadı. Sperm bankası yöntemiyle iki çocuk sahibi oldu. Oğullarından birinin adı Charles diğerinin adı ise Kit. Çocukların babasının Mel Gibson olduğu iddia edildi, ünlü aktris bu iddiayı yalanladı.
 

6. Kız Arkadaşıyla Evlendi

Kız Arkadaşıyla Evlendi
2013 Altın Küre ödül töreninde lezbiyen olduğunu açıkladı. Geçen yıl 44 yaşındaki fotoğrafçı kız arkadaşı Alexandra Hedison'la evlendi.
 

7. Türk Basının Hacı Yaptığı Ateist

Türk Basının Hacı Yaptığı Ateist
2011 yılında Türkiye’ye geldi. Eşi ve iki çocuğuyla Şirince’de konaklayan ünlü aktris, Meryem Ana’yı gezince türk basını “Jodie Foster Hacı Oldu” diye manşet attı. Hâlbuki ünlü aktrisin ateist olduğunu tüm dünya biliyordu.
 

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.