OFPOF

Hipster Olduğunuzu Belli Etmek İçin Bilmeniz Gereken 7 Film

-
482
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Hipster Olduğunuzu Belli Etmek İçin Bilmeniz Gereken 7 Film
0 izlenme
-

Bu yazımızda hipsterliğe doğru, kaliteli filmler ve mükemmel espriler eşliğinde bir yola çıkacağız.

Siz de artık dışlanmaktan sıkılmadınız mı? Herhangi bir özelliğiniz yok mu? O zaman sakın endişe etmeyin çünkü bu paylaşımımızda sizlere hipster olma yolunuzdaki ilk adımı atmanıza yardımcı olacağız. Ve siz de artık toplumda bir birey olarak kabul edilebileceksiniz.

1. Donnie Darko

Donnie Darko

İsmi süper kahraman ismine benzeyen bu filmde küçük Jake Gylenhall deli, manyak bir ergeni, Donnie Darko’yu canlandırmıştır. Donnie 16 yaşında, ailesine göre sorunlu, ara ara hayali olan, tavşan kıyafetli bir varlık gören ve bu tavşancığın izinden giden bir insan. Aynı zamanda bu filmde Donnie’nin ablasını da Jake’in ablası Maggie Gylenhall oynamıştır (kesin torpil var).

2. Mr. Nobody (Bay Hiçkimse)

Mr. Nobody (Bay Hiçkimse)

Ölümsüz olan modern yeni dünyada son ölümlü, dünyanın en yaşlı insanı, aslında günün sonunda karar vermeye korkan ufak bir çocuktur. Bu dediğimiz havalı gelebilir, fakat film biraz ağır. İzlerken yanınızda peçete bulundurmanızı öneririz. Çünkü izlerken çok ağlayacaksınız. Ama film size ”Hey bana bakın, ben böyle değişikli bir film seyrettim. Umarım artık toplumun bir parçası olurum” diyebilme yeteneğini kazandırıyor.

3. Eternal Sunshine of The Spotless Mind (Sil Baştan)

Eternal Sunshine of The Spotless Mind (Sil Baştan)

Eternal Sunshine of The Spotless Mind inanmayabilirsiniz ama aslında bir arabesk filmidir. ”Güldürmedi zaten kader, siz ağlatsanız ne farkeder” ve ”kaderim buysa çekerim” mantalitesiyle yapılan bir aşk filmidir. İlişkileri bozulmaya başladığında, hafızalarını silen iki genç, nasıl bir hayata adım atacaklarını hayal bile edemeyecek duruma düşerler. Yalnız dikkatli olun, filmin ismini yanlış söylemek hipsterliğinize leke bulaştırabilir.

4. Amélie

Amélie

Gariban bir garson ve inşaat işçisinin aşk hayatını anlatıyor. Müzikleriyle ünlenen Amélie filmi şu aralar olmasa da zamanında çok abartılmıştı. Bu filmin var olduğu bilgisi her insanda aranıyordu.

5. Léon: The Professional (Sevginin Gücü)

Léon: The Professional (Sevginin Gücü)

Zamanında Twitter, Tumblr gibi sosyal medya sitelerinin melankolik köşelerine özlü sözleriyle hükmeden bu filmde; aşk, hüzün, fakirlik, özlem, korku, süt, ölüm, aksiyon, macera, Komedi gibi, bir filmde aranması gereken tüm ögeler var.

6. Her (Aşk)

Her (Aşk)

Bu filmi izlemeden ”her” filmi izledim demeyin. Kaliteli espri yaptık diye de kızmayın… Filmde bir adet yalnızlıktan delirmiş delikanlı ile bir adet yapay zeka programı aşk yaşıyor. 

7. The Enemy (Düşman)

The Enemy (Düşman)

Jake Gylenhall'ın oynadığı film yaşadığımız bu lanetli toplumu ve insanların ne kadar çaresiz, ikiyüzlü ve suçlu olduğu fikrini saçma sapan bir şekilde, rezil rüsva gibi, ara ara sahnelerde kimsenin göremeyeceği şeyler halinde anlatmaya çalışmış olabilir herhalde, biz de pek anlayamadık.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.