OFPOF

Herkesin Hayatında İzlemeye İhtiyaç Duyduğu 100 Film

-
1.2b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Herkesin Hayatında İzlemeye İhtiyaç Duyduğu 100 Film
1.171 izlenme
Ofpofer
-

Film arşivi arayanlara müjde! Netflix'in hazırladığı 100 filmden izlemediğiniz vardır elbette.

1. "Keşke 30 Olsam" (2004)

"Keşke 30 Olsam" (2004)

Jenna’nın, on üçüncü doğum günü partisinde, en yakın arkadaşı Lucy’nin muzip bir oyunu ile her şey alt üst olur. Hoşlandığı erkek Matt ile ilgili alay konusu olup da fazlasıyla incinen Jenna, otuz yaşına gelene dek saklanmaktan başka bir şey istemez. Ve elindeki dilek tozu sayesinde umulmadık bir biçimde isteği gerçek olur. 

2. "Şöhrete Bir Adım" (2000)

"Şöhrete Bir Adım" (2000)

15 yaşında, sıradan birisi olarak görünen, annesi Elaine’nin (McDormand) aşırı koruyuculuğu altında anti-sosyal bir gence dönüşmüş William’ın (Fugit) rock müzik ile ilgili yazıları Rolling Stones dergisi tarafından fark edilince, genç adam ünlü dergide yazmaya başlar. İlk görevi yükselen rock grubu Stillwater ile bir röportaj yapmaktır. William annesinin itirazlarına rağmen grubun çıkacağı turneye katılarak yeni tecrübeler yaşayacağı bir yolculuğa adım atar. 

3. "Amadeus" (1984)

"Amadeus" (1984)

Vasat bir besteci olan Salieri ile rakip olan Wolfgang Amadeus Mozart (Tom Hulce), müzikal dehasıyla ölümsüzlük kazanıyor. Salieri'nin bu durumu hazmedememesi intikam isteğiyle dolmasına neden olur.

4. "Amelie" (2001)

"Amelie" (2001)

Paris'te garsonluk yaparak, kendine özgü bir dünyada yaşayan saf, çekingen ve masum bir kızdır Amelie. Annesinin beklenmedik ölümü, babasının soğuk tavırları ve yaşadığı travmalar sonucu, sevimli ve boş şeylerle uğraşarak kendisine eğlence yaratmaya çalışsa da aslında hayatı sıkıcı bulduğu için kendisini son derece yalnız hissetmektedir. Bu kısır döngü Amelie’nin evde bulduğu bir kutuyu ve onun aracılığıyla sahibini keşfetmesiyle birlikte bir anda bıçak gibi kesiliverir... Amelie aşık olmuştur.

5. "Amerikan Güzeli " (1999)

"Amerikan Güzeli " (1999)

Lester Burnham (Kevin Spacey) bir magazin dergisinde çalışmaktadır. Kentin lüks banliyölerinden birinde karısı ve kızıyla yaşayan Lester orta yaş bunalımının eşiğine kadar gelmiştir. Emlakçılık yapan karısı Carolyn (Annette Bening) ona karşı ilgisiz ve soğuk davranır. Lise öğrencisi olan kızı Jane de (Thora Birch) onu küçük görmekte, saygısız davranışlarını günden güne arttırmaktadır. Bütün bunların üstüne bir de gazetedeki patronunun onu gerizekalı yerine koymasıyla kabusu daha da artar

6. "Armageddon" (1998)

"Armageddon" (1998)

The Rock gibi muhteşem bir filmin yapımcı ve yönetmenlerinden 1998 yılının en iyi filmi - Armageddon! Bruce Willis (Unbreakable), Ben Affleck (Pearl Harbor), Billy Bob Thornton (Waking Up in Reno), Liv Tyler (That Thing You Do), Steve Buscemi (Big Daddy) ve Will Patton (Gone in 60 Seconds) gibi inanılmaz yetenekli yıldızlardan oluşan bir kadroyu izlemeye hazırlanın. Armageddon'da aksiyon ve maceradan oluşan meteor fırtınası nefesinizi kesecek!

7. "Karabasan" (2014)

"Karabasan" (2014)

İnsan canavar diye bir şey olmadığına ne zaman inanır? Ya da şöyle soralım: Canavarlar ne zaman saklanmaktan vazgeçer? Altı yıl önce eşini kaybeden Amelia, gemi azıya almış altı yaşındaki oğlu Samuel’i terbiye etmekte zorlanmaktadır. Samuel rüyalarında, sürekli ikisini de öldürmeye gelen bir canavar görmektedir. Evde bir gün birlikte Babadook adında ürkütücü bir masal kitabı okurlar. O andan itibaren Samuel, rüyasında gördüğü canavarın Babadook olduğuna inanmaya başlar. Ama belki de Babadook gerçekten vardır..

8. " Geleceğe Dönüş" (1985)

" Geleceğe Dönüş" (1985)

Dönemin özellikle tasarımıyla öne çıkan otomobillerinden olan bir DeLoran'ın içine gizlenmiş icat, Marty'i yanlışlıkla 50'lere geri götürür. Sorumsuz delikanlı bu gösterişsiz Amerikan kasabasında bir kazaya yol açar ve müstakbel anne ve babasının tanışmasına engel olur. Böylece kendisi de hiç doğmamış olacağı için bu durumu düzeltmesi gerekmektedir. Ama hayat sandığından daha karmaşıktır ve sorumluluk kelimesinin anlamını öğrenmek zorundadır.

9. "Barbarella" (1968)

"Barbarella" (1968)

MS 40,000. yüzyıldayız. Sıfır yerçekiminde salınarak vücudunu sergilemeyi ve serbest aşkı seven saf dilber Barbarella, dünya gezegeninin uzaydaki temsilcisi olarak zor bir görev üstlenir: yeni bir icadıyla evrendeki barışı tehdit eden Duran Duran isimli çılgın dahiyi bulmak.Barbarella, Tau Ceti sistemine uzanan arayışı boyunca biribirinden ilginç ve 'muzır' uzaylı ırklarla, tehlikelerle karşılaşır. Hatta yakışıklı ve kör bir meleğin kanatlarında aşk yapma şansı da yakalar.

10. "Temel İçgüdü" (1992)

"Temel İçgüdü" (1992)

Eski rock starı ve San Fransisco gece kulübü sahibi Johnny Boz yatağında öldürülmüş olarak bulunur. Dedektif Nick Curran, cinayeti araştırmakla görevlendirilir. Alkol ve uyuşturucu bağımlılığı konusunda sabıkası vardır. Catherine Tramell ise meşhur bir yazardır ve cinayet şekli kendi kitaplarından birinde anlattığı bir hikayeyle birebir aynıdır. Polis 2 olasılık üzerinde yoğunlaşır. Katil ya yazarın kendisidir ya da onun romanlarını yakından takip eden bir okuyucusu. 

11. "Ölüm Oyunu" (2000)

"Ölüm Oyunu" (2000)

 Dokuzuncu sınıfa giden 42 öğrenci, zorla bir adaya sürülür ve birbirlerini yok etmeleri sağlanır. Sadece biri geri dönecek ve bu oyunu ibret olması için çağına anlatacaktır.

12. "Beasts of No Nation" (2015)

"Beasts of No Nation" (2015)

Jane Eyre uyarlamasıyla uluslar arası sinema arenasında parlayan ve True Detective diziyle de dikkatleri üzerine toplayan genç yönetmen Cary Fukunaga'nın Uzodinwa Iwala'nın aynı adlı eserinden beyazperdeye taşıdığı filmde, Afrika'daki çocuk askerlerin öyküsü anlatılıyor.

13. "Sosyete Polisi" (1984)

"Sosyete Polisi" (1984)

Detroit polis departmanında çalışan Axel Foley, öldürülen bir arkadaşının intikamını almak istemektedir. Amacına ulaşmak için yetkilerini kötüye kullanabileceği şüphesiyle Foley’nin Detroit’ten uzaklaştırılır. Tayin edildiği Beverly Hills’de Foley’nin ününü duymuş olan polis şefi Bogomil ona beladan uzak durmasını öğütler.Fakat Foley’nin aklı halen arkadaşının ölümündedir. Her türlü riski göze alan Foley iki polis arkadaşı Rosewood ve Taggart’ın yardımıyla peşinde olduğu İngiliz suçlu Steven Berkoff’un yaşadığı eve baskın düzenler.

14. "Sosyete Polisi 2" (1987)

"Sosyete Polisi 2" (1987)

15. "Işıklar Altında" (2014)

"Işıklar Altında" (2014)

16. "Süper Baba" (1999)

"Süper Baba" (1999)

Sonny Koufax sıradan bir hayatı olan,biraz çoçuk gibi yaşayan birisidir.Bir iş bulmamışdır daha doğrusu aramamışdır.Sonny hep aynı yerden yemek sipariş eder,siparişleri getiren italyan Nazo`sa en iyi arkadaşıdır.Sonny bir gün artık sevgilisinin onu sevmemeye başladığı düşünmektedir.Bunu önlemek için fırsat ayağına gelir,daha yeni kız arkadaşına evlenme teklif etmiş ve geçen gün doğum günü partisini berbat etmiş avukat arkadaşı Kevin `in çocuğunu sabah kapıda bulur.

17. "Büyük Açık" (2015)

"Büyük Açık" (2015)

dünya ekonomisi hakkında belli bir bilgi seviyesine sahip, ancak bankacılık sektöründe yer almayan 4 kişi, 2000'li yılların ortasında yaşanan büyük ekonomik krizi önceden sezerler. Ancak gerek bankalar, gerekse hükumetler bu durumu ısrarla görmezden gelmeye devam etmektedir. Oluşan bu büyük açığı ancak her şeylerini kaybetmeyi göze alacak kadar cesur olanlar, risk almaktan korkmayanlar değerlendirebilecektir. Sonunda ya batacak, ya da muazzam paralar kazanacaklardır.

18. "Küçük Çin'de Büyük Bela" (1986)

"Küçük Çin'de Büyük Bela" (1986)

Kamyon şoförü olan Jack, Çin Mahallesi'ndeki bir çetenin elinden arkadaşının sevgilisini kurtarmak için maceranın içine atılır. Burton ve arkadaşının bilmediği şey iser: Lo Pan isimli 2000 yıllık bir Çinli hayaletin de, kurtarmak istediği kızla ilgili özel planlarının olmasıdır.Genç ve güzel avukat Gracie dae, şans eseri iki arkadaşın macerasına katılır ve kurtarma girişimi sırasında Lo Pan'a esir düşer. Yazgısında Lo Pan'ı yoketmenin ağır sorumluluğunu taşıyan bir tur otobüsü şoförü ve bir kaç düzine uzakdoğulu dövüşçünün de katılımı ile, küçük macera girişimi unutulmaz bir şölene dönüşür!

19. "Blackfish" (2013)

"Blackfish" (2013)

Tilikum isimli orkanın çalıştırıcılarını öldürmesi sonrasında çekilen belgeseli.

20. "Cesur Yürek" (1995)

"Cesur Yürek" (1995)

13. yüzyılda İngilizler, İskoçlar üzerinde egemenlik kurmuştur. İngiliz soyluları, yeni evli İskoç kadınlarıyla ilk geceyi geçirme hakkına sahiptir. Çocukken ailesini İskoçya uğruna kaybeden William Wallace'ın karısı da İngiliz birlikleri tarafından öldürüldüğü zaman, onun intikam arayışı kısa zamanda ülkesinin özgürlüğü için amansız bir savaşa dönüşür.

21. "Kwai Köprüsü" (1957)

"Kwai Köprüsü" (1957)

1943'te Burma'da bir Japon esir kampının komutanı olan Saito, kampa yeni gelen İngiliz Albay Nicholson'dan adamlarına Kwai nehri üzerine bir köprü kurmalarını emretmesini istemektedir. Saito'nun amacı bu köprüyü kullanarak Japon birliklerine cephane taşıma konusunda avantaj sağlamaktır. Saito'nun işkencesine dayanamayan Albay bir süre sonra köprünün emri altındaki mühendisler için de bir moral kaynağı olacağını düşünerek onun isteğini kabul eder. Nicholson düşmanının esiri konumunda da olsa, onun ve adamlarının yapabileceğinden daha iyi bir köprü yaparak onu psikolojik seviyede altetmiş olacağını düşünür.

22. "Meraklı Komşular" (1989)

"Meraklı Komşular" (1989)

Hayatları son derece sakin ve rutin olan mahalle sakinlerinin bulunduğu bir Amerikan kasabasında, bu mahalleye Klopeks ailesinin taşınmasıyla, garip olaylar meydana gelmeye başlar. Klopeks'ler gündüzleri hiç dışarıya çıkmayan, evleri pislik içinde ve geceleri evden garip ve esrarengiz sesler gelen bir ailedir..

23. "Bulworth" (1998)

"Bulworth" (1998)

24. "Benim Aşkım Satılık Değil" (1987)

"Benim Aşkım Satılık Değil" (1987)

Kendi halinde Ronny Miller okulun en güzel ve popüler kızı Cindy’e aşıktır. Cindy, kendini büyük bir belanın içinde bulunca, Ronny işe el koyar ve onu kurtarır...fakat bunun bir bedeli vardır! Cindy, kendini Ronny’nin kız arkadaşı olarak tanıtacak ve böylece Ronny’nin okuldaki popüleritesi artacaktır. Fakat tüm bunlar sandığı kadar kolay değildir.

25. "Carlos" (2010)

"Carlos" (2010)

26. "Cleopatra" (1963)

"Cleopatra" (1963)

27. "Tezgahtarlar" (1994)

"Tezgahtarlar" (1994)

New Jersey’de bir ıvır zıvır dükkanında tezgahtarlık yapmak zorunda olan Dante dükkanının türlü tuhaflığa sahip müşterileri, kapı komşusu video dükkanının kendince bilge tezgahtarı Randall, kız arkadaşı Veronika ve eski göz ağrısı Caitleen, liseden bir arkadaşının cenazesi ve bir hokey maçı ile tam da izin gününde uğraşmak zorunda kalınca başına olmadık işler açılır.

28. "Timsah Dundee" (1986)

"Timsah Dundee" (1986)

Avustralya'lı bir timsah avcısını okurlarına tanıtmak için Avusturyaya giden New York'lu genç gazeteci bir kızla avcı arasında geçen komik olayları anlatıyor.

29. "Mor Yıllar" (1985)

"Mor Yıllar" (1985)

1900'lu yılların başlarında,güneyli bir sihayi kız olan Celie,önce babası tarafından hamile bırakılır,ardından yıllar boyunca efendisi olarak göreceği adama evlenmek üzere satılır.Kocasından gördüğü şiddete rağmen tek avuntusu kız kardeşi Nettie'ye yazdığı mektuplardır.Oysa kocası Nettie'nin cevaplarının ona ulaşmasına engel olmaktadır.Cellie sonunda kuru gürültüye papuç bırakmayan,güçlü,dobra bir kadın olan Sofia ile tanışacak ve ondan çok şey öğrenecektir.

30. "Amerikan Rüyası" (1988)

"Amerikan Rüyası" (1988)

Eddie Murphy komedinin tartışmasız hasılat kralı. Ve Amerikan Rüyası'nda Murphy çok zengin Afrikalı bir prens (aynı zamanda Komedi Prensi) kendine eş olacak bir gelin bulmak üzere Amerika'ya gelir. En yakın arkadaşının (Arsenio Hall) refakatinde, Murphy çabucak kendine bir iş, yeni arkadaşlar, yeni dostlar ve düşmanlar ve bir sürü de bela edinir. Murphy ve Hall bu unutulmaz rollerle hafızalardan silinmeyecek!

31. "Days of Thunder" (1990)

"Days of Thunder" (1990)

32. "Defending Your Life" (1991)

"Defending Your Life" (1991)

33. "Deliverance" (1972)

"Deliverance" (1972)

34. "Django Unchained" (2012)

"Django Unchained" (2012)

35. "Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood" (1996)

"Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood" (1996)

36. "Eddie Murphy: Delirious" (1983) & "Raw" (1987)

"Eddie Murphy: Delirious" (1983) & "Raw" (1987)

37. "E.T. the Extra-Terrestrial"

"E.T. the Extra-Terrestrial"

38. "Eternal Sunshine of the Spotless Mind" (2004)

"Eternal Sunshine of the Spotless Mind" (2004)

39. "Erin Brockovich" (2000)

"Erin Brockovich" (2000)

40. "The Exorcist" (1973)

"The Exorcist" (1973)

41. "The Fast and the Furious" (2001)

"The Fast and the Furious" (2001)

42. "Fatal Attraction" (1987)

"Fatal Attraction" (1987)

43. "The Fly" (1958)

"The Fly" (1958)

44. "Force Majeure" (2014)

"Force Majeure" (2014)

45. "Forrest Gump" (1994)

"Forrest Gump" (1994)

46. "Frances Ha" (2012)

"Frances Ha" (2012)

47. "From Dusk Till Dawn" (1996)

"From Dusk Till Dawn" (1996)

48. "Full Metal Jacket" (1987)

"Full Metal Jacket" (1987)

49. "Galaxy Quest" (1999)

"Galaxy Quest" (1999)

50. "Gentlemen Prefer Blondes" (1953)

"Gentlemen Prefer Blondes" (1953)

51. "Gladiator" (2000)

"Gladiator" (2000)

52. "Good Will Hunting" (1997)

"Good Will Hunting" (1997)

53. "Grease" (1978)

"Grease" (1978)

54. "Gomorrah" (2008)

"Gomorrah" (2008)

55. "Heathers" (1988)

"Heathers" (1988)

56. "Hoop Dreams" (1994)

"Hoop Dreams" (1994)

57. "The Hustler" (1961)

"The Hustler" (1961)

58. "The Interview" (2014)

"The Interview" (2014)

59. "In the Loop" (2009)

"In the Loop" (2009)

60. "Jurassic Park" (1993)

"Jurassic Park" (1993)

61. "Kingpin" (1996)

"Kingpin" (1996)

62. "Lethal Weapon" (1987)

"Lethal Weapon" (1987)

63. "Major League" (1989)

"Major League" (1989)

64. "Mean Girls" (2004)

"Mean Girls" (2004)

65. "Meet the Parents" (2000)

"Meet the Parents" (2000)

66. "Moonrise Kingdom" (2012)

"Moonrise Kingdom" (2012)

67. "Nightcrawler" (2014)

"Nightcrawler" (2014)

68. "No Crossover: The Trial of Allen Iverson"

"No Crossover: The Trial of Allen Iverson"

69. "The Princess Bride" (1987)

"The Princess Bride" (1987)

70. "Pulp Fiction" (1994)

"Pulp Fiction" (1994)

71. "Pumping Iron" (1977)

"Pumping Iron" (1977)

72. "Reservoir Dogs" (1992)

"Reservoir Dogs" (1992)

73. "Rounders" (1998)

"Rounders" (1998)

74. "The Running Man" (1987)

"The Running Man" (1987)

75. "Saturday Night Fever" (1977)

"Saturday Night Fever" (1977)

76. "Scary Movie" (2000)

"Scary Movie" (2000)

77. "Scrooged" (1988)

"Scrooged" (1988)

78. "Short Term 12" (2013)

"Short Term 12" (2013)

79. "Silver Linings Playbook" (2012)

"Silver Linings Playbook" (2012)

80. "Sixteen Candles" (1984)

"Sixteen Candles" (1984)

81. "Spanglish" (2004)

"Spanglish" (2004)

82. "Spotlight" (2015)

"Spotlight" (2015)

83. "The Sting" (1973)

"The Sting" (1973)

84. "Sunset Boulevard" (1950)

"Sunset Boulevard" (1950)

85. "Swingers" (1996)

"Swingers" (1996)

86. "Tangerine" (2015)

"Tangerine" (2015)

87. "There Will Be Blood" (2007)

"There Will Be Blood" (2007)

88. "The Thin Blue Line" (1988)

"The Thin Blue Line" (1988)

89. "To Catch a Thief" (1955)

"To Catch a Thief" (1955)

90. "To Kill a Mockingbird" (1962)

"To Kill a Mockingbird" (1962)

91. "Trainspotting" (1996)

"Trainspotting" (1996)

92. "Traffic" (2000)

"Traffic" (2000)

93. "Upstream Color" (2013)

"Upstream Color" (2013)

94. "Urban Cowboy" (1980)

"Urban Cowboy" (1980)

95. "The Usual Suspects" (1995)

"The Usual Suspects" (1995)

96. "The Warriors" (1979)

"The Warriors" (1979)

97. "Wet Hot American Summer" (2001)

"Wet Hot American Summer" (2001)

98. "Y Tu Mama Tambien" (2001)

"Y Tu Mama Tambien" (2001)

99. "Zero Motivation" (2014)

"Zero Motivation" (2014)

100. "Zoolander"

"Zoolander"

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.