OFPOF

Her Yeşilçam filminde bulabileceğiniz 5 tip

-
257
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Her Yeşilçam filminde bulabileceğiniz 5 tip
3.171 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Zengin kızdan, şişman çocuğa, babacan amirden dedikoducu teyzeye, işte her Yeşilçam filminde bulabileceğiniz 5 tip…

Bazı tipler var ki, Yeşilçam filmlerinin olmazsa olmazlarından. Neredeyse her filmde karşımıza çıkan bu tipler, hepimizin yüzünü güldüren, unutulmaz sahnelerin baş rol oyuncuları. İşte onlardan bazıları:

1. Zengin kız

Yeşilçam'da kavuşamayanların hikayelerinde esas kız hep zengindir, babası da fabrikatördür. Kızın zengin olmasının ne sakıncası var demeyin. Şimdi olsa zengin kız bulalım da köşeyi dönelim diyen çok bulunur ama Yeşilçam’da böylesini bulamazsınız. Yoksa, film olmaz değil mi?

2. Fakir erkek

Her Yeşilçam filminde bulabileceğiniz 5 tip-1

Zengin kız olur da fakir erkek olmaz mı? Fakir ama gururlu erkek olarak düzeltmek gerekiyor aslında. Yoksa hikaye ilerlemez. Hatta fakir ama gururlu erkeğin babası kızın kötü kalpli babasının fabrikasında çalışacak, kötü kalpli baba kızının gönül ilişkisini duyunca erkeğin babasını sürüm sürüm süründürecek. İşte size zamanında dillerden düşmeyen bir Yeşilçam filmi klasiği.

3. Huysuz Dedikoducu Teyze

Her Yeşilçam filminde bulabileceğiniz 5 tip-2

Yeşilçam filmlerinde huysuz dedikoducu teyze denildiğinde hepimizin aklına gelen ilk isim Mualla Sürer olur herhalde. Sürekli laf taşıyıp insanları birbirine düşüren, hiçbir şeyden memnun kalmayan ama filmin sonunda hatasını anlayan bu karakter, mahalle ve aşk filmlerinin olmazsa olmazlarından.

4. Babacan Amir

Her Yeşilçam filminde bulabileceğiniz 5 tip-3

Hulusi Kentmen’in gerçek hayatta da polis olduğunu düşündürecek kadar çok oynadığı bu karakter, bir şekilde karakola düşen kahramanlarımıza bazen ders verir, bazen de kötülerin elinden kurtarır. Ama her zaman iyinin yanındadır.

5. Şişman çocuk

İşte şişman çocuk klişesinin vücut bulduğu karakter Şişko Nuri: “Benim olacak Fıstık, bineceğim üstüne, vuracağım kırbacı, vuracağım kırbacı.” Şişko Nuri’nin Öksüzler filminde Sezerciği kahreden replikleri.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık