OFPOF

Her Filmiyle Aklımızı Alan Christopher Nolan'ın Kesinlikle İzlenmesi Gereken 7 Filmi

-
20.9b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Her Filmiyle Aklımızı Alan Christopher Nolan'ın Kesinlikle İzlenmesi Gereken 7 Filmi
31.891 izlenme
Ofpofer
-

İngiliz film yönetmeni, senarist ve yapımcı olan Nolan Genellikle izledikten sonra hayatı sorgulatan filmler çekiyor.

Nolan'ın filmleri genellikle psikolojik bozukluk ile tutulmuş olan karakterlerin etrafında döner ve hemen hemen her filminde Flashback sahneleri vardır. Nolan aynı zamanda süper kahraman filmlerinde de fazlasıyla yetenekli.

1. Kara Şövalye

Kara Şövalye

Christopher Nolan'ın yönettiği bir süper kahraman filmi olan The Dark Knight, 2 Oscar'lı bir efsane. İmdb Sıralamasında ise 4. sırada. Bunun yanı sıra Christian Bale ve Michael Caine'in oyunculukları ders niteliğinde.

Tür : Aksiyon-Macera

2. Akıl Defteri

Akıl Defteri

Nolan'ın yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı Akıl Defteri özgün adıyla Memento hafıza kaybı yaşatan cinsten.

Tür : Dram-Gerilim 

3. Kara Şövalye Yükseliyor

Kara Şövalye Yükseliyor

Serinin son filmi olan The Dark Knight Rises  1.08 milyar $ hasılatı ile dikkatleri üstüne çeken filmde yine bütün pay Nolan'da. Yapımcılığını, yönetmenliğini ve  senaristliğini Nolan'ın üstlendiği film bir çok yorumcudan olumlu eleştiri almasına rağmen hakettiği değeri görmemiş gibi duruyor.

Tür: Aksiyon-Macera-Savaş

4. Evrim

Evrim

Özgün adıyla Transcendence. Nolan'ın yönetici yapımcılığını üstlendiği film Johnny Depp ve Morgan Freeman gibi aktörlerin show yaptığı beyin yakan bir resital. 

Tür : bilim Kurgu-Aksiyon-Gerilim

5. Prestij

Prestij

Yönetmenliğini, yapımcılığını ve senaristliğini Christopher Nolan'ın üstlendiği film aynı zamanda Hugh Jackman, Christian Bale, Scarlett Johansson gibi isimlerle çok büyük bir oyuncu kadrosuna sahip .

Tür : bilim Kurgu-Dram

6. Yıldızlararası

Yıldızlararası

Özgün adıyla İnterstellar. Filmin yönetmeni ve yapımcısı olan Nolan'ın kendini aştığı bir başyapıt. Sizi içine alıp uzayda kaybedecek konusu, filmin sonunda ben nerdeyim dedirtecek finali ve Matthew McConaughey, Anna Hathaway gibi oyuncularla resmen beyninize error verdiriyor.

Tür : Epik bilim Kurgu

7. Başlangıç

Başlangıç

Orjinal adıyla  İnception. sinema aleminin Kohibası, Monte Kristosu.film biraz daha akıllı olsa kitap yazardı hatta size bu kitabı okurdu bile. Nolan'ın Eyfel Kulesi, 3. Senfonisi, Mona Liza'sı.
Christopher Nolan tarafından yazılan ve yönetilen bilim kurgu türündeki film yayınlanmasından kısa süre sonra son 25 yılın en iyi filmleri arasında gösterilmiştir. Leonardo Di Caprio, Joseph Gordon-Lewitt ve Marion Cotillard gibi isimleri barındıran İNCEPTİON rüya alemindeki yolculuklarına izleyen herkesi hemen dahil ediyorlar.

Tür : Bilim Kurgu

Christopher Nolan Hakkında Bazı Bilgiler: 

Renk körüdür
Büyük bir James Bond Hayranıdır. 

Onca beğenilen filme imza atmasına rağmen Akademi Ödüllerinde 'En İyi Yönetmen' dalında adaylığı ve henüz Akademi Ödülü bulunmamakla beraber Altın Küre ya da BAFTA ödülleri de bulunmamaktadır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.