OFPOF

Hepimizin psikolojisine dokunmuş karakterler

-
117
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Hepimizin psikolojisine dokunmuş karakterler
2.000 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Film bittiğinde de etkilenmemek elde değildir, hele ki karakterleri sağlam ve sonu şaşırtıcı bitecek olan bir görsel sunum ise!

1. Hannibal Lecter

Hepimizin psikolojisine dokunmuş karakterler-1

Stanley Kubrick'in bir başka efsanesi olan The Shining filminin efsane kötü karakteri Hannibal Lecter'ı tanıyoruz. Jack Nicholson adeta bu karakteri canlandırmakla psikolojimizde ayrı bir yer etmiştir .

EDIT: Bizim yazar bunu hangi kafayla yazmış bilemiyoruz. Ne bu film bir Kubrick filmi ne de Hannibal'i Jack Nicholson canlandırıyor. Ridley Scott 'un yönettiği bu başyapıtın başrolü elbette ki Anthony Hopkins. Bu saçma ve gereksiz hatadan dolayı özür dileriz

2.Chucky

Hepimizin psikolojisine dokunmuş karakterler-2

Önce masumca bakıp sonra iki yüzlülüğünü ortaya çıkarıyor: Çılgın ve bir o kadar da korkunç bebek Chucky! Onun yüzünden oyuncak bebeklerimizden korkuyor ve filmi izlerken birden kamerada beliren Chucky’in ölüm getireceğini biliyorduk. Hala oyuncak bebekleriyle garip ilişkiler kuranlar var...

3.Dracula

Hepimizin psikolojisine dokunmuş karakterler-3

Sarımsağın faydalarını öğreniyor, takma dişleriyle adeta bir idol oluyordu ama korkulu rüyalarımızın baş rolünde oynuyordu Dracula. Vampirlerin karizması ilk onunla başladı.

4.Freddy Krueger

Hepimizin psikolojisine dokunmuş karakterler-4

Tırnaklarını tahtaya, duvara, her yere sinir bozucu sesler çıkartarak sürten, azılı psikopat bir katil Freddy. Freddy is coming!

5. Alex DeLarge

Hepimizin psikolojisine dokunmuş karakterler-5

A Clockwork Orange'daki sorunlu baş karakterimizi unutamazdık. Hem kendinden nefret ettiriyor hem de oyunculuğuyla kendisine hasta oluyorduk. Beethoven dinleyip vandal bir kişilik olur mu dedik, olurmuş.

6. Edward Scissorhands

Hepimizin psikolojisine dokunmuş karakterler-6

Baş karakterini canlandıran Johnny Depp, filmin görüntüleri, sosyolojik göndermeleri, dekorları, masalsı havasıyla büyüleyici bir başyapıt ortaya çıkarıyor...

7. Donnie Darko

Hepimizin psikolojisine dokunmuş karakterler-7

Çok sağlam bir kurguya sahip olan bu film, zaman yolculuğuna başka bir pencereden bakıyor. Richard Kelly'nin profesyonel anlamda hem ilk yönetmenlik hem de ilk senaryo yazarlığını konuşturduğu bir film.

8. Raymond Babbitt

Hepimizin psikolojisine dokunmuş karakterler-8

Rain Man otizm hakkında bilgilendirici ve müzikleri ile büyüleyen bir film. Raymond'ın çaresizliği, saflığı canınızı yakıyor. Bir kez engelsiz dünya mümkün diyelim.

9. Gollum

Hepimizin psikolojisine dokunmuş karakterler-9

Yüzlerce yıl yalnız başına yaşamış olan Gollum, yüzüğün yan etkisi ile şizofren bir kişiliğe bürünüyor ve bu sebeple de sürekli kendisiyle konuşuyor: "My preciousss!"


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık