OFPOF

Hepimize bilimi öğreten belgesel dizi: Cosmos

-
88
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Hepimize bilimi öğreten belgesel dizi: Cosmos
508 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Cosmos, çocukken uzay bilimci olmayı hayal edenlerin buğulu gözlerle takip ettiği müthiş bir belgesel dizidir.

ünlü astrofizikçi Carl Sagan’ın kitabından uyarlanan Dizi, 1980’de ABD’de yayınlanmaya başladı. 13 bölümden oluşan Cosmos: A Personal Voyage dizisinin senaristleri Carl Sagan, eşi Ann Druyan ve Steven Soter’dir. Bu Cosmos’un dizideki anlatıcısı Carl Sagan oldu. Carl Sagan bilimi geniş kitlelere anlatmayı çok önemseyen bir bilim insanıydı.

Dünyanın ve evrenin işleyişini, bilim insanlarının merakla gerçekleştirdikleri keşifleri, filozofların dünyayı anlama çabalarını ve pek çok ilginç konuyu sade ve akıcı bir şekilde anlatmayı başarabilmiştir Carl Sagan. Cosmos’u izlediğinizde çok karışık gibi görünen konuların çok kolay anlaşıldığını görünce şaşıracaksınız.

Hepimize bilimi öğreten belgesel dizi: Cosmos-1

Carl Sagan’ın Cosmos’u 60’dan fazla ülkede milyonlarca insan tarafından izlendi. ABD’nin en çok izlenen belgesel dizilerinden biri oldu. Carl Sagan’ın ölümünün ardından öğrencisi Neil deGrasse Tyson diziyi yeniden çekmeye başladı. Bu serinin adı Cosmos: a Spacetime Odyssey oldu. Carl Sagan yeni dizinin pek çok bölümlerinde hoş bir şekilde anılıyordu. 80lerden sonra gerçekleşen bilimsel yenilikler de diziye eklendi.

Hepimize bilimi öğreten belgesel dizi: Cosmos-2

Sade dili ve eğlenceli kurgusuyla her yaştan ve kesimden insanın severek izlediği Cosmos, izleyicilerine dünyaya başka bir pencereden bakmayı öğretti. Evren o kadar büyük ve etkileyici ki dünyada gerçekleşen bütün olaylar çok küçük ve önemsiz kaçıyor.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık