OFPOF

Hem Korkutup Hem Güldüren En İyi 10 Korku-Komedi Filmi

-
11.3b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Hem Korkutup Hem Güldüren En İyi 10 Korku-Komedi Filmi
4.021 izlenme
Ofpofer
-

Korku-komedi-macera tarzında olan bu filmleri izlerken hem eğlenecek hem de hafiften biraz gerilip, ürpereceksiniz.

1. Shaun of the Dead - IMDB: 8,0/10

Shaun of the Dead - IMDB: 8,0/10
Shaun, hayatında ciddi olarak daha hiçbir şeyi başaramamıştır. Tüm hayatı, ne için yaptığını hala bilmediği işi, iki deli ev arkadaşı Ed ve Pete, kız arkadaşı Liz ve annesi arasında gidip gelmektedir. Shaun bir gün hayatının fırsatını yakalayacağını düşünmekle zamanını harcarken bütün Kuzey Londra'yı zombiler basar. Tabii ki Shaun sevdiği herkesi kurtarmak ister. Zaten kurtarılacaklar listesinde sadece dört isim vardır; Liz, Ed, Pete ve anne. Tüm bu ekibi toparlayıp Winchester'a ulaşabilirse hayatta kalacaklarına inanan Shaun'u zorlu bir macera beklemektedir.

2. Zombieland - IMDB: 7,0/10

Zombieland - IMDB: 7,0/10
Emma Stone, Jesse Eisenberg gibi ünlü oyuncuların başrolde oynadığı filmde nerden türediği belli olmayan ölümcül bir virüs dünyayı etkisi altına alırken büyük bir zombi salgınıyla baş başa kalan insanlık yok olacak seviyeye düşüyor. Hayatta kalmayı başarmış bir grup insan tehlikeli ve bir o kadar komik maceraya atılıyor. 

3. Beetlejuice - IMDB: 7,5/10

Beetlejuice - IMDB: 7,5/10
Bir trafik kazası geçiren evli genç çiftin evlerine döndüklerinde aslında ölmüş olduklarını ve "öteki tarafa" kabul edilinceye kadar kendi evlerinde bir hayalet olarak kalmaları gerektiğini anlamaları uzun sürmez. Ama evlerini emlakçıdan satın alan züppe şehirli aile eve yerleşince huzurları kaçar ve yeni işgalcileri defetmek için Beterböcek adlı başka bir hortlaktan yardım istemek zorunda kalırlar.

4. Evil Dead 2 (Vahşet) - IMDB: 7.8/10

Evil Dead 2 (Vahşet) - IMDB: 7.8/10
Sam Raimi’ye ait Evil Dead filminin, aynı yönetmen tarafından gerçekleştirilmiş, hem devamı hem de bir nevi tekrar çevrimi. Bu kez aynı öyküyü, Ash ve şeytana dönüşerek en büyük kabusu olan kız arkadaşı Linda’yı en baştan hayatta bırakarak anlatıyor. Ash şimdi bir gece daha hayatta kalmak zorunda. Bu kez sahneye, orijinal öyküde kötülüğü icat edip dünyaya salan Profesör’ün kızı, bir tamirci, Profesör’ün ortağı ve tamircinin kız arkadaşı da dahil oluyor. Gece boyunca tüm bu karakterlerle, iblisler ordusu, grotesk derecede bir komiklik, kan, vahşet, bir elektrikli testere, bir çifte, havada uçan bir göz ve espri anlayışı olan kesik bir elin yaptıklarını izleyeceksiniz.

5. Army of Darkness - IMDB: 7,6/10

Army of Darkness - IMDB: 7,6/10
Evil Dead 2'nin devam biteliğindeki filmde kahramanımız Ash’i, İngiltere’nin Karanlık Çağı’na sürükleyen şeytani güçler; çetin mücadelelere girmesine neden olurlar. Gittiği yerde bir kadınla da aşk yaşayan Ash; iskeletlerin ve yaşayan ölülerin olduğu bir ordu ile savaşmak zorunda kalır. Bir yandan aşk yaşadığı kadını da korumaya çalışan Ash’in işi oldukça zordur.

6. Gremlins - IMDB: 7,2/10

Gremlins - IMDB: 7,2/10
Başarısız bir mucit olan Randall Peltzer, oğlunun doğum günü için Çin Mahallesi'nde bulunan bir dükkândan bir yaratık satın alır. Bu yaratık için bazı talimatlar vardır. Parlak ışıktan korunmalı, fazla su içmemeli ve gece yarısından sonra yemek yememelidir. Randall'ın oğlu Billy, babasının Gizmo adını verdiği yaratığı çok sever. Ancak arkadaşı Pete, Gizmo'yu yanlışlıkla ıslatır ve ardından Gizmo birkaç mogwai yumurtlar. Fakat bunlar Gizmo kadar uysal değildir. Yaratıklar üremeye başladığı zaman kasabada korkunç şeyler olmaya başlar. Billy ve arkadaşı Kate onları durdurmaya çalışırlar. Steven Spielberg'in yürütücü yapımcılığını yaptığı filmin senaryosunu Chris Columbus yazmıştır.

7. Dead Alive - IMDB: 7,6/10

Dead Alive - IMDB: 7,6/10
Yönetmenliğini Peter Jackson'ın yaptığı filmde; Lionel Cosgrove, baskıcı annesi Vera ile birlikte yaşayan bir adamdır. Annesinin itirazlarına rağmen Paquita isimli bir kadına aşık olur ve aralarında bir ilişki başlar. İkili birlikte hayvanat bahçesi gezintisine çıkar ve bu esnada Vera da peşlerinden gider. Vera, bu esnada farklı bir türe ait olan bir maymun-fare tarafından ısırılır ve bir çeşit zombiye dönüşür. Bu olay karşısında dehşete kapılan Lionel yine de annesini bırakamaz ve ona gözkulak olmaya karar verir. Bulaşıcı bir zombi hastalığı da saçmaya devam eden kadın, yaşamak için insanları ısırmaya devam etmektedir. Lionel ise çaresiz bir şekilde kurbanları bodrumlarında saklamaya başlar. Ancak olaylar zamanla çığırından çıkar.

8. Tremors - IMDB: 7,1/10

Tremors - IMDB: 7,1/10
Amerikanın küçük bir kasabasında ortaya çıkan dev bir yaratık baş gösterir. Bacon ile Ward ikilisi birer fedai olarak kasabayı bu canavardan kurtarmak için komik ve aksiyon dolu bir maceraya atılırlar.

9. Yaratıklar - IMDB: 6,5/10

Yaratıklar - IMDB: 6,5/10
Çiftlik hayvanlarının ürkütücü şekilde ölmesi ve genç bir kadının kaybolmasıyla, kasaba şerifi Bill Party ve ekibi kasabalarının derinliklerinde yatan karanlık gücü keşfetmeye karar verirler. 

10. Dead Snow - IMDB: 6,4/10

Dead Snow - IMDB: 6,4/10
Bir grup tıp öğrencisi tatillerini arkadaşlarının dağ evinde geçirmek için yola çıkarlar. Daha sonra tanıştıkları bir adam, içinde bulundukları bölgenin zamanında Nazi terörüne şahit olduğunu söyler.İkinci dünya Savaşı sırasında, Albay Herzog'un liderliğinde Rusya ile İngiltere arasındaki iletişimi kesmek için Norveç Dağları'na gelen Nazi askerler bölgede yarattıkları vahşetin ardından halkın üstün çabalarıyla öldürülmüşlerdir. Sıradan bir tatil hayalindeki genç öğrencilerin ölen Nazilerle karşılaşması ve hayatlarının kabusa dönmesi an meselesidir.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.