OFPOF

Hayata Karşı Bakış Açınızı Sonuna Kadar Değiştirecek 10 Efsanevi Film

-
123.6b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Hayata Karşı Bakış Açınızı Sonuna Kadar Değiştirecek 10 Efsanevi Film
87.900 izlenme
Ofpofer
-

Bittiğinde kalbimizi yumuşacık eden, düşüncelerimizde derin izler bırakan filmler.

1. Forest Gump

Forest Gump
Aşkı, saflığı, yardımseverliği ve azimi kısacası insanlığın ta kendisini anlatan bir film. Bir parkın bankında oturan Forest'in bize anlattiklarini dinledikten sonra, filme başladığımız zamanki benliğiniz bambaşka bir hale bürünecek. 

2. Amélie

Amélie
Bu film kalbinizi sıcacık edip eritecek ve yüzünüzde devamlı minik tebessümlere neden olacak. Herkesin mutlu olmasini biraz da tesadüfler yardimiyla sağlayan Amélie, kendisi için ayni misyonu yüklenmekte zorlanan şirin mi şirin bir karakterdir ve olaylar onun etrafında gelişir. Gelmiş geçmiş en iyi Fransız filmlerinden birtanesidir.

3. Esaretin Bedeli

Esaretin Bedeli
Aldığınız nefesten içtiğiniz içeceğe kadar hayatınıza şükretmenizi sağlayacak enfes bir başyapıt. Özgürlüğün ne denli büyük bir nimet olduğunu gözümüze soka soka anlatan film, Andy Dufresne'in hapishanedeki zor zamanlarını sürpriz bir sonla bize aktarır. Hele o inşaat çalışması esnasında içtikleri bira sahnesindeki replik tüyleri diken diken eder. IMDb'de 9,2 puanla birinci sırada yer alır.

4. Schindler'in Listesi

Schindler'in Listesi
Steven Spielberg gibi büyük bir ismin yönetmenliğinde 1993 yılında çekilen film, II. dünya Savaşı sırasında Naziler'in uygulamış olduğu soykırımdan binin üzerinde Polonya yahudisinin kurtarılmasında rolü olan Oskar Schindler'i anlatıyor. Film boyunca yaşayacağınız travma dolu anlar kalbinizi paramparça edecek.

5. Guguk Kuşu

Guguk Kuşu
film akıl hastası numarası yaparak güvenlik önlemleri daha az olan bir akıl hastanesine sevkedilen bir mahkûmun geçirdiği zamanı konu alıyor. Jack Nicholson'ın harika oyunculuğundaki bu filmde, insanların başka insanlara karşı olan değer yargılarının onları ne kadar kısıtladığını ve aslında mutluluğun elimizdeki her türlü imkanda var olduğunu görüyoruz. Güldüren, düşündüren, ağlatan bir film.

6. Hayat Güzeldir

Hayat Güzeldir
Başlarda size Komedi filmi gibi gelecek, gülmekten kendinizi alamayacağınız sımsıcak bir filmken, devamında gözyaşlarınıza hakim olamıyorsunuz. İnsana her türlü duyguyu yaşatan; fedakarlığın, aşkın, sevginin ve mutluluğun çekirdeğini, gizemini bizlere gösteren hayat Güzeldir tekrar tekrar izlenmesi gereken, bir babanin çocuğu için ölüme giderken bile gülebileceğini gösteren enfes bir film.

7. Yeşil Yol

Yeşil Yol
Görünümün kişilikle bir alakası olmadığını öğreten, iyiliğin dünyada daima var olması gerektiğini bizlere öğreten, damağınızda biraz hüzünlü bir tat bırakan başyapıtlardan.

8. Whiplash

Whiplash
Henüz 2014 yılında gösterime girmiş olmasına rağmen efsanelerden sayabileceğimiz bir film. Filmimiz, azim ve çalışmanın elbet bir gün bizleri sırtlayacağını, bizlere harika bir usta-çırak ilişkisiyle aktarıyor. Etkileyici ve gaza getiren filmlerden biri.

9. Ihtiyar Delikanli

Ihtiyar Delikanli
Hayatınızı alt üst edecek, günlerce etkisinden çıkamayacağınız bir film. Kutunun açılmasıyla sizinde, ana karakterinde hayatı başına yıkılacak ve artık siz eski siz olmadan, gözlerinizi kırpmadan filmin sonunu pür dikkat izleyeceksiniz. Melodisini duyduğumda dahi gözlerimin yaşardığı, ''Allah kahretsin bu hayatı.'' dediğim filmin ta kendisi.

10. Léon - Sevginin Gücü

Léon - Sevginin Gücü
Kalbi pırıl pırıl olan, sütsüz yaşayamayan bir seri katil tanıdım bu film sayesinde. İnsandaki ön yargıları sonuna kadar kıran, küçük bir kızın kalbine aşık olan bir adamın hikayesi. Adalet duygusunun insanı ne denli etkilediğin kült bir örneği. Gözyaşlarımıza engel olamadığımız, bizleri sarsan bir baş yapıt.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.