OFPOF

Harry Potter Serisi Hakkında Bilinmeyen 17 Bilgi

-
59.3b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Harry Potter Serisi Hakkında Bilinmeyen 17 Bilgi
56.451 izlenme
Ofpofer
-

Harry Potter hayranı olmak diğer bir deyişle ''potterhead'' olmak kitaplarını en az 5 kez okumak, filmlerini ise 10 kez izlemek anlamına geliyor :)

Şüphesiz J.K Rowling dünya edebiyatına kazandırdığı bu harika fantastik seri ile milyonlarca kişinin hayatını değiştirdi.Seride geçen kelimeleri ve objeleri vücudunda sonsuza dek saklamak isteyenlerin yaptırdığı birbirinden güzel dövmelerden tutun, bir gün gerçekten Hogwarts'tan okula kabul mektubu geleceğini umutla bekleyenlere kadar dünyanın her yerinden her milletinden insanların annesi, edebiyat kraliçesi oldu.Şimdi onun yarattığı bu büyülü dünyada bulduğum bazı ilginç ayrıntılardan bahsedeceğim.

1. Avada Kedavra

Avada Kedavra

Serinin neredeyse her bölümünde denk geldiğimiz söz 'Avada Kedavra’
En çok da Sirius ve Dumbledore öldüğünde yüreğimizi parçalamış söz.
Peki bu ' Avada Kedavra ' nın anlamı nedir ? Hemen söylüyorum, anlamı ' bü dünyada gibi yok olmak ' demekmiş.
 

2. Felç Olan Dublör

Felç Olan Dublör

Biricik Harry Potter'ımızın yani Daniel Radcliffe’in dublörlüğünü yapan David Holmes, çekimler sırasında bir kaza geçirerek felç olmuş..Çok üzücü.

3. Kitabın Sonu

Kitabın Sonu

Yazar J.K Rowling kitabın sonu hakkında baya uzun bir düşünme süreci ardından '' Yaraizi '' olarak sonlandırmaktan vazgeçtiği seriyi '' All Was Well '' ile sonlandırdı.Yani '' Her Şey Yolundaydı ''

4. Dumbledore'un Aşkı

Dumbledore'un Aşkı

Dumbledore, Gellert Grindewald'a aşıktı.

5. Çikolata Kurbağa

Çikolata Kurbağa

Harry ,Ron ve Hermione Çikolata Kurbağa paketlerinde yerlerini buldu.

6. Voldemort

Voldemort

Voldemort öldüğünde 71 yaşındaydı.

7. Hermione'nin Aşkı

Hermione'nin Aşkı

Peki Hermione'nin Melez Prens'te Amortentia iksirinde aldığı 3. koku Ron'un saçıydı desem ? O utangaçlığı hatırladınız değil mi ? 

8. Arianna

Arianna

Dumbledore'un böcürtü kardeşi Arianna'nın cesediydi.

9. Hafıza Büyüsü Değil

Hafıza Büyüsü Değil

Hermione serinin son bölümünün birinci partında anne ve babasına hafıza büyüsü değil sadece kendilerini farklı insanlar sanmalarını sağlayacak bir büyü yapmıştır. Savaştan sonra ise ailesinin yanına geri dönmüştür.

10. Snape'in Aşkı Lily

Snape'in Aşkı Lily

Lily Evans yani Harry'nin annesi kendi okul yılında sınıfın en çalışkan ve bilgili cadısıydı. Hermione Granger da aynı şekilde kendi senesinde sınıfın en çalışkan ve en bilgili cadısıydı. Severus Snape, Hermione'yi hiç ama hiç sevmezdi çünkü Lily'in ünvanının Hermione'ye geçmesini istemezdi.Snape için Lily bir başkaymış gerçekten.

11. Snape'in Tutkusu

Snape'in Tutkusu

Snape'nin saçlarının yağlı olmasının sebebi Lily Evans onun saçlarına dokunduğundan beri Severus Snape'in bir daha saçlarını yıkamamış olmasıdır.

12. Erised Aynası

Erised Aynası

Erised Aynası'nın üzerinde '' Yüzünü göremem fakat kalbinin arzularını görebilirim yazıyor." Harry Potter'ın birinci bölümünde aynada kendini anne ve babasının yanında görmesi hepimizin içinin burkulduğu anlardan biri.

13. Expecto Patronum

Expecto Patronum

 
“Expecto Patronum” kelimesi Latince'de ''Bir vasi bekliyorum.'' demek imiş dostlar.

14. James ve Lily

James ve Lily

''Patronus'' birisinin ruhunun fiziksel temsilidir. James Potter'ın erkek geyiği ile Lily Potter'ı dişi geyiği onların ruh eşi olmalarını sağlıyor.Ölüm Yadigarlarının ikinci partında bahsedildiği gibi.

15. Thestrall

Thestrall

 Elder Wand (Mürver Asa), Thestral saçı içeren tek asadır. Thestraller sadece ölüme tanıklık etmiş kişiler tarafından görülebilen bir canavardır.Öğrencileri ve eşyalarını okula taşırken onu gören sadece minik Harry değil sevgili karakterşimiz Luna idi.

16. Sevgisiz Voldemort

Sevgisiz Voldemort

Lord Voldemort aşktan acizdir.Çünkü babası kendisine yapılan bir aşk iksirinin etkisindeyken annesi ona hamile kalmıştır.Çok kötü bir şey değil mi ya ?

17. Mırıldanan Dumbledore

Mırıldanan Dumbledore

Dumbledore Eski İngilizcede “bumblebee” yani yaban arısı anlamına gelir. Profesörümüz kendi kendine mırıldanmayı sevdiği için yazarımız ona bu ismi vermiş.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.