OFPOF

Hapishanede Geçen Unutulmaz Türk Filmleri

-
713
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Hapishanede Geçen Unutulmaz Türk Filmleri
0 izlenme
-

Hapishane, Türk filmlerinin en çok kullandığı mekanlarda biridir. Baştan sona hapishanede geçen unutulmaz Türk filmleri...

72. Koğuş / 2011

72. Koğuş / 2011

türk Edebiyatı'nın en önemli başucu eserlerinden Orhan Kemal’in 72. Koğuş'u, II. dünya Savaşı rüzgârını arkasına alan Türkiye'nin karanlık bir döneminde bir hapishane koğuşunda yaşananları anlatıyor. 

Karılar Koğuşu / 1989

Karılar Koğuşu / 1989

Kemal Tahir'in Malatya Cezaevi'nde yattığı 3 aylık bir dönemin öyküsü. 1943 Türkiye'sini sergileyen Kemal Tahir'in (Kadir İnanır) hapishane anılarıyla iç-içe geliştiği Malatya genelevinin ünlü sermayesi Tözey'in (Hülya Koçyiğit), çocuk yaştaki sevgilisiyle birlikte kocasını zehirleyen idam mahkumu Hanım Kuzu'nun (Perihan Savaş) dramı.

Duvar / 1983

Duvar / 1983

Ankara merkez cezaevinde, kadınlar ve erkekler, adli ve siyasi tutuklular, ve çocuklarla dolu bir hapishanede bulunan çocuk koğuşunda yaşananları anlatıyor.

O Şimdi Mahkum / 2005

O Şimdi Mahkum / 2005

Birlikte geçen askerliğin ardından Levent, Gökhan ve Karlıdağ'ın yolları tekrar birleşir. İşinde aradığını bulamayan Levent, bir sitcom için senaryo çalışmalarına başlar ve Gökhan'ı da filminde oynatmak ister. Ancak, başlarını belaya sokarlar. Askerlik arkadaşları Karlıdağ'la karşılaşan iki arkadaş kendilerini yeraltı dünyasındaki bir hesaplaşmanın içinde bulurlar.

Pardon / 2004

Pardon / 2004

İbrahim, Aydın ve Muzaffer çok yakın 3 arkadaştır. İbrahim, resmi üniforma görmekten çok rahatsız olan biridir. İbrahim, bir gün resmi üniformalı birisiyle karşılaşınca hemen oradan kaçmak ister ancak durumdan şüphelenen polis, 3 arkadaşı da içeri alır. Suçsuz yere 6,5 yıl hapis yatan arkadaşlar sonunda dışarı çıkmayı başarır.

Yol / 1981

Yol / 1981

Sıkıyönetimin en acılı günlerinde İmralı Yarı Açık Cezaevinden verilen izinle köylerine, evlerine gitmek isteyen beş mahkumun yolda yaşadıkları zorluklar ve insan hayatlarının dramı çok başarılı bir şekilde sunuluyor.

Uçurtmayı Vurmasınlar / 1989

Uçurtmayı Vurmasınlar / 1989

Bir hikâyeyi çocukların gözüyle anlatmak sinemacıların sıkça başvurduğu bir yöntemdir. Eğer sinema bir hayal perdesiyse, yeri geldiğinde kurallarını büyüklerin koyduğu gerçek dünyanın anlamsızlığından da dem vurması gerekir. Bunu çocuklardan iyi kim yapabilir?

Tatar Ramazan / 1990

Tatar Ramazan / 1990

Tatar Ramazan, Kerim Korcan'ın aynı isimli eserinden uyarlanan serinin ilk filmi. Olaylar II. dünya Savaşı'nın bütün hızıyla sürdüğü 1942 yılında geçmektedir.

Bayrampaşa: Ben Fazla Kalmayacağım / 2008

Bayrampaşa: Ben Fazla Kalmayacağım / 2008

Bayrampaşa: Ben Fazla Kalmayacağım, 2007 yapımı bir Hamdi Alkan filmidir. İlklerin filmi olan Bayrampaşa'nın senaryosu ve müziği gerçek Bayrampaşa Cezaevi mahkûmları tarafından yapılmıştır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.