OFPOF

Hangi Dizi Hangi Çağı Anlatıyor?

-
1.4b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Hangi Dizi Hangi Çağı Anlatıyor?
2.767 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Son yıllarda ekrana gelen dizilerin bu kadar rağbet görmesinin sebebi birçok insana göre, çekilen dizilerin farklı çağları anlatıyor olması.

1. Vikings dizisi

Vikings dizisi
Barbarlıklarıyla ün salmış Vikingler hakkında Vikings dizisi çekilene kadar meğer hiçbir şey bilinmiyormuş. Vikings dizisi Erken Dönem Orta Çağ'da, 8. yüzyıl İskandinavyasında geçiyor.

2. Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul
Türkiye'de reyting rekorları kıran Diriliş Ertuğrul dizisi 13. yüzyılda, yani Orta Çağ'da geçiyor.

3. Muhteşem Yüzyıl Kösem

Muhteşem Yüzyıl Kösem
Bir Game of Thrones değilse de dünyaca ün kazanmış bir Dizi olan Muhteşem Yüzyıl, Kösem devam serisiyle Osmanlı'nın Duraklama Devri olarak bilinen dönemde, 17. yüzyılda geçiyor.

4. Da Vinci's Demons

Da Vinci's Demons
Da Vinci's Demons dizisinde dahiyane zekasıyla parmak ısırtan, 10 parmağında 10 marifet olan çapkın bir yakışıklıyı, nam-ı diğer Leo'yu (Leonardo Da Vinci) izliyoruz. Osmanlı ve Batı Roma arasında yaşananları da anlatan Dizi 15. yüzyılda, yani Orta Çağ'da geçiyor.

5. Seksenler

Seksenler
80'li yıllardan günümüze kadar değişen yaşam tarzını, klasik bir türk ailesi üzerinden eğlenceli bir dille anlatan Seksenler, modern çağa geçiş dizisi olarak dikkat çekiyor. Rengarenk çiçekli gömlekler ve İspanyol paça pantolonlardan tutun da, kocaman vatkalı ceketler, aşırı makyajlı ve kabarık saçlı kadınların ruh hallerine kadar dönemin atmosferini eksiksiz yansıtan dizinin başarısı bir sürpriz olmasa gerek.

6. Reign

Reign
Reign, daha 6 günlükken İskoçya Kraliçesi ilan edilen I. Mary’nin iktidara yükselme ve saltanat sürecini anlatıyor. 16. yüzyılın ikinci yarısında, yani Orta Çağ'da geçen ve içerisinde bin bir entrikanın döndüğü bu Dizi, diğer tarihi dizilerden farklı olarak bir gençlik dizisi olma özelliği de taşıyor.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.