OFPOF

Halit Ergenç: Gönüllerin padişahı

-
50
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Halit Ergenç: Gönüllerin padişahı
587 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Sen neler yaptın böyle Halit Ergenç? Bu derece bir padişah karizması yakalamak bir başka kula zor nasip olur herhalde.

Ne Aliye ne de Şehrazat. Hiçbiri Halit Ergenç’in gönlüne Hürrem kadar yakışmadı.

Öyle ya, kulun aşkı ile padişah aşkı bir olabilir mi? Koca bir imparatorluğu yöneten ulu bir padişahın gönlünü ele geçirecek kadının ne aşkına ne de bir gecesine değer biçilemez. İşte o büyük aşkı izleyenlere sonuna kadar yaşatan, aynı zamanda padişahların yaşadığı yalnızlığı hüzünlü bakışları ile içimize işleyen Halit Ergenç’in gerçek bir hükümdar gibi algılanması, doğal yeteneğinin fiziksel özellikleri ile harmanlanmasının olağan bir sonucu.

Halit Ergenç: Gönüllerin padişahı-1

Dizinin böyle bir etki bırakmasında, prodüksiyonun ciddiyeti ve büyüklüğünün yanı sıra diğer oyuncu seçimlerinde de tam isabet kaydedilmesinin etkisi oldukça büyük.

Özellikle Hürrem Sultan ve İbrahim Paşa seçimlerinin hem diziye hem de Sultan Süleyman karakterine katkısı en üst seviyede. Ancak yine de Süleyman, ille de Süleyman… Yolda görenlerin eteğine yapışmamak için kendisini zorladığı, her an kellenizi vurduracakmış gibi hissettiren, aynı zamanda merhametli, eski güçlü ve kudretli günlerin temsilcisi Halit Ergenç olmasa proje bu denli etkileyici olabilir miydi? Hiç şüphesiz hayır. Kendisini alıp beş yüz yıl geriye götürme imkanı olsa, yeniçeriler onu tahta geçirebilmek için kazan kaldırması işten bile değil. İşte öyle bir karizmaya sahip müthiş bir oyucu Halit Ergenç.

Halit Ergenç: Gönüllerin padişahı-2

Böylesi roller kariyerin zirvesini yakalama açısından son derece kritik öneme sahiptir.

Halit Ergenç’in herhangi bir rolle bu performansın üzerine çıkabilmesi oldukça zor. Ama şu da bir gerçek ki başka bir padişah karakterinin de onun kadar sevilebilmesi mümkün değil. O halde söylenmesi gereken tek bir şey var; padişahım çok yaşa!


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık