OFPOF

Güney Kore'nin En Etkileyici Filmleri

-
1.6b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Güney Kore'nin En Etkileyici Filmleri
1.702 izlenme
Ofpofer
-

Hollywood filmlerinden sıkıldıysanız,zekice tasarlanmış filmlere hasret kaldıysanız bakmanız gereken yerlerin başında Güney Kore filmleri geliyor.

1. Oldboy-2003

Oldboy-2003
Her şey Oh Dae Su'nun bir gün bir telefon kulubesi önünden kaçırılmasıyla başlar ve 15 yıl boyunca özel bir hücrede kim tarafından kaçırıldığını bilmeden tutsak edilir.Uzak doğu sinemasının en etkileyici yapımlarından biri olan Oldboy,sıradışı anlatım tekniğiyle çok farklı bir yapım.Mutlaka izlemenizi öneririz.

2. The Man From Nowhere-2010

The Man From Nowhere-2010
Eski bir asker olan Cha Tae hayattan elini eteğini çekmiş bir apartman dairesinde sakin bir hayat sürmektedir.Bir gün komşularından biri öldürülür ve kendisininde dostluk yaptığı kızı kaçırılır.Cha Tae artık saklandığı delikten çıkıp kızı kurtarmak zorundadır.Etkileyici konusu ve aksiyonuyla izlenilmesi gereken filmlerden biri olan The Man From Nowhere(Ajeossi) konusu itibariyle 1994 yapımı kült film Leon:The Professional'e benziyor.

3. A Dirty Carnival-2006

A Dirty Carnival-2006
aşk,dostluk,hırs,ihanet.Muhteşem kurgusu ve müzikleriyle bir festival filmi olan A Dirty Carnival(Biyeolhan Geori),genç bir adamın bir suç çetesi içerisinde yükselmeye çalışmasını,bunun yanında yanlış edindiği dostluklarını, fakir ailesiyle,sevdiği kadınla olan ilişkilerini anlatıyor.Uzak doğu sinemasının en etkileyici yapımlarından biri olan filmi mutlaka izlemenizi öneririz.

4. A Moment to Remember-2004

A Moment to Remember-2004
Dram ve romantizmin harmanlandığı,konusunun çok iyi işlendiği, insanı dumura uğratabilen bir film gerçekten A Moment to Remember.Birbirine aşık bir çiftten birisinin alzheimer'a yakalanmasıyla silinen anılar.Aşkın hastalığa üstün gelme mücadelesi insanı ağlatabilecek cinsten.

5. Memories Of Murder-2003

Memories Of Murder-2003
Alışılmış Polisiye-gerilim tarzına farklı bir seyir getiren ve bir çok tabuyu yıkan bu film,bir cinayeti aydınlatmada başarılı olamayan dedektiflerin olayı çok daha karmaşık ve içinden çıkılmaz bir hale getirmesini konu ediyor.

6. A Hard Day-2014

A Hard Day-2014
İlk gösterimini Cannes film Festivalinde yapan filmde,Gun Sun adındaki bir dedektif annesinin cenazesine giderken bir kaza yaparak birini öldürür.Olayın telaşıyla ölen kişiyi annesinin yanına koymuştur.Fakat olayın görgü tanığı bir kadın vardır.Üstelik olayı soruşturması için ortağı göreve atanmıştır.Bir başka polisiye-gerilim tarzı film,listenin en yeni filmi.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.