OFPOF

Gülmekten Yerlere Yatacağınız 11 Parodi Filmi

-
10.9b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Gülmekten Yerlere Yatacağınız 11 Parodi Filmi
6.533 izlenme
Ofpofer
-

Parodi filmleri herhangi bir film türüyle dalga geçmesiyle tanınan bir türdür. Bu listede onlar arasında en komiklerini derledik. Keyifli okumalar...

Parodi filmlerini daha önce duymuşsunuzdur. Duymamışsanız bile filmini izlemişsinizdir. Ne kadar mükemmel bir tür olduğunu söylemeye gerek yok fakat tabiki parodi türünde yapılmış vasat filmlerde var. Ama tabiki aralarında efsanelerden birkaçı da mevcut ve bu efsaneler gülmekten yerlere yatmanıza sebep olacak.

1. Çıplak Silah

Çıplak Silah
Absürd olan güldürü ekolü ZAZ’ın yaratmış olduğu televizyon dizisi Police Squad’dan yola çıkılarak yine ZAZ’cılar tarafınca gerçekleştirilmiş serinin ilk filmi, sakar dedektif Frank Drebin’in (Leslie Nielsen) izleyeni kahkahaya boğan serüvenlerini beyazperdeye taşıyor. Kahramanımız ise, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’e düzenlenecek olan suikastı önlemeye çalışmakta. Filmin 2. ve 3. filmleride en az kendisi kadar komik.

2. Anormal Aktivite

Anormal Aktivite
Kisha ile Malcolm çok güzel bir evlilik yaşamaktadırlar ve hep hayalini kurdukları eve sonunda kavuşurlar. Bu eve geldikten sonra Malcolm’un eşine kötü bir ruh musallat olmaya başlar ve bu durumu başlarda hiç ciddiye almazlar. Eğlenmeye bakan çift için bu durum korkutucu bir hal almaya başlar. Genç adam çok sevdiği karısını kurtarabilmek için elinden gelen her şeyi yapmaya çalışır ve sonunda çareyi bilgili bir rahibe danışmakta bulur. Ancak bu işe rahip bile çare olamaz ve bu ruh artık tüm ilişkilerini etkilemeye başlar. Özellikle cinsel hayatları tehdit altına giren çift ne yaparsa yapsın bir türlü çözüm yolu bulamaz. Malcolm’un artık son bir çaresi kalmıştır ve oda bir medyuma danışmaktır. Hayaletleri avlayan bir grup olarak bilinen bu medyumların da denemeleri boşa çıkar ve bu işi tek başına halletmeye karar verir. Komedi filmlerinin usta yönetmeni Michael Tiddes’ın yönetmenliğini yapmış olduğu Anormal Aktivite 1, Korkun Bir film serisinde yakından tanıdığımız Marlon Wayans ve Rick Alvarez tarafından yazılmıştır. Filmin devamı niteliğinde olan Anormal Aktivite 2 en az kendisi kadar komik.

3. Korkunç Bir Film

Korkunç Bir Film
Korkunç Bir film (Scary Movie), gişe rekortmeni korku filmlerini ti'ye alan film. Beş filmden oluşmaktadır. 2000, 2001, 2003, 2006 ve 2013 yıllarında vizyona sırası ile girmişlerdir. En iyi bilinen korku filmlerini ti ye alan korkunç bir film serisi kesinlikle izlemeniz gereken bir Komedi serisidir. Bu bölümde 6. his ve çığlık filmlerini komediye döken yönetmen ileriki bölümlerde yine farklı korku filmleri ile dalga geçmiş. Komedi beklenenden daha fazladır.

4. Ajan (Spy)

Ajan (Spy)
Ajan, Paul Feig tarafından yönetilen 2015 yapımı aksiyon Komedi türündeki ABD filmi. Aksiyon türünde Komedi ve Suç unsurları işlenerek diğer Ajan filmleriyle alay ederek başarılı not alan sayılı filmlerden biri olarak akıllarımızda kalacağa benziyor. Susan CIA adına masa başı görevi yapan bir analisttir ve saha görevinde ki ajanların işlerini başarıyla tamamlamasına yardım ederek büyük bir rol oynamaktadır. Kısaca perde arkasında gizlenen gizli kahraman olarak bilinen Susan Cooper bir süredir çalıştığı partneri Bradley Fine ile beraber çok iyi ikili haline gelmişlerdir. Fakat verilen son görevde Bradley dahil CIA’in en gözde ajanlarından biri Rick Ford’un da gerçek kimlikleri ifşa olur ve artık ölümcül silahlar satarak dünya’yı tehlikeli bir sona götürmek isteyen örgütün içine sızma görevi Susan’a kalır. Şimdiye kadar hiç saha görevine çıkmayan Susan, yapmak zorunda olduğu ilk saha görevinde bilmediği yönlerini keşfedecek, bu zamana kadar farkında olmadığı yeteneklerini konuşturacaktır…

5. Zombilerin Şafağı

Zombilerin Şafağı
Shaun’un hayatı artık tıkanma noktasına gelmiştir. Bütün vaktini en iyi arkadaşı Ed’le birlikte Winchester adlı bir barda annesi ve kız arkadaşının yarattığı problemleri çözmeye çalışmakla geçirmektedir. Liz'in kendisini terketmesiyle Shaun sonunda hayatını bir düzene sokmaya karar verir. Kız arkadaşının kalbini tekrar kazanıp annesiyle olan sorunlarını telafi etmeye karar verir. Artık yetişkin bir erkek olmanın sorumluluklarını yerine getirmesi gerekmektedir. Ancak bu arada zombiler dirilir ve yaşayanları yemek üzere harekete geçerler. Ancak aldığı kararlara göre zombilerin dirilmesi Shaun için basit bir sorundur. Zombi saldırısından ailesini ve sevdiklerini kurtarabilmek için arkadaşı Ed ile birlikte gidebilecekleri en sakin yeri bulurlar: orası da Winchester. Diğer zombi filmleriyle dalga geçen tür oldukça başarılı bir puana sahip.

6. İzciler Zombilere Karşı

İzciler Zombilere Karşı
3 lise öğrencisi Ben (Tye Sheridan), Carter (Logan Miller) ve Augie (Joey Morgan) okullarının izci ekibinin üyeleridir. Planladıkları bir kamptan hemen önce yaşadıkları kasabada zombi istilası olur. Üç arkadaş, gerçek arkadaşlığın ne demek olduğunu zombilere karşı birlikte mücadele ederken anlayacaklardır. film korku ve Komedi türünde olup en sevdiklerimden biridir.

7. Çok Gizli

Çok Gizli
Top Secret!, casusluk ve Elvis Presley filmlerinin parodisi niteliğinde bir 1984 ABD yapımı Komedi filmi. Filmin yapımcıları Jim Abrahams, David Zucker ve Jerry Zucker'dır. Filmin en önemli unsurlarından biri başka filmlere yapılan ironik göndermelerle dolu olmasıdır. Nick manajeri ile birlikte bir kültür festivalinde sahne almak için Doğu Almanya 'ya seyahat eder. Filmde o sırada Doğu Almanya 'daNazi rejimine benzer bir rejim hüküm sürmektedir. Rivers, burada güzel Hillary Flammond ile tanışır ve ona babası Paul 'un hapisten kurtulması için yardım eder. Hillary 'nin babası Paul bir araştırmacı ve bilim adamı olup, Almanlar tarafından ölümcül bir bomba yapması için zorlanmakta ve bu yüzden esir tutulmaktadır. Nick fransız direnişçileri tarzında yapılanmış Doğu Almanya 'daki direniş hareketi ile bağlantı kurar. Hareketin lideri Hillary'nin eski sevgilisi çıkar (Nigel). Nigel, Nick, Hillary ve adamları ile birlikte bilim adamını kurtarmayı planlamaktadır. Aksiyonun devamında grubun içinde aranmakta olan hainin liderleri Nigel olduğu tespit edilir. Grubun geri kalanı Nigel'ı devre dışında bıraktıktan sonra Hillary 'nin babası bilim adamını kurtarırlar.

8. Johnny English

Johnny English
Johnny English, 2003 yılı Birleşik Krallık yapımı Komedi filmi. Filmin başrollerinde Rowan Atkinson ve John Malkovich oynamıştır. film James Bond filmleriyle dalga geçmiştir. Ajan MI 7 ye özel ve çok önem arz eden bir görev verilmiştir. Kraliyet ve içerisindeki mücevherler fransız asıllı birinin tehdidi altındadır. Görev zordur fakat kadınlarda ajanlara aşırı ilgi duymaktadır. Devam filmide en az kendisi kadar komik.

9. Çatlak Yönetmen

Çatlak Yönetmen
Filmin bazı sahnelerınde öyle göndermeler varkı,gülmekten gözlerınızden yaş akıyor. Komedı denınce aklıma bu tür filmler gelıyor. Hollywood’un en başarısız yönetmenlerinden Bobby Bowfinger (Steve Martin) nasıl olur da Hollywood’un en parlak yıldızı Kit Ramsey’i düşük bütçeli filminde oynamaya ikna eder? Aslında, bu imkânsız değil! Maharet gerektiren bir plana ek olarak Kit’in hevesli ancak ihmal edilmiş kardeşi Jiff, hırslı ve seksi bir özenti (Heather Graham) ve modası geçmiş bir diva sayesinde Bowfinger, Kit Ramsey’i hayatının performansını sergilemesi için kandırmaya karar verir.

10. Uçak

Uçak
En bilindik felaket türündeki filmlerin parodisi olan uçak filmi alkolik bir pilotun hiçbir alternatifi olmamasından dolayı kokpite geçişini anlatıyor. Felaket filmlerinin klişelerini tiye alan bu yapım eğlenceli zaman geçirmenize imkan sağlayacak.

11. Çıplak Casus

Çıplak Casus
James Bond filmlerini konu alarak fakat olayları komik ve rezil bir şekilde sinema ekranlarına getiren Çıplak Casus filmi bu yönüyle dikkatleri üzerine çekiyor. Dick Steele işinden uzaklaştırılmış bir ajandır. General Rancor ise dünyayı ele geçirmeye çalışan kötü adamdır. Dick'in tek amacı kötü adama engel olarak dünyayı kurtarmaktır, bu görev de verdiği mücadeleler oldukça komik ve rezil sahneler bizleri bekliyor olucak...

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.