OFPOF

Gülmek İçin Film mi Arıyorsunuz? İşte Tüm Zamanların En Komik 8 Türk Filmi

-
960
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Gülmek İçin Film mi Arıyorsunuz? İşte Tüm Zamanların En Komik 8 Türk Filmi
856 izlenme
-

Eşiniz, aileniz, arkadaşlarınız yada kendi başınıza zaman geçirmek için en ideal liste. Komik filmler...

Evde eşiniz, aileniz yada arkadaşlarınızla canınız mı sıkıldı? Gülmek için bir şeyler mi arıyorsunuz? Buyurun sizler için hazırladığım tüm zamanların en komik türk filmleri... 

1. Hababam Sınıfı

Hababam Sınıfı

Yapım Yılı: 1974

film Açıklaması: Bir takım öğrenci grubunu anlatan filmde, öğrenciler Özel Çamlıca Lisesi'nde okumaktadır ve lisenin müdürü ile Mahmut Hocayı sinir etmekle vakitlerini geçirirler.

Okulun en hababamlarının toplandığı bu sınıfa söz geçirmek mümkün değildir. Hababam Sınıfında okuyan hababamların tek düşüncesi muzurluktur.

En çok izlenen türk filmi olarak bilinen bu film milletimiz tarafından efsaneleştirilmiştir; tiplemesi ve karakterleri sayesinde gülmekten çenenizin ağrayacağı bu film listemizin başında yer alıyor.

2. Son

Son

Yapım Yılı: 2001

film Açıklaması: Bir Levent Kırca başarısı olan Son Filmi çıktığı yıllarda büyük ilgi görmüştür. Film de ki karakterler hayatları boyunca hiç bir konuda başarıya ulaşamamış karakterlerdir ve bunların yolu bir gün kesişir.

Bir işi doğru düzgün başarmak için film çekmeye karar veren bu altı kişinin hayatını konu alan bu filmde gülmemek imkansız.

3. Cem Yılmaz Fundamentals

Cem Yılmaz Fundamentals

Yapım Yılı: 2012

film Açıklaması: Filmden ziyade talkshow olarak adlandırdığımız bu tek kişilik gösteride; Cem Yılmaz klasiğine doğal olarak da izlerken atacağınız kahkalara yer veriyoruz.

4. Tosun Paşa

Tosun Paşa

Yapım Yılı: 1976

film Açıklaması: Filmde iki düşman aile anlatılmaktadır. Bunlar Tellioğulları ve Seferoğullarıdır. Osmanlı Döneminde ki bu iki aile Yeşil vadi adındaki bölge için rekabettedir. Bu bölge için savaşan iki ailenin Komedi dolu maceraları ve Şabanın işleri mahfetmesini gülerek izleyeceksiniz.

5. Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı

Yapım Yılı: 1975

film Açıklaması: Hastanede olan Mahmut Hocalarını mutlu etmek için ziyaretine giderken sahte diploma hazırlayan ve aslında sınıfta kalan haylaz Hababamın hikayesini anlatan bu film listemizde 5. sırada yer almaktadır.

6. Süt Kardeşler

Süt Kardeşler

Yapım Yılı: 1976

film Açıklaması: Bu filmimiz de yine Kemal Sunal'ın canlandırdığı Şaban karakterine yer verilmektedir. Şaban olurda Ramazan olmaz mı hiç ? Filmde Şabana süt annesinden mektup gelir ve bu mektubu gören Ramazan Şabanın süt kardeşine aşık olur. Şabanı kandırıp Ramazan'ın eve girmesiyle birlikte hikayede başlar ve kahkahalar tutulmaz...

7. Hababam Sınıfı Uyanıyor

Hababam Sınıfı Uyanıyor

Yapım Yılı: 1977

film Açıklaması: Mahmut Hoca büyük bir hata yaparak okula gelen zeki çocuk Ahmet'i Hababam Sınıfına koyar ve işler karışır...

8. Şabanoğlu Şaban

Şabanoğlu Şaban

Yapım Yılı: 1977

film Açıklaması: Askerde arkadaş olan iki tiplemeyi anlatan bu filmde Şaban çok sakardır ve sürekli komutanını yaralar... Şabanın sakarlıklarını izleyeceğimiz bu film de gülmekten konuşmayı unutacaksınız..


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.