OFPOF

Gönülleri kuğusu: Natalie Portman

-
94
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Gönülleri kuğusu: Natalie Portman
906 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Hollywood'un, masum yüz ifadesi, cazibesi ve akılda kalıcı oyunculuğu ile aranılan yüzü Natalie Portman.

Kudüs doğumlu 34 yaşındaki yıldız, beyaz perdeye ilk adımını efsane olmuş yapım Leon’un büyümüş de küçülmüş Mathilda’sı olarak attı.

Mathilda, Leon filminde karmaşanın arasındaki masumiyeti temsil ederken, gerek konuşma tarzı gerek saç kesimi ile bir döneme damga vurdu.

Gönülleri kuğusu: Natalie Portman-1

Dikkatleri üzerine çekmeyi başaran genç oyuncu, bilim kurgu türünde bir çok yapıma ilham kaynağı olan ve kronolojik sıralamaya meydan okuyan Star Wars serisinin meşhur Padme’sı olarak karşımıza çıktı.

V for Vandetta, Boleyn Kızı, Closer gibi iddialı yapımlarda yer alan güzel oyuncu Satürn ve Altın Küre ödüllerinin de sahibi olmuştur.

Gönülleri kuğusu: Natalie Portman-2

Siyah Kuğu ile sinema dünyasının en prestijli ödülü olarak kabul edilen Oscar'ı kazanmayı başarmıştır. Performansı parmak ısırtan güzel aktris, filmin sonunda Siyah Kuğu'nun ortaya çıkış sahnesi ile uzun yıllar hafızalardan çıkamayacak görsel bir şölen yaşattı. Filmdeki dans sahnelerinde dublör kullandığı için Oscar’ı hak etmediği konusunda eleştiriler gelse de tüm sinema otoritelerinden aldığı tam puan ile 2011 yılına damgasını vurmuş oldu. Ayrıca dans sahnelerinde kendisine eşlik eden balet partneri Benjamin Millepied evlenerek çocuk sahibi olmuştur.

Daha sonra Thor serisinin ilk iki filminde de yer alan yıldız, buradaki performanslarından çok akıllarda Siyah Kuğu Nina olarak kalmaya devam etti.

Gönülleri kuğusu: Natalie Portman-3

Bu yıl ise Ağustos ayında vizyona girecek olan ve yapımcılığını da üstlendiği 'Jane Got a Gun' ile beyaz perdede yerini alacak.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık