OFPOF

Gişe Rekorları Kıran Avatar Filminin Devamı 2018'de Geliyor

-
1.1b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Gişe Rekorları Kıran Avatar Filminin Devamı 2018'de Geliyor
942 izlenme
Ofpofer
-

James Cameron'ın gişe rekorları kıran Avatar filminin devamı 2018 yılının Aralık ayında vizyona girecek.

Titanik, Yaratık, Terminatör filmlerinin yönetmeni James Cameron yazdığı ve yönettiği destansı bilim kurgu filmi Avatar'ın devam filmi, dünyanın en büyük prodüksiyon firmalarından olan 20th Century Fox’un yayınladığı yeni takvime göre, 21 Aralık 2018 tarihinde beyazperde de gösterime girecek.

Çekimler James Cameron’un kendi şirketi olan Lightstorm Entertainment tarafından gerçekleştirilecek. Cameron; CinemaCon'da, 2020, 2022 ve 2023 yıllarında üçüncü, dördüncü ve beşinci filmleri gösterime sunmayı planladığını açıkladı. Yani Avatar 2'nin ardından 3 devam filmi daha gelecek ve toplamda 5 filmlik bir seri oluşturulacak. James Cameron'un açıklamasına göre üçünün de senaryosu bittikten sonra çekimlerine aynı anda başlanacak.

Avatar 2'nin gözlüklere ihtiyaç duyulmadan 3D olarak izlenebilir bir şekilde tasarlanması bekleniyor.

237 milyon dolar harcanan İlk Avatar filmi 18 Aralık 2009 yılında vizyona girmiş ve gişede 2.8 milyar dolarlık hasılat elde ederek tüm zamanların en çok kazanan filmi olmuştu. 2009 yılında gösterime girdikten sonra ilk beş günü sonunda dünya çapında 232 milyon dolar hasılat elde eden film, 67. Altın Küre Ödülleri'nde en iyi film ve en iyi yönetmen ödüllerini aldı. 

Filmin hikayesi 22. yüzyılda, Pandora adlı bir uyduda geçer. Bir gaz devinin yörüngesinde dönen Pandora, 3-4 metre uzunluğunda, mavi insansı görünümlü, kabile kültürünü benimsemiş, saldırıya uğramadıkları sürece barışçıl olan Na'vi halkına ev sahipliği yapmaktadır. İnsanlar, Pandora'nın havasını soluyamadıkları için, sinirsel bağlantı aracılığıyla kontrol edilebilen insan ve Na'Vi karışımı Avatarlar üretirler. Felç olan deniz Piyadeleri mensubu Jake Sully (Sam Worthington), bir Avatar olarak Pandora'da yaşamaya gönüllü olur. Bir Na'Vi prensesine aşık olan Sully, kendisini Pandora'yı gün geçtikçe tüketen insan ordusu ile Na'vi halkının arasındaki çatışmanın ortasında bulur. Onu en çok etkileyen şey, en nihayetinde daha iyi bir beden içinde olup, felçli olan bacaklarını tekrar hissedip (Avatar bedeninde) eskisi gibi koşabilmesidir. Zamanla Prenses Neytiri ile bir ilişki içine girdiklerinde, Jake artık insanların amacını tamamen unutup Na'Vi direnişine katılarak organize bir şekilde insanlara karşı koyar.Daha sonra Na'Viler, Jake'in onlara ilk başlarda yalan söylediğini anlayınca onu öldürmeye kalkarlar ama en sonunda bu karardan vazgeçerler. Hikayenin sonu, Neytiri ve Jake'in tekrar buluşması ve Jake'in tamamen Avatar bedenin içine girmesiyle biter.

Filmde oynayacağı açıklanmış oyuncular: Zoe Saldana, Sam Worthington, Sigourney Weaver, Stephen Lang.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.