OFPOF

Ghibli Stüdyolarından İzlenilesi 8 Flim

-
256
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Ghibli Stüdyolarından İzlenilesi 8 Flim
271 izlenme
Ofpofer
-

Ghibli stüdyolarından vay be dedirtecek çok beğenilmiş sekiz film, animasyon deyip geçmeyelim aralarında oscar alan filmler mevcut.

1. Komşum totoro

Komşum totoro
Bir üniversite profesörü olan babalarıyla Mei ve Satsuki, bir hastanede tedavi gören annelerine daha yakın olmak için bir köye taşınırlar. Çok geçmeden küçük kardeş Mei orman ruhlarını görmeye başlar ve en sonunda Totoro ile tanışır. orman ruhları iki küçük kızın duygusal dünyasını anlatan flim izlenmeye değer.

2. Yürüyen şato

Yürüyen şato
Fakir bir genç kız olan Sophie, haksız yere Kötülükler Cadısı'nın hışmına uğrar. Bunun neticesinde Kötülükler Cadısı tarafından ihtiyar bir kadına dönüştürülür . esrarengiz bir korkulukla karşılaşmasıyla işler iyice tuhaflaşır. sihir , büyü , aşk ve animasyon birarada tekrar izlenecek bir flim.

3. Küçük deniz kızı ponyo

Küçük deniz kızı ponyo
küçük ve sevimli bir Japon balığı olan Ponyo'nun en büyük hayali insan olmaktır. Bu umutsuz hayali onu maceradan maceraya sürükleyecektir. Bu esnada beş yaşındaki bir oğlan çocuğu ile arkadaşlık etme fırsatı yakalar. ponyonun insan olma çabasını ve bu esnada yaşadığı maceraları bir solukta izleyeceksiniz. 

4. Gökteki kale

Gökteki kale
Sheeta adındaki genç bir kız gizemli mavi bir taşın sahibidir. Kız hükümet için çalışan gizli ajanlar tarafından kaçırılmış ve uçan bir gemide henüz bilinmeyen bir yere götürülmektedir. daha sonra tanışacağı pazu ile gökteki kaleyi keşfetmeleriyle flim devam eder

5. Sihirli kedi

Sihirli kedi
17 yaşında kendi halinde bir genç kız olan Haru, okula giderken, bir kamyonun altında ezilmek üzere olan bir kedinin hayatını kurtarır daha sonra kediye dönüşmesiyle işler iyice karmaşıklaşır.

6. Küçük cadı kiki

Küçük cadı kiki
Kiki onüç yaşında bir cadıdır. Geleneklerine göre cadılık eğitimini tamamlayarak tam bir cadı olabilmesi için bir yıl ailesinden ayrı olarak kendi seçeceği bir şehirde yaşaması gerekmektedir. başka bir şehirde yaşamaya çalışan kikinin başına gelenler sizi çok güldürecek

7. Prenses monoke

Prenses monoke
Aşitaka, köyüne saldıran şeytanlaşmış domuz tanrıyı öldürürken şeytanın koluna bıraktığı izi ölene kadar taşıyacaktır. Aşitaka bu lanetin geldiği yeri öğrenmek için köyünden uzaklaşır. kurt kızı san ve aşitika orman lanetini çözebilmek için amansız bir savaş içine düşerler.

8. Kırmızı kanatlar

Kırmızı kanatlar
Porco Rosso, büyülü güçler tarafından domuza çevirilmiş yetenekli pilot. Porco, uçakları gökyüzündeki diğer çete uçaklarından koruduğu yalnız bir hayat sürmektedir. Hayatını kendine ait bir adada yaşayarak ve otel sahibi güzel arkadaşı Gina'yı ziyaret ederek geçirmektedir.ancak bir gün Porco'yu ve uçağını vurarak kendi ününü yaratmak isteyen bir pilot adaya gelir.
 

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.